Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 6

Způsob bydlení se za 20 let změnil. Na koupelnu nebo počítač se už sčítání ptát nebude

25.2.2021

Za poslední dvě dekády doznal životní styl Čechů dynamických změn. Roste průměrná obytná plocha bytů, klesá počet osob v jedné domácnosti. Dnes už má většina bytů koupelnu a splachovací záchod, stejně jako internet. Obrázek o tom, jak bydlíme a žijeme,...

Jaká bude první divadelní hra, kterou napsala umělá inteligence?

23.2.2021

„Projekt vznikl ve spolupráci Švandova divadla, Matematicko-fyzikální fakulty UK a DAMU. Cílem bylo prozkoumat, jak se vlastně umělá inteligence chová a nakolik je schopná vytvořit použitelný divadelní text.

Roztál sníh, neuklizený štěrk, písek, zbytky soli a psí exkrementy hyzdí ulice

23.2.2021

Konec zimy a příchod jara bývá z hlediska údržby komunikací často kritický. Lidé v zimním období nemají takovou potřebu uklízet, a to ani po svých čtyřnohých miláčcích. Když pak sleze sníh, vše vyjde najednou na povrch.

Žáci a studenti odevzdali vloni k recyklaci 87,3 tuny baterií

12.2.2021

Školáci a studenti z celé republiky odevzdali v minulém roce v rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět k recyklaci celkem 87,3 tuny použitých baterií. Zároveň prohlubovali své znalosti v oblasti třídění, recyklace a předcházení vzniku odpadů.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografiePandemie mění i sociální služby a pomoc dětem a dospívajícím

9.2.2021

Sociální vyloučení, chudoba a problémy rodin a dětí v době pandemie nezmizely. Při ohlédnutí za terénní prací a vytížením nízkoprahových klubů v posledním roce je patrné, že krize velmi dopadá také na ty nejzranitelnější – děti a dospívající a prohlubuje

Očkovat se proti klíšťové encefalitidě je teď vhodné časově, i díky příspěvku

8.2.2021

Než se naplno rozběhne vakcinace proti covidu-19, lze čas využít na jiné, rovněž důležité očkování proti klíšťové encefalitidě. Česká republika patří k tzv. endemické oblasti a klíšťata, která toto infekční virové onemocnění přenášejí, se vyskytují na...

Vracíme se o desítky let zpět - čekání ve frontách nám ale vadí

2.2.2021

Od podzimu zažívá česká společnost další vlnu bezpečnostních opatření, která ovlivňují jejich ekonomickou situaci i volný čas. Platná omezení mají dopad na řadu aspektů běžného života Čechů.

Nejčastěji se hádáme o finance při výchově dětí a v otázkách bydlení

1.2.2021

Dříve či později dojde v každé domácnosti k nějakému sporu. Nyní, kdy jsou lidé spolu doma dlouho a stále, mohou některé dlouho neřešené otázky ještě výrazněji vybublat na povrch.

Pomoc pro kuřáky: od ledna 2021 pojišťovny proplácí preventivní vyšetření plic

1.2.2021

Leden 2021 přináší novinku v prevenci rakoviny plic. Zdravotní pojišťovny budou u nejrizikovější skupiny – dlouhodobých kuřáků – proplácet specializované vyšetření s následným programem sledování.

Kterým mýtům o zelené elektřině Češi pořád věří?

29.1.2021

Strach z budoucnosti má kvůli změně klimatu 66 % Čechů. Přes viditelné ubývání ledovců, zvýšené teplotě klimatu i svědectví světových vědeckých kapacit jsou však Češi k větší ochraně životního prostředí stále skeptičtí.

Hypotéky utržené ze řetězu

21.1.2021

Podle včera zveřejněných dat serveru hypoindex.cz, která lze brát jako aproximaci na konci měsíce zveřejňovaných oficiálních dat ČNB, byl objem nově poskytnutých hypoték (včetně refinancování) v loni prosinci meziročně vyšší o těžko uvěřitelných 64 %.

Sníh, mráz i současná situace stěžuje situaci seniorů

20.1.2021

Ačkoliv se v souvislosti se seniory častěji mluví o rizicích spojených s tropickými teplotami, zimní počasí je pro starší osoby stejně nebezpečné jako letní parno. Je to především kvůli tomu, že si stárnoucí organismus hůře poradí s termoregulací, tedy s

Ceny nemovitostí v Evropské unii nadále rostou. Může za to i nedůvěra v budoucnost

20.1.2021

Nemovitosti nadále zdražují, a to nejen v České republice, ale i v jiných zemích Evropské unie. Ve třetím čtvrtletí roku 2020 ceny ve srovnání se stejným obdobím loňského roku ceny nemovitostí v EU vzrostly o 4,9 procenta.

Sdružení EPS ČR znovu vsadilo na Native PR

14.1.2021

Sdružení výrobců pěnového polystyrenu si jako svého partnera pro služby v oblasti public relations opět vybralo agenturu Native PR. Letos tak oslaví již 15 let vzájemné spolupráce.

Hypotéky v roce 2021 mírně podraží

14.1.2021

Úrokové sazby hypotečních úvěrů letos mírně porostou. Důvodem je především nejistota ohledně budoucího vývoje ekonomiky spolu s rostoucí rizikovostí zájemců o úvěr na bydlení. Banky budou rovněž opatrně odhadovat ceny financovaných nemovitostí.