Tipy a triky, stránka 241

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Bytové domy: za kamery na domech hrozí pokuta

28.1.2016

Úřad pro ochranu osobních údajů vydal nové stanovisko pro bytová družstva a SVJ, která na ochranu majetku používají kamerové systémy. Stanovisko přináší souhrn povinností, která musí nově dodržovat.

Výstava Sakrální prostor končí tento víkend

28.1.2016

Je řada otázek, které otevírá výstava Sakrální prostor v pražské Galerii Jaroslava Fragnera. A na mnohé z nich odpoví přímo autoři tohoto výjimečného projektu, v rámci kterého je představeno na třicet nejvydařenějších současných realizací kostelů a kaplí.

Jarní počasí se může změnit na zimní až v polovině února

28.1.2016

Minulý týden Česko zasáhly třeskuté mrazy, největší zima byla na Šumavě a na Rokytské slati bylo naměřeno až -35,3 stupně. O čtyři dny později a o pár kilometrů dál už teploměr ukazoval 14,5 °C!

Jarní prázdniny: o jarních prázdninách mají děti mnoho možností

27.1.2016

Nechcete, aby se vaše dítko celé jarní prázdniny jen bezcílně poflakovalo? Kromě dovolené na horách, kterou si užije celá rodina je tady celá řada dalších možností...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněProfese, kterých si vážíme: politiky předběhly i uklízečky

26.1.2016

Jak se změnilo vnímání prestiže jednotlivých profesí za posledních 25 let ukazuje studie Češi 1990-2015. V té společnost KPMG porovnala údaje z průzkumů Centra pro výzkum...

Je zimní počasí u konce? Přepověď na další měsíce není jistá...

25.1.2016

Všechno, co zima doteď nestihla, si vynahradila v minulém týdnu. Mrazivé počasí a přívaly sněhu ale vystřídala v neděli obleva a sněhová pokrývka zmizela stejně rychle, jako se objevila...

Letíte do USA? Možná budete potřebovat vízum!

22.1.2016

Kvůli obavám z terorismu oznámilo americké ministerstvo zahraničí, že lidé, kteří v posledních pěti letech navštívili Írán, Irák, Súdán nebo Sýrii budou muset požádát o vízum. Toto opatření se netýká delegátů mezinárodních organizací, příslušníci...

Zimní pobyty letos podražily, české i zahraniční

21.1.2016

Po dlouhém čekání se Češi konečně dočkali vytoužené sněhové pokrývky i na domácích horách. Za ubytování si ale opět připlatí – ve většině českých, ale i zahraničních lyžařských středisek došlo v porovnání s loňským prosincem ke zdražení.

Pozor na mrazivou noc, o víkendu přijde změna

21.1.2016

V noci na pátek očekáváme nejnižší noční teploty -12 až -17 °C, v horských údolích i pod -20 °C, při nízké oblačnosti nebo v místech bez sněhové pokrývky bude jen kolem -10 °C, varují meteorologové ČHMÚ.

Vyšší plat: jak úspěšně zažádat o vyšší plat?

21.1.2016

Podle finančních odborníků je nejdůležitější vnitřní příprava. Nejdříve byste měli vědět, jaký plat chcete brát. Poučka říká, že částka, o kterou chcete plat zvýšit, by měla být maximálně 10 až 15 %.

Proč vybrat LED světla a co o nich nevíme

21.1.2016

Podle tradičního průzkumu poradensko-prodejního portálu eSvetlo.cz z loňského roky vyplývá, že Češi při nákupu osvětlení čím dál víc upřednostňují specializované obchody a e-shopy.

Seznam tras, kam můžete vyrazit na běžky!

19.1.2016

Kam na běžky? To spolu s první pořádnou letošní nadílkou sněhu řeší mnoho nadšenců do běhu na lyžích. Nejen horská střediska už na mnoha místech upravují tratě pro běžkaře. Pokud se vám nechce na hory, vybrat si můžete i z několika městských tras či...

Zimní charakter počasí zatím vydrží

18.1.2016

V pondělí v ranních hodinách bude v Čechách převážně zataženo, místy očekávejte sněžení. Na Moravě a ve Slezsku má být polojasno až oblačno, sněžení jen ojediněle. Přes den bude po celém území slabě sněžit a bude zataženo, k večeru by měly srážky ustávat.

Vyšší zabezpečení a kvalitní zámek určí piktogram na obalu

14.1.2016

Zloději kromě násilného vniknutí používají i další, mnohem sofistikovanější metody. Někdy si poškozené cylindrické vložky třeba ani nevšimnete. Pojďme se na tyto zlodějské praktiky podívat zblízka, ať se na případnou nezvanou návštěvu můžete co nejlépe...

Uspořte s ABstore.cz při vybavování obce, školy, společnosti i dílny

14.1.2016

Hledáte možnosti, jak nakoupit zboží, které potřebujete levně a zároveň kvalitně? V tom případě se podívejte na internetové stránky společnosti ABstore.cz. Jde o e-shop, který se na našem trhu pohybuje mnoho let, o své klienty pečuje a přináší jim mnoho..