Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 6

Praha má nový park, netradičním způsobem připomíná Mistra Jana Husa

24.9.2020

Městská část Praha-Čakovice otevřela kompletně zrekonstruovaný Husův park. Na první pohled zaujmou netradiční záhony, autorský vodní prvek s kolísající hladinou, zeď s chytrým nanonátěrem, která sama rozkládá emise a sad okrasných jabloní odkazující k...

Jak na převod nemovitosti: podepsat smlouvu, zaplatit a přepsat majitele v katastru

23.9.2020

Prodej či koupě nemovitosti a stejně tak její získání darem, darování či zdědění jsou procesy, s nimiž se běžně za život setkáme jen párkrát. Proto je důležité dobře se s nimi obeznámit a nepodcenit přípravu.

Osm producentů ze Zlínského kraje převzalo značku Regionální potravina

22.9.2020

V rámci letošního jedenáctého ročníku soutěže se na Zlínsku o značku Regionální potravina ucházelo celkem 148 produktů. Vítězných osm výrobců si převzalo ocenění v sobotu během Dne Zlínského kraje.

Plavání kojencům prospívá, využívá jej stále více rodičů

16.9.2020

Přestože jde o kurzy plavání s miminky, nejedná se o skutečné plavání, protože děti jsou schopny naučit se plavat až po čtvrtém roce svého života. V kurzech jde tedy spíše o zvykání si na vodu, koupání, cvičení a hraní si v bazénu.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieOcenění Regionální potravina si v Jihlavě převzalo sedm výrobců z Kraje Vysočina

15.9.2020

Den zemědělců a potravinářů v Jihlavě zpestřilo slavnostní předávání ocenění Regionální potravina. Hodnotitele letos zaujala třeba medovina s chmelovou příchutí nebo zauzená žebírka!

Landscape festival spěje do finále a rozdýchá Žižkov tancem

11.9.2020

Závěr letošního žižkovského Landscape festivalu bude patřit několika zajímavým akcím. Pětidenní workshop studentů vysokých škol se pod příznačným názvem Pražský gordický uzel bude věnovat vizi rozvoje lokality v okolí Florence a vyvrcholí debatou za...

To nejlepší z regionu v srdci Luhačovicka

8.9.2020

Mošty, farmářské sýry, tradiční kváskový chléb, bylinky ze staleté sušírny, piva z regionálního pivovaru, ale také cimbálové muziky, taneční soubory i pravý moravský dudák… To vše jsou kulturní a gastronomické perly zlínského a luhačovického regionu,...

Ocenění Regionální potravina si převzalo sedm producentů z Pardubického kraje

7.9.2020

U příležitosti konání Dne Pardubického kraje se v pátek odpoledne slavnostně předávala ocenění Regionální potravina. V centru Pardubic si prestižní značku převzalo sedm výrobců z Pardubického kraje, jejichž výrobky navrhla na ocenění hodnotitelská komise

Signal Festival bude poprvé v Holešovicích. Bezpečnost návštěvníků je pro organizátory prioritou

6.9.2020

Osmý ročník Signal Festivalu představí návštěvníkům 15 uměleckých instalací. Novinkou je festivalová trasa Holešovice, která doplní oblíbené trasy vedoucí Karlínem a historickými zákoutími Starého Města. Festival sjednotí palčivé téma Plan B.

V Česku se k recyklaci sebere skoro polovina baterií. V přírodě by se rozkládaly až půl tisíciletí

5.9.2020

Již 5 let si každé 9. září vedle narozenin fyzika Luigiho Galvaniho připomínáme také Evropský den recyklace baterií. Často drobné zdroje energie pro řadu našich každodenních pomocníků po svém dosloužení představují značné riziko pro přírodu i lidské...

Srdíčkové dny proběhnou online i v ulicích měst

3.9.2020

Obecně prospěšná společnost Život dětem zahajuje svou tradiční dobročinnou sbírku Srdíčkové dny. Podzimní edice se rozběhne v pondělí 21. září a v průběhu týdne se bude snažit vybrat co největší finanční obnos na pomoc vážně nemocných dětí.

Letošní rok patří Adolfu Loosovi. Vydejte se do jeho výjimečných interiérů za kulturou

2.9.2020

V průběhu léta a podzimu se v rámci oslav mohou zájemci těšit na bohatý kulturní program přímo v plzeňských Loosových interiérech. Na podzim chystá západočeská metropole hned dvě tematické výstavy.

Centrum Prahy ožije VáclavARTem. Sochařskou výstavu pod širým nebem doplní obrazy mladých malířek

1.9.2020

Osmnáct soch a více než dvě desítky obrazů oživí na konci léta ulici Na Příkopě a přilehlé paláce. Dvanáct mladých umělců předvede v rámci čtvrtého ročníku výstavy VáclavART více než čtyři desítky děl. Výstava odstartuje vernisáží 8. září.

Motýlí efekt na realitním trhu. V Praze je více nabídek k pronájmu, regiony zlevňují

1.9.2020

Pandemie koronaviru zapříčinila mimo jiné i krizi ekonomickou. Na začátku tohoto období se zdálo, že se zastaví developerské projekty a nemovitosti budou ležet ladem a těžko budou hledat své kupce. Ale opak je pravdou.

Výrobci z Jihomoravského kraje si převzali prestižní ocenění Regionální potravina

31.8.2020

V neděli se u příležitosti konání Jihomoravských dožínek v Hodoníně slavnostně předávala ocenění Regionální potravina. Certifikát si převzalo devět producentů z Jihomoravského kraje, jejichž výrobky zvítězily v jedenáctém ročníku krajské soutěže.