Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 9

Copernicus: Letošní únor byl celosvětově nejteplejší v historii měření. Globální teplota povrchu moří je rekordní

7.3.2024

Služba Copernicus Climate Change Service (C3S) , kterou jménem Evropské komise realizuje Evropské středisko pro střednědobé předpovědi počasí za finanční podpory EU, pravidelně vydává měsíční klimatické bulletiny, v nichž informuje o pozorovaných změnách&

Skiareály jsou stále v provozu, sněhu ale ubývá. Lyžování teď vyžaduje lepší přípravu

7.3.2024

– Ve většině tuzemských skiareálů je sníh už jen na sjezdovkách, řada z nich už provoz předčasně ukončila. Vlivem vysokých teplot a deště sníh rychle taje a sjezdovky jsou kvůli náročnému terénu zejména v odpoledních hodinách nebezpečnější.

Spotřeba zemního plynu sice loni klesla, LPG se naopak v kotlích spálilo víc. Propan nahrazuje tuhá paliva

5.3.2024

Energetická krize donutila lidi šetřit plynem. Zatímco spotřeba toho zemního loni výrazně klesla, v případě kapalného propanu (LPG) je tomu naopak. Podle odborníků za to může rostoucí význam propanového vytápění zejména pro domácnosti, které hledají&helli

Přelom v ekologické výstavbě v ČR: v tuzemsku již půjde postavit vícepodlažní dřevostavby o výšce až 22,5 m

5.3.2024

UBM Development Czechia informuje, že v České republice nyní nově lze stavět budovy s konstrukčním systémem ze dřeva až do požární výšky 22,5 metrů, a to tzv. inženýrským způsobem.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieAnalýza: hypoteční trh v únoru 2024

5.3.2024

Objemy hypotečních úvěrů Na přelomu let 2022 a 2023 prošel trh s hypotečními úvěry nevídaným propadem. V březnu 2023 se objemy posknutých hypoték po třičtvrtě roku hypotečního půstu přehouply přes objem 10 mld. Kč. a ... a od té doby vlastně nic.

Stav zásob plynu v Česku nadále pokračuje v postupném poklesu a blíží se k 66% naplněnosti zásobníků, stav zásob oproti loňskému roku je nyní o více jak 9 % vyšší

5.3.2024

Zásobníky byly k 3.3. naplněny z 66,31 %, resp. činí 25155,6 GWh plynu. Ze statistiky týkající se zásoby plynu určených pro spotřebu v Česku vyplývá, že při průměrné roční spotřebě by současné zásoby vydržely na 100 dnů.

Češi letos musí vyměnit 150 tisíc kotlů, čas mají do konce letních prázdnin

4.3.2024

Už jen několik měsíců zbývá k výměně nejméně ekologických kotlů 1. a 2. emisní třídy. Jejich používání bude od 1. září zakázané. Přestože měl tento zákaz původně platit už o dva roky dříve, stále jimi v Česku topí odhadem 150 tisíc domácností.

Copernicus: Rekordní emise z požárů byly v únoru naměřeny v Brazílii, Venezuele a Bolívii

29.2.2024

Služba Copernicus Atmosphere Monitoring Service (CAMS) sleduje emise z požárů v tropických oblastech Jižní Ameriky v době, kdy vrcholí její sezona. Vysoká intenzita požárů a emise z nich byly pozorovány v severní části amazonského deštného pralesa,&hellip

PSN zkolaudovala projekt Bydlení Na Výšinách na Letné

28.2.2024

Společnost PSN završila rekonstrukci secesního domu v Praze 7, jenž se proměnil na projekt Bydlení Na Výšinách s 18 jednotkami. Aktuálně ke koupi zbývají jen poslední tři. K téměř všem náleží balkon či předzahrádka.

Společnost MS-INVEST zkolaudovala druhou etapu oceněného projektu Palác Trnitá v Brně

28.2.2024

Developerská společnost MS-INVEST a.s. úspěšně zkolaudovala druhou etapu výstavby projektu Palác Trnitá. Projekt Palác Trnitá loni vyhrál první místo v soutěži Stavba Jihomoravského kraje.

Budeme topit vodíkem? Je vodík bezpečný? Může být vodík cestou k dosažení udržitelnosti a soběstatečnosti v energetice budov?

27.2.2024

Odpovědi nejen na tyto otázky získáte během druhého ročníku VODÍKOVÉ KONFERENCE H2 HEATING, která proběhne 30. května ve wellness hotelu STEP v pražských Vysočanech. Tématem letošního ročníku je: VODÍK JAKO ŘEŠENÍ PRO SOBĚSTAČNOST A UDRŽITELNOST V...

Stav zásob plynu v Česku nadále pokračuje v mírném poklesu a blíží se k 68% naplněnosti zásobníků, stav zásob oproti loňskému roku je nyní o více jak 8 % vyšší

26.2.2024

Zásobníky byly k 24.2. naplněny z 68,67 %, resp. činí 26044,3 GWh plynu. Ze statistiky týkající se zásoby plynu určených pro spotřebu v Česku vyplývá, že při průměrné roční spotřebě by současné zásoby vydržely na 103 dny.

Zákazníci společnosti epet v minulém roce opět šetřili na energiích. Plynu spotřebovaly domácnosti nejméně od roku 2019 - vyplynulo z průzkumu

26.2.2024

Turbulentní situace na energetickém trhu a ekonomická nálada ve společnosti se projevila na spotřebě energií českých domácností. Společnost epet zaznamenala meziročně téměř čtvrtinový pokles spotřeby plynu.

Crestyl spustil výstavbu další etapy rodinných domů ve Vysokém Újezdu nedaleko Prahy

21.2.2024

V lednu začala výstavba další z etap rodinného bydlení v obci Vysoký Újezd, která leží nedaleko metropole uprostřed přírody. Zahrnuje 33 prostorných dvoupodlažních rodinných domů, které dokončí čtvrť U Kůlen.

Nové snížení sazby DPH se v cenách novostaveb plošně neprojevilo - analýza Home Portal

21.2.2024

Třetina projektů reálně zlevnila o 3 % a zažívá na Home Portal lepší prodeje Od začátku roku 2024 vstoupila v platnost nová úprava sazby DPH, která snížila 15% daň na 12 % u nově zakoupených rezidenčních nemovitostí.