Zahrada, zahrádka, zahradní kout, zahradní zátiší, stránka 22

Zahrada je místo, které má mnoho podob. Zahrady známe okrasné i užitkové. Na zahradě může být bazén, zahradní jezírko, skalka i udržovaný trávník. Do zahrady patří také odpočinková terasa se zahradním nábytkem a houpací sítí. O zahradu se stará zahradní technika a naše šikovné ruce.

Nové zahradní trendy = zahrady kreativní, barevné, s vodními prvky

13.3.2014

Nové zahradní trendy pro letošní rok představují zahrady hravé, kreativně barevné a přirozené. V zahradě by také neměl chybět vodní prvek v podobě jezírka, nebo alespoň malého vodního elementu.

Podzimní zahrada – až se zima zeptá….

25.10.2013

Podzim, to je období, kdy je na zahradě spousta práce. Až přijde zima, tak se zeptá – ne, co jsme dělali pro zahradu v létě, ale co jsme pro ni udělali na podzim.

Ani na podzim na péči o zahrádku nezapomínejte

2.10.2013

Zubaté sluníčko a chladný vítr nás v posledních dnech stále častěji přesvědčují o tom, že dlouhé letní dny a teplé noci pomalu ustupují typicky podzimnímu počasí. Po ovocné sklizni je potřeba dopřát zahrádce notnou dávku regenerace a pomalu, ale jistě ji.

Vybíráte pro venkovní osvětlení ta správná svítidla?

5.8.2013

Venkovní svítidla používáme jako doplňková, nebo také pro plné osvětlení po západu slunce. Důležité je nejen jejich designové a technické provedení, jeden z nejdůležitějších parametrů je jejich odolnost ve vlhkém prostředí.


Fotogalerie: Zahrada, Bazény, Zenové zahrady, Zahradní technika, Zahradní nábytek, Bazény zastřešení, Ratanový nábytek, Terasy, Zahradní jezírka, Skalky, Trávník, Houpací sítě, Zahrada - živé stavbyJak správně zalévat v létě, v horkých měsících červenci a srpnu ?

29.7.2013

Jak máme správně zalévat v létě, v horkých měsících červenci a srpnu? Které rostliny trpí v letních dlouhotrvajících vedrech nejvíce? Jak poznáme, že je čas zalévat? Umíte spočítat kolik litrů proteče zahradní hadicí?

Štve vás strom a nemůžete sehnat povolení ke kácení? Už nebude třeba

15.7.2013

Od pondělí totiž začíná platit novela vyhlášky, která majitelům pozemků umožní na svých zahradách pokácet v podstatě jakýkoli strom. A to bez ohledu na to, jestli...
Zahradní živé stavby = zelená zahrada nejen pro děti

12.6.2013

Zahradní živé stavby, to mohu být tunely, teepee, iglú a labyrinty nejen pro vaše děti. Zahrada bude zelená i díky plotu z rostoucího vrbového proutí, živému oblouku, altánu, nebo besídce z vrby.

Rozmýšlíte se, jaký nábytek pořídit do vaší zahrady? Dejte přednost zahradnímu nábytku z masivu, vydrží věčnost!

2.6.2013

Rozmýšlíte se letos, jaký nábytek pořídit do své zahrady? Váháte nad tím, z jakého má být materiálu? Dejte přednost dřevěnému rustikálnímu nábytku z masivu, vydrží vám věčnost a dobře vypadá v každé zahradě i na každé terase.

Pokácet strom na zahradě bez povolení? Nejspíš už od července!

15.5.2013

Účinnost novely vyhlášky o ochraně dřevin a povolování jejich kácení předpokládáme od 1. července tohoto roku, píše na svém webu ministerstvo. Jak již v..

Váš trávník na jaře potřebuje pomoc

30.4.2013

Po dlouhé zimě nevypadá žádný trávník zrovna vábně. Tráva je splihlá, zežloutlá a bujný zelený pažit, jenž je za letních dní chloubou celé zahrady ani náhodou nepřipomíná. Aby se jím co nejdříve stal, je nutné hned z jara provést pár základních úkonů,...

Zahradní pomoc - vyžeňte krtka i kunu ze zahrady

26.4.2013

Chcete mít zahradu bez škůdců? Jaro je tady a po zahradě se vám začínají honit krtci, u altánu se schovává kuna a ostatní hraboši škodí, kde můžou. Přes dům vám přeběhne toulavá kočka a nově vystavěný plot vám znehodnotí cizí pes.

Aktuální zahradní práce – správné prořezání ovocných stromů

19.4.2013

Úroda ovocných stromů závisí na mnoha faktorech. Jedním z nich je i jejich správné a kvalitní prořezávání a začišťování. Vaše stromy si zaslouží tu nejlepší péči a odvděčí se vám právě dobrou sklizní.

Absurdita skončila. Strom na zahradě si už můžete pokácet bez povolení

18.4.2013

Současná vyhláška neznamenala jistotu ochrany přírody, ale často jen byrokratickou zátěž bez reálného efektu. Respektujeme nedotknutelnost soukromého vlastnictví. Kdo si strom...

Jaký vybrat zahradní nábytek, ratanový, hliníkový, nebo z borovice?

8.3.2013

Kdy oceníme nejvíce zahradní nábytek? Když sedíme, ležíme, obědváme, nebo pijeme kávu na zahradě, nebo na terase. Zahradní nábytek z ratanu, hliníku, masivních dřev i vodního hyacintu má řadu předností.

Rostliny a zimní období, co s nimi tedy v zimě?

7.2.2013

Zimní období je pro rostliny zatěžkávací zkouškou. Pokojovky v zimě snášejí větší výkyvy teplot a nižší světelnou intenzitu, truhlíkové květiny mají zimovat na světlém a chladném místě. Jednoduché to přes zimu nemá ani náš trávník.