Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 2

Vracíme se o desítky let zpět - čekání ve frontách nám ale vadí

2.2.2021

Od podzimu zažívá česká společnost další vlnu bezpečnostních opatření, která ovlivňují jejich ekonomickou situaci i volný čas. Platná omezení mají dopad na řadu aspektů běžného života Čechů.

Nejčastěji se hádáme o finance při výchově dětí a v otázkách bydlení

1.2.2021

Dříve či později dojde v každé domácnosti k nějakému sporu. Nyní, kdy jsou lidé spolu doma dlouho a stále, mohou některé dlouho neřešené otázky ještě výrazněji vybublat na povrch.

Pomoc pro kuřáky: od ledna 2021 pojišťovny proplácí preventivní vyšetření plic

1.2.2021

Leden 2021 přináší novinku v prevenci rakoviny plic. Zdravotní pojišťovny budou u nejrizikovější skupiny – dlouhodobých kuřáků – proplácet specializované vyšetření s následným programem sledování.

Kterým mýtům o zelené elektřině Češi pořád věří?

29.1.2021

Strach z budoucnosti má kvůli změně klimatu 66 % Čechů. Přes viditelné ubývání ledovců, zvýšené teplotě klimatu i svědectví světových vědeckých kapacit jsou však Češi k větší ochraně životního prostředí stále skeptičtí.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieHypotéky utržené ze řetězu

21.1.2021

Podle včera zveřejněných dat serveru hypoindex.cz, která lze brát jako aproximaci na konci měsíce zveřejňovaných oficiálních dat ČNB, byl objem nově poskytnutých hypoték (včetně refinancování) v loni prosinci meziročně vyšší o těžko uvěřitelných 64 %.

Sníh, mráz i současná situace stěžuje situaci seniorů

20.1.2021

Ačkoliv se v souvislosti se seniory častěji mluví o rizicích spojených s tropickými teplotami, zimní počasí je pro starší osoby stejně nebezpečné jako letní parno. Je to především kvůli tomu, že si stárnoucí organismus hůře poradí s termoregulací, tedy s

Ceny nemovitostí v Evropské unii nadále rostou. Může za to i nedůvěra v budoucnost

20.1.2021

Nemovitosti nadále zdražují, a to nejen v České republice, ale i v jiných zemích Evropské unie. Ve třetím čtvrtletí roku 2020 ceny ve srovnání se stejným obdobím loňského roku ceny nemovitostí v EU vzrostly o 4,9 procenta.

Sdružení EPS ČR znovu vsadilo na Native PR

14.1.2021

Sdružení výrobců pěnového polystyrenu si jako svého partnera pro služby v oblasti public relations opět vybralo agenturu Native PR. Letos tak oslaví již 15 let vzájemné spolupráce.

Hypotéky v roce 2021 mírně podraží

14.1.2021

Úrokové sazby hypotečních úvěrů letos mírně porostou. Důvodem je především nejistota ohledně budoucího vývoje ekonomiky spolu s rostoucí rizikovostí zájemců o úvěr na bydlení. Banky budou rovněž opatrně odhadovat ceny financovaných nemovitostí.

Ceny bytů rostly i ve třetím kvartále loňského roku

14.1.2021

Jestli někdo čekal, že pandemie a s ní spojená recese přinese zlevnění bytů v ČR, tak se zatím rozhodně nedočkal. Podle dnes zveřejněných údajů totiž i ve třetím čtvrtletí loňského roku ceny nemovitostí v ČR a vlastně i v téměř celé EU dál svižně&hel

Investice do nemovitosti, nebo do nemovitostního fondu?

12.1.2021

Mnoho lidí při stále nízkých úrokových sazbách hypoték a stoupajících cenách bytů zvažuje investici do koupě nemovitosti jako takzvaně jistou variantu zhodnocení peněz. Dalo by se s tím i souhlasit, ale jako u každé investice je na místě si položit&hellip

S covidem se růst cen nemovitostí rozhodně nezastavil

12.1.2021

Uplynulých 24 hodin nepřineslo žádná významnější makrodata – snad s výjimkou indexu důvěry investorů v ekonomiku eurozóny od firmy Sentix: lednová hodnota 1,3 bodu byla nejvyšší za téměř rok, zjevně na vlně optimismu ohledně očkování proti covidu-19,&hell

V roce 2020 se dobře prodávala elektronika. Sběr elektroodpadu naopak lehce poklesl

11.1.2021

Zatímco některým segmentům ekonomiky dala pandemie covidu-19 zabrat, prodeji elektroniky se dařilo. Lidé během roku ve velkém nakupovali techniku pro home office, mrazáky na uskladnění zásob, oxymetry, sterilizátory i bezkontaktní teploměry.

Češi v roce 2020 chválili obce a městské části nejvíce v novodobé historii

11.1.2021

Nejen upozornění na problémy a nedostatky, ale také vyjádření vděku a zasílání pochval. Díky stále většímu rozšíření chytré komunikace se k obcím častěji dostává také pozitivní občanská zpětná vazba.

Praha 5 od ledna rozšiřuje parkovací zóny

7.1.2021

Zóny placeného stání (ZPS) se v páté městské části od 4. ledna rozšířili do dalších dvou lokalit. První z nich se nachází v okolí sídliště Podbělohorská, druhá pak v oblasti Horních Cibulek, kde dochází k rozšíření zón, které zde byly zavedeny v roce&hell