Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 8

9 z 10 Čechů řeší energie více než před rokem. V úsporných opatřeních se však nevyznají a investují do nich menší částky. Změnit to mohou na Dnech pasivních domů

6.11.2023

Turbulentní situace, která na energetickém trhu panuje od loňského roku, přiměla 90 % Čechů více přemýšlet o své spotřebě energie. Téměř tři čtvrtiny Čechů si zároveň myslí, že se v budoucnu prudké zdražování energie může opakovat.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví: Délka legislativních povolovacích procesů brzdí naši práci

3.11.2023

Svaz podnikatelů ve stavebnictví aktuálně považuje za největší výzvu oboru délku legislativních povolovacích procesů, která se staví do cesty plánovaným projektům. Pokud se proces povolování staveb významně nezkrátí a nezjednoduší, nikam se neposuneme.

Úrokové sazby hypotečních úvěrů říjen 2023 - komentář k aktuálnímu dění na trhu očima hypotečního specialisty

3.11.2023

Objemy hypotečních úvěrů Pokud září 2023 vůbec něčím překvapilo, pak snad jen tím, že nepřineslo nic překvapivého. Objem hypotečních úvěrů poskytnutých v září dosáhl 11,84 mld. Kč, což oproti srpnovým 12,3 mld.

Se začátkem listopadu přichází Black Friday. Největší předvánoční akce trvá u některých prodejců i celý měsíc

2.11.2023

Napříč českými obchody a e-shopy startuje Black Friday, jedna z největších prodejních akcí roku. Podle dat maloobchodního prodejce DATART v tomto období průměrně dochází k 35procentnímu nárůstu prodejů.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieNávrhy cenových rozhodnutí ERÚ připravují odběratele na epochu dekarbonizované energetiky - prohlášení EGÚ Brno k návrhům cenových rozhodnutí ERÚ ze dne 30.10.2023

1.11.2023

Odběratelé se musí připravit na vyšší náklady, než bylo zvykem v letech před krizí EGÚ Brno očekává nad návrhy ERÚ konflikt a vyjednávání oborových svazů s vládou a regulátorem Doba energetické krize způsobené ruskou agresí pomalu odchází.

Nájmy rostou napříč Českem: Za průměrný byt zaplatíte 14 100 korun

1.11.2023

Nájemné bytů v Česku stabilně roste, a to už od roku 2014. Ve třetím čtvrtletí letošního roku se průměrný nájem v ČR vyšplhal na 266 Kč za m 2 , oproti loňsku se jedná skoro o 5% nárůst. V Praze se průměrná cena zastavila na 351 Kč za m 2 .

Česku utíká až 850 milionů ročně kvůli nenahlášeným pobytům přes Airbnb a další ubytovací platformy

1.11.2023

Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo novelu cestovního ruchu vycházející z evropského nařízení, které mají europoslanci schvalovat v průběhu letošního podzimu. Novela má zpřísnit podmínky poskytování ubytování přes Airbnb, Booking a další platformy,&

Zásoby plynu v Česku k 29. 10. již přesáhly 99% naplněnost zásobníků a blíží se tak již celkovému naplnění kapacity

31.10.2023

Stav zásob plynu se v ČR opět navýšil, vyplývá to z dat zásob plynu pouze pro potřeby ČR . Došlo k navýšení kapacity zásobníků RWE o 214 GWh , proto ve statistice klesla procentuální naplněnost i přesto, že absolutní rostla .

Projekt Savarin v srdci Prahy má kladné stanovisko památkářů

30.10.2023

Nově připravovaná část projektu Savarin vznikající po taktovkou ikony současné světové architektury a designu Thomase Heatherwicka získala v rámci probíhajícího územního řízení kladný posudek památkářů.

Za energie Češi platí více než loni, od ledna ale ceny klesly - analýza společnosti Patron GO

30.10.2023

Ve srovnání s loňskem průměrný Čech zaplatil ve třetím čtvrtletí za energie o 155 korun víc. Od začátku roku ale platby znatelně klesly. Vrcholu ceny energií dosáhly v prvním čtvrtletí letošního roku.

Topná sezóna je tady. Analytici Kalkulátor.cz spočítali, kolik bude letos domácnosti stát

26.10.2023

Domácnost využívající elektřinu v rodinném domě může oproti aktuálním akvizičním ceníkům některých dodavatelů za topnou sezónu ušetřit více než 13 000 Kč V případě dobře zatepleného rodinného domu, s kvalitními a dobře těsnícími okny a s plynem...

V brněnských Zábrdovicích vyrůstá rezidence Block A[rt] propojující současné umění s inspirací české kubistické architektury - Blank canvas pro začínající umělce.

26.10.2023

Proměňující se oblast dolního Cejlu dostává nový impuls. Mezinárodní developersk á společnost DOMOPLAN zde ve spolupráci s mladými umělci realizuje projekt rezidenčního bydlení Block A[rt] .

Ceny Inženýrské komory získaly nová lávka, oživené mlýny a viadukt nebo chemická továrna

23.10.2023

Nikoliv design, ale to, co se skrývá pod fasádou, jaké technologie byly použity a jak bude stavba po svém dokončení fungovat, rozhoduje už 19. rokem o výsledcích tradiční Ceny Inženýrské komory.

Crestyl zkolaudoval 53 domů ve Vysokém Újezdu nedaleko Prahy a představil další etapu

23.10.2023

Další z etap rodinného bydlení v obci Vysoký Újezd, která leží nedaleko metropole uprostřed přírody, může přivítat nové obyvatele. Developer Crestyl v létě dokončil kolaudaci 43 prostorných dvoupodlažních rodinných domů ve čtvrti U Kůlen a deseti...

Bytový dům v Lubech u Chebu má na střeše 40 fotovoltaických panelů. Elektřinu zde komunitně sdílí celé SVJ s 19 domácnostmi

19.10.2023

Od ledna letošního roku je výrazně jednodušší vyrábět a zejména sdílet elektřinu z obnovitelných zdrojů v rámci bytového domu: jednotlivé domácnosti ji totiž mohou odebírat i za předpokladu, že s tím některý z vlastníků nesouhlasí a výslovně si přeje&hell