Zahrada, zahrádka, zahradní kout, zahradní zátiší, stránka 25

Zahrada je místo, které má mnoho podob. Zahrady známe okrasné i užitkové. Na zahradě může být bazén, zahradní jezírko, skalka i udržovaný trávník. Do zahrady patří také odpočinková terasa se zahradním nábytkem a houpací sítí. O zahradu se stará zahradní technika a naše šikovné ruce.

Prázdniny na zahrádce

15.7.2011

Červenec a srpen nejsou měsíce odpočinku pouze pro školáky! Během nejteplejší části roku si můžeme oddechnout i na zahrádce a vychutnat si odměnu, kterou nám připravila za naši jarní dřinu a péči.

Štětce, plošina a žebřík

14.6.2011

Každý umělec ví, že jedním štětcem nedokáže namalovat umělecký portrét a zároveň třeba západ slunce nebo krajinku. A každý natěrač ví, že ne každý štětec se hodí jak na velké plochy, tak na menší předměty, okna nebo nesnadno dostupná místa.

Natíráme kov

10.6.2011

Také nátěry kovů mají především ochranou funkci. Aby kovové povrchy neztratily svoji užitnou a estetickou hodnotu, je třeba je pravidelně ošetřovat kvalitním nátěrem. Od kovů venku očekáváme něco jiného než od kovů v interiéru.

Nové barvy na zahradě

7.6.2011

Lavička už vypadá omšele, z planěk plotu se odlupuje barva, zahradní nábytek je vybledlý a pumpa začíná chytat rez? Vypadá to, že bez nového nátěru se vaše zahrada neobejde! Co budete potřebovat? Nákupní seznam · Barvy (dle typu povrchu) · brusný papír,..


Fotogalerie: Zahrada, Bazény, Zenové zahrady, Zahradní technika, Zahradní nábytek, Bazény zastřešení, Ratanový nábytek, Terasy, Zahradní jezírka, Skalky, Trávník, Houpací sítě, Zahrada - živé stavbyCo nás čeká v červnu?

1.6.2011

Červen je snad pro všechny z nás jakýmsi mezním bodem. Svěží jaro pomalu přechází v nejteplejší období roku, tedy léto. Školáci píšou závěrečné písemky a připravují se na vysvědčení.

Grilovačka na obzoru

24.5.2011

Představte si kuchyni na zahradě. Co je k tomu potřeba? Klidný koutek, dobrá nálada, skupina přátel, voňavě naložené maso, dobré pití a… zahradní krb! Je červen a chuť na křupavé grilované pokrmy roste spolu se zvyšující se teplotou.
Zakládáme zahradní jezírko

19.5.2011

Před založením zahradního jezírka pečlivě vyberte jeho vhodné umístění. Předpokladem bohatého a rozmanitého vodního porostu je alespoň čtyř až pětihodinový sluneční svit. Během žhavého letního poledního slunce je vhodné umístění ve stínu nebo polostínu.

Vodní svět na vaší zahradě

16.5.2011

Bez dostatku vody se vaše zahrada neobejde, zavlažování se stává nedílnou součástí práce každého zahrádkáře. Můžete přitom využít konví, kropicích hadicí nebo automatických zavlažovacích nadzemních i skrytých - podzemních systémů.

Balkony, které kvetou

6.5.2011

Přemýšlíte, do jakého stylu vyladíte váš balkon, terasu či zahradní altánek tentokrát? Bude to klasika v podobě muškátů nebo něco odvážnějšího? Vymýšlet a představovat si nejrůznější varianty je příjemná činnost bez námahy! Pro milovníka květin je to...

Co nás čeká v květnu?

29.4.2011

Májové dny jsou pravděpodobně časem lásky právě kvůli naplno ožívající přírodě. Vše kolem nás kvete, roste, hýří barvami a jakoby vyjadřuje touhu po životě. Mít dobrou náladu v květnu není nic těžkého a jistě vám zbývá i dostatek energie k péči o zahradu.

Posezení na zahradě? Se správným nábytkem žádný problém.

27.4.2011

Sluníčko se pomalu ale jistě probouzí a co nevidět nás vyláká ven, abychom nasáli první jarní paprsky. A takové posezení v zahradě či na terase s přáteli rozhodně takovouto příležitostí je.

Dělení živých plotů

22.4.2011

Živé ploty můžeme dělit hned podle několika hledisek. Například na stálozelené a opadavé, tvarované a volně rostoucí nebo vysoké a nízké. Na živý plot lze tedy použít keře listnaté i jehličnaté.

Živé ploty místo planěk

20.4.2011

Živé ploty neslouží pouze k ohraničení pozemku, oddělení pracovní a rekreační části zahrady nebo jako ochrana před zvěří a dalšími nezvanými návštěvníky. Především by měly plnit funkci estetickou, přispívat k utváření vzhledu zahrady a fungovat jako její.

Zahradní nábytek - soutěžte a vyhrajte

13.4.2011

Dubnová soutěž o zahradní nábytek s Nábytek Jeko je opět tady! Máte pár minutek času ? Chcete zúčastnit a vyhrát atrakvitní cenu ? Pokud ano, stačí vám k tomu jediné, odpovězte na dvě naše připravené otázky a odešlete nám odpověd.

Zahradní nábytek z exotického dřeva - stálice do vaší zahrady

11.4.2011

Zahradní nábytek z exotického dřeva je daleko odolnější, než nábytek vyrobený z našich tuzemských dřevin - je to stálice do vaší zahrady. Exotické dřevo Meranti hravě zvládá nepřízeň počasí, včetně UV záření díky vysokému obsahu oleje ve dřevě.