Ceny nemovitostí, ceny domů, bytů a pozemků, vývoj nájmů, stránka 7

Ceny nemovitostí - ceny domů, bytů a pozemků se vyvíjejí. Záleží na lokaci, kde se dům či byt nachází, zda jsou nové, nebo starší, v dobrém stavu, nebo před celkovou rekonstrukcí. U pozemků záleží také na lokaci, velikosti pozemku a na jeho určení. Tedy, zda se jedná o pozemek, kde je možné postavit dům, nebo se o zahradu, kde se dá pořídit pouze mobilní domek. S vývojem cen nemovitostí se mění i výše nájmů.

AKU-BAT: Poslanci nepodpořili rozvoj akumulace energie. Moderní energetika v Česku dostala další ránu

16.7.2021

Bateriová úložiště energie v Česku budou nadále vznikat pouze pomalu. Na rozdíl od okolních zemí se proti jejich zakotvení v zákoně dnes postavili poslanci ANO, KSČM a SPD. Evropa má více než 500 velkých bateriových úložišť, Česká republika zatím 4 s&hell

Konec nekalým praktikám energošmejdů. Poslanci schválili změny iniciované hnutím STAN

16.7.2021

Poslanecká sněmovna dnes po dlouhém projednávání schválila novelu energetického zákona, která zahrnuje i regulaci nekalých praktik podomních prodejců energií. Hnutí Starostové a nezávislí představilo úpravu tohoto zákona již v listopadu roku 2019, která&h

Středočeský kraj prověří možnosti odkupu a využití Hrabalovy chaty

15.7.2021

Možnost odkupu a využití chaty v Kersku na Nymbursku, kde pobýval známý český spisovatel Bohumil Hrabal, se dnes rozhodli prověřit radní Středočeského kraje. „Na krajské radě jsme se dohodli, že zkusíme prověřit možnosti nabytí Hrabalovy vily do krajsk...

Zájem o vlastní bydlení roste, brzdí ho nedostatek financí i předražené byty

15.7.2021

Podle aktuálního průzkumu společnosti EMA data zvažuje více než třetina Čechů koupi vlastního bydlení. Většina z nich považuje za výhodnější platit hypotéku než nájem, mladí pak hledají vhodnější prostor.


Fotogalerie: Rodinné domyZlín: Městu se přihlásilo téměř 300 zájemců o družstevní bydlení

15.7.2021

Zlín - Na základě květnového rozhodnutí zastupitelstva spustilo Statutární město Zlín 21. května web druzstevnibydleni.zlin.eu se základními informacemi o družstevní výstavbě na území města Zlína...

Palác Broadway – jedinečná kulturní památka v centru Prahy a unikátní investiční příležitost

14.7.2021

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí ve výběrovém řízení s elektronickou aukcí k prodeji
Nový stavební zákon by zlepšil dostupnost bydlení, ale také zmírnil politickou polarizaci

13.7.2021

V Česku se staví zdlouhavě, to je známá věc. Z mezinárodně srovnatelných údajů Světové banky plyne, že proces povolování staveb je tu extrémně komplikovaný. Má to své neblahé ekonomické i sociální důsledky.

Closing Bell (12. 7. 2021) – Lagardeová chystá zásadní změny v nastavení ECB

13.7.2021

Všechny hlavní zámořské akciové benchmarky zakončily úvodní obchodní seanci nového týdne na historických maximech, přičemž nejvíce se dařilo sektoru financí a realitně zaměřeným titulům.

Jak inflace zamává s nemovitostmi?

12.7.2021

Podnikoví manažeři si teď často stěžují: v médiích se málo píše o prudkém zdražování, jemuž čelíme. Odpověď je nasnadě. Dokud se růst cen materiálů, od dřeva přes plasty po ocel, kromě výrobních cen nepromítne také do cen spotřebitelských, řadového&hellip

HK podporuje původní návrh rekodifikace stavebního zákona

12.7.2021

Hospodářská komora České republiky podporuje původní návrh rekodifikace stavebního práva schválený Poslaneckou sněmovnou ve třetím čtení a věří v jeho finální schválení Poslaneckou sněmovnou.

EKOSPOL: Bydlení nepřestalo zdražovat ani letos, růst cen bytů a rodinných domů patří k nejvyšším v EU

12.7.2021

Růst cen bydlení v Česku pokračuje. Byty a rodinné domy v prvním čtvrtletí podle aktuálních dat Eurostatu meziročně zdražily o 11,9 procenta. Podle evropského statistického úřadu jde o čtvrtý nejrychlejší růst v Evropské unii.

Jak učinit bydlení v ČR cenově dostupnější - ve 3 krocích

12.7.2021

Řešením číslo jedna je pochopitelně mnohem rychlejší a rozsáhlejší nová výstavba, tedy zejména vhodný nový stavební zákon. Hlavně v Praze jsou pak za růst cen bydlení odpovědní také památkáři a organizace typu UNESCO.

Burzovní kalendář 28/52 - Co musíme vědět do nového týdne!

12.7.2021

Nový týden se na akciových trzích ponese ve znamení začátku výsledkové sezóny za druhý kvartál roku a i když analytické domy očekávají, že společnosti představí poměrně solidní výsledky, investoři se pod očekáváním rychlejšího ekonomické růstu zaměří&hell

Jak učinit bydlení v ČR cenově dostupnější

11.7.2021

Řešením číslo jedna je pochopitelně mnohem rychlejší a rozsáhlejší nová výstavba, tedy zejména vhodný nový stavební zákon. Hlavně v Praze jsou pak za růst cen bydlení odpovědní také památkáři a organizace typu UNESCO.

Dostupnost bydlení se v USA za posledních 40 let nezhoršuje, naopak - Víkendář

10.7.2021

Zatímco americká média hovoří o tom, že bydlení se stává stále méně dostupné, Marian L. Tupy a Gale Pooley na stránkách Cato Institute tvrdí, že situace je přesně opačná.