Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 3

Šetřit na údržbě v budovách i průmyslu se dnes nevyplácí. Opravy mohou stát mnohem více

15.8.2023

Je to jako se zuby. Prevence při údržbě budov a zařízení bez ohledu na jejich charakter znamená významné úspory a prodloužení životnosti celku i jeho částí. A možnosti údržby se s rozvojem technologií posouvají dál.

Studenti si letos za spolubydlení opět připlatí, růst nájmů nevykompenzují ani levnější energie. Najdou ho však snadněji

15.8.2023

Na české vysoké školy už za chvíli opět zamíří desítky tisíc nově zapsaných studentů hledajících bydlení. A většina z nich bude s ohledem na omezené kapacity kolejí i letos bydlet v nájemních bytech – ať už po dvojicích, nebo ve větších skupinách.

Hypoteční úvěry - červenec 2023

15.8.2023

Zajímá vás, kolik se aktuálně poskytuje hypotečních úvěrů a jaké jsou v současné době úrokové sazby? Zajímá vás historický vývoj hypotečního trhu? Nebo snad vývoj repo sazby či vývoj úrokových swapů? Náš pravidelný měsíčník přináší oficiální data nejen z

Zásoby plynu v Česku k 12. 8. přesáhly 92% naplněnost zásobníků

14.8.2023

Stav zásob plynu se v ČR opět navýšil, vyplývá to z dat zásob plynu pouze pro potřeby ČR . Došlo k navýšení kapacity zásobníků RWE o 214 GWh , proto ve statistice klesla procentuální naplněnost i přesto, že absolutní rostla .

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieKaždý desátý Čech je levák. Počítačovou myš v levé ruce však používá jen zlomek z nich

13.8.2023

Ve většině oblastí života už dávno není levorukost hendikepem a ve sportu může být dokonce výhodou. V případě výpočetních technologií a gamingu však leváci stále naráží na překážky, které je nutí používat myš ve své nedominantní ruce.

Nahrávání zvuku ticha není oxymóron, ale reálná praxe společnosti Wilo

10.8.2023

Hluk vycházející z otopné soustavy může být pro majitele domu velkým problémem. Často se šíří kapalinou, potrubím či zdivem a nepříjemné zvuky se pak nesou napříč celým objektem. Příčiny mohou být různé a je jim potřeba věnovat pozornost, jelikož mohou&he

PSN začíná měnit areál innogy na projekt Brno Jedna

10.8.2023

Společnost PSN otevírá veřejnosti území brownfieldu v ulici Plynárenská, který se mění na projekt Brno Jedna. V lokalitě plánuje nejen pořádat menší kulturní a společenské akce, ale umožní také soukromý pronájem prostor.

Meziroční snížení cen starších bytů vede k oživení realitního trhu.

10.8.2023

Analýza realitní společnosti RE/MAX ukazuje, že prodejní ceny starších bytů v Česku meziročně klesly v průměru až o 13 procent. V důsledku tohoto poklesu dochází ve druhém čtvrtletí tohoto roku k oživení realitního trhu.

Hypoteční sazba potřetí v řadě nepatrně zlevnila, stále ale zůstává vysoká nad šesti procenty

9.8.2023

Hypotéky na začátku srpna potřetí v řadě nepatrně zlevnily, průměrná nabídková úroková sazba podle Swiss Life Hypoindexu klesla o pět bazických bodů na 6,19 procenta. Stále se projevuje prázdninový útlum, žádné výrazné změny to nejsou.

Zásoby plynu v Česku k 7. 8. dosáhly téměř 92 % naplněnosti kapacity zásobníků

9.8.2023

Stav zásob plynu se v ČR opět navýšil, vyplývá to z dat zásob plynu pouze pro potřeby ČR . Došlo k navýšení kapacity zásobníků RWE o 214 GWh, proto ve statistice klesla procentuální naplněnost i přesto, že absolutní rostla.

České stavebnictví v červnu po mnoha měsících poprvé mírně vzrostlo - Bytů se ale staví méně

8.8.2023

První mírný růst po mnohaměsíčním propadu zaznamenalo v červnu české stavebnictví. Stavební produkce v šestém měsíci letošního roku podle aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně nepatrně vzrostla o rovné jedno procento.

ANALÝZA: Statisíce „chudých-bohatých“ vlastníků rodinných domů jsou ve finanční pasti

8.8.2023

Z výpisu z katastru nemovitostí vypadají, že jsou milionáři, ale ve skutečnosti jsou vlastníky chátrajících nemovitostí, které jsou bez nákladné rekonstrukce neprodejné či jen za zlomek očekávané ceny.

Zásoby plynu v Česku k 2.8. dosáhly téměř 91% kapacity zásobníků

4.8.2023

Stav zásob plynu se v ČR opět navýšil, vyplývá to z dat zásob plynu pouze pro potřeby ČR. Zásoby plynu v Česku za poslední týden stouply o 1,57 procentního bodu. Je to způsobeno převážně vyšším plněním a sníženou spotřebou plynu vzhledem k letnímu počasí.

Hypoteční úvěry - Objemy hypoték za červen 2023 - komentář k aktuálnímu dění na trhu

3.8.2023

KOMENTÁŘ K AKTUÁLNÍMU DĚNÍ NA TRHU Objemy hypotečních úvěrů Červnová data České národní banky přinesla mírně pozitivní pohled na objemy poskytnutých hypotečních úvěrů. Červen byl se svými 12 mld. Kč nejlepší za posledních dvanáct měsíců.

Pohyb po historických centrech měst je pro nevidomé často slepou uličkou

2.8.2023

Jen obtížně se v historických centrech měst orientují nevidomí a slabozrací občané a turisté. Dokládá to dosavadní praxe, kdy jim pohyb značně komplikují například neoznačené schody, chybně provedené značení nebo osazení prosklených prvků,...