Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 4

Ministerstvo životního prostředí vydává první zásady regulace invazních nepůvodních druhů. Zaměřují se na dvě škodlivé rostliny v krajině - bolševník velkolepý a pajasan žláznatý

2.8.2023

Bolševník velkolepý i pajasan žláznatý patří mezi 88 invazních nepůvodních druhů z unijního seznamu. Pro tyto široce rozšířené druhy zpracovávají členské státy tzv. zásady regulace. Pro Česko se jimi stanovují hlavně prioritní typy míst a druhy metod n...

Ekospol podporuje místní samosprávy, Praha 5 získá parkoviště a dětské hřiště

1.8.2023

Developerská společnost Ekospol staví cenově dostupné byty a tím zvyšuje hodnotu území, kde staví. Městské části získají kromě moderní výstavby nové obyvatele, což znamená vyšší příspěvky do rozpočtu.

Český sen - 5pokojový bungalov se sedlovou střechou do 5 milionů

1.8.2023

Podle nejnovějších dat společnosti Online House, provozující portál dumonline.cz, je absolutním hitem mezi zájemci o výstavbu nového rodinného domu bungalov se sedlovou střechou, 5 pokoji a celkovým rozpočtem do 5 milionů korun.

Klimaticko-energetický plán počítá se zrychlením renovací budov

1.8.2023

Národní klimaticko-energetický plán napravil nedostatek v oblasti českého potenciálu úspor energie a zahrnul do modelování budoucího vývoje české energetiky rychlejší tempo renovací budov. To, že nyní počítá s tzv.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieZásoby plynu v Česku k 29. 7. překročily 90 % kapacity zásobníků

31.7.2023

Stav zásob plynu se v ČR opět navýšil, vyplývá to z dat zásob plynu pouze pro potřeby ČR. Zásoby plynu v Česku za poslední týden stouply o 1,57 procentního bodu. Je to způsobeno převážně vyšším plněním a sníženou spotřebou plynu vzhledem k letnímu počasí&

Zásoby plynu v Česku k 26. 7. se dostávají na téměř k 90 % naplněnosti zásobníků

28.7.2023

v ČR se opět navýšil, vyplývá to z dat zásob plynu pouze pro potřeby ČR. Zásoby plynu v Česku za poslední týden stouply o 1,5 procentního bodu. Je to způsobeno převážně vyšším plněním a sníženou spotřebou plynu vzhledem k letnímu počasí .

Nejen soláry. Umělá inteligence už řídí i tepelná čerpadla

28.7.2023

Umělá inteligence už dokáže efektivně řídit nejen provoz fotovoltaických panelů, ale i tepelných čerpadel. Tuzemská firma Somi, která se zabývá dodávkami chytrých řešení pro solární zdroje, už nabízí inteligentní řízení tepelných čerpadel na českém trhu.

Česká technologie pomáhá maximalizovat životnost dřevostaveb. Chystá se dobýt i Japonsko a Skandinávii

27.7.2023

Prodlužovat životnost dřevostaveb a chránit před nadměrnou vlhkostí budovy i zdraví jejich uživatelů. To je hlavní poslání české společnosti SENZOMATIC, jejíž technologie je svým řešením v rámci zámoří a Evropy, kde má za sebou přes 700 úspěšných...

Pomoc s bytovou situací v hlavním městě: Česká spořitelna a pojišťovna Kooperativa vstupují na trh nájemního bydlení. Byty na Opatově pro ně zajistí společnost Sekyra Group

26.7.2023

Sekyra Group se dohodla se společností Dostupné bydlení České spořitelny a s pojišťovnou Kooperativa na odprodeji rezidenčního projektu Opatov II v Praze 11. Po jeho dokončení zde vznikne přes 300 nájemních bytů.

Třikrát víc nákupů až na práh chalupy. Češi více pracují z venkova, městské návyky si vzali s sebou

26.7.2023

Jak se zdá, Češi o letošních prázdninách dostáli své pověsti chatařů a chalupářů: Na chalupě se – ať už kvůli vedrům nebo drahým dovoleným – vyloženě zabydleli a tráví zde i velkou část pracovních dnů.

Studie revitalizace náměstí Almy Rosé a ulice Fibichova v Jihlavě

26.7.2023

Studie revitalizace náměstí Almy Rosé a ulice Fibichova v Jihlavě Studie navazuje na soutěž o návrh[1], která proběhla v roce 2022. Zpracovatel studie byl v souladu se...

Obchodníci se zbavují nadbytečných zásob na sekundárním trhu, zbytečně tak ztrácí třetinu prodejní ceny

26.7.2023

Ačkoli obchodníci nainvestovali astronomické částky do prediktivních objednávkových systémů, stále se ve velké míře potýkají jak s nedostatky zboží, tak i nadzásobou a musejí hledat alternativní cesty, jak chybějící či nahromaděné zboží řešit.

MS-INVEST a.s. otevřela nové obchodní centrum v Blansku na prostoru původních skleníků

26.7.2023

Developerská společnost MS-INVEST a.s. oznamuje otevření nového obchodního centra v Blansku, které se se nachází na místě bývalého zahradnictví. Na ploše více než 8 tisíc m nabídne obyvatelům Blanska přes dvacet nových provozoven.

Průzkum Buřinky: S vlhkostí a plísní bojuje polovina majitelů rodinných domů

25.7.2023

Větrání nestačí, efektivním řešením je sanace, zateplení a rekuperace

Společnost REMA Systém získala licenci MŽP. Provozem kolektivního systému bude i nadále podporovat udržitelnost

25.7.2023

Společnost REMA Systém obdržela od Ministerstva životního prostředí (MŽP) oprávnění k provozování kolektivního systému dle nové legislativy. Splnila všechny podmínky dané zákonem pro zajišťování zpětného odběru odpadních elektrozařízení.