Výstava CITYBLOK v CAMPu: o bariérách ve veřejném prostoru

Jana Brožková (Bydlet.cz), 23.04.2019
CITYBLOK sleduje předměty, které nás ve městě obklopují

30. dubna od 18:00 proběhne zahájení výstavy CITYBLOK, jejíž součástí bude happening v podobě symbolického zpřístupnění areálu Emauz odstraněním železných mříží před vstupem do CAMPu. Mříž, která je kotvená do památkově chráněných plastik Miloslava Chlupáče, slavnostně odstraníme za účasti primátora Zdeňka Hřiba a náměstka primátora Petra Hlaváčka.


Kdy: 30. dubna od 18:00
Kde: CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2
Za účasti: Zdeněk Hřib (primátor hl. m. Prahy), Petr Hlaváček (náměstek primátora hl. m. Prahy), Martin Špičák (kurátor výstavy)

O výstavě CITYBLOK:
Výstava se z velké části zabývá bariérami v prostoru. Parkovací automat, květináč, lavička, zábradlí, přechod pro chodce. Podobně jako je současný mediální a virtuální veřejný prostor plný informací, je městský veřejný prostor plný věcí.

CITYBLOK sleduje předměty, které nás ve městě obklopují, které významně ovlivňují jeho charakter a které jsme si přitom zvykli nevnímat. Protipovodňová zábrana chrání před záplavami, ale hyzdí krajinu. Betonové zátarasy brání teroristickému útoku, ale překáží v běžném užívání náměstí. Lampa svítí, ale přispívá ke světelnému znečištění.

Objekty, vytržené z kontextu, vyprávějí všední i nevšední příběhy, které jsou příčinou jejich existence a polemizují tak nad svou vlastní užitečností. Kladou přitom odvěkou otázku spojenou s životem ve městě. Komu vlastně patří město?

Názory na článek  Výstava CITYBLOK v CAMPu: o bariérách ve veřejném prostoru
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy