Ceny nemovitostí, ceny domů, bytů a pozemků, vývoj nájmů, stránka 6

Ceny nemovitostí - ceny domů, bytů a pozemků se vyvíjejí. Záleží na lokaci, kde se dům či byt nachází, zda jsou nové, nebo starší, v dobrém stavu, nebo před celkovou rekonstrukcí. U pozemků záleží také na lokaci, velikosti pozemku a na jeho určení. Tedy, zda se jedná o pozemek, kde je možné postavit dům, nebo se o zahradu, kde se dá pořídit pouze mobilní domek. S vývojem cen nemovitostí se mění i výše nájmů.

Burzovní kalendář 30/52 - Co musíme vědět do nového týdne!

25.7.2021

Poslední červencový týden přinese v pokračující výsledkové sezóně kromě řady reportů hospodaření předních amerických společností také výstup z dvoudenního zasedání Federálního rezervního systému.

Systemická hrozba pro všechny trhy: Evergrande > Tether

25.7.2021

V minulém článku jsem popisoval nebezpečí, které může způsobit úpadek největšího čínského developera a neskutečnými až stovkami miliard dolarů dluhů. Je třeba si uvědomit, že závazky jedné společnosti jsou aktiva jiných společností a takto vzniká...

Artus: Co kdyby centrální banky braly do úvahy ceny nemovitostí?

25.7.2021

Monetární politika ve vyspělých zemích vede podle hlavního ekonoma Natixisu Patricka Artuse k růstu cen nemovitostí. K tomu Artus dodává, že centrální banky tento jev obvykle ignorují, ovšem nyní se objevují i mezi centrálními bankéři hlasy, podle kter...

EKOSPOL: Hypotéky stále ve znamení růstu, banky letos za půl roku na bydlení půjčily jako jindy za celý rok

23.7.2021

Hypoteční cesta do výšin se nezastavila ani v červnu, naopak ještě se zrychlila. Banky během šestého měsíce roku sjednaly 14 069 hypoték, což je o 6448 více než ve stejném měsíci loňského roku.


Fotogalerie: Rodinné domy5 rad, jak řešit růst cen stavebních materiálů, když už člověk staví či se stavět chystá

23.7.2021

Zdražování stavebních materiálů nebere konce. Ať jde o dřevo, plasty, kovy, izolační či elektroinstalační materiály a mnohé další. Například rozpočet na dřevostavby je letos až o 60 procent vyšší než ještě loni.

Closing Bell (22. 7. 2021) – Akcie poblíž historických maxim, ECB za námi, čeká se na FED!

23.7.2021

Hlavní zámořský akciový index S&P 500 uzavřel čtvrteční obchodní seanci posledního červencového týdne poblíž historických maxim, když největší zisky připisovaly akcie technologického a zdravotnického sektoru.
Imperial News – ECB na svém červencovém zasedání nepřekvapila, holubičí tón přetrvává

22.7.2021

Evropská centrální banka ponechala dnes na svém červencovém zasedání dle očekávání úrokovou sazbu pro refinanční operace beze změny na 0 % a depozitní sazbu na stávajících -0,50 %.

Objevte Japandi a kombinujte to nejlepší ze dvou světů

22.7.2021

Svět designu ovládl nový trend. Jak už samotné jméno napovídá, v Japandi se snoubí japonský styl s nádechem Skandinávie (název Japandi vznikl z angl. Japan, Japonsko a zkratky Scandi, Skandinávie).

Ceny nemovitostí v nejvyspělejších ekonomikách jsou nafouknuté o 10 procent, říká Oxford Economics

22.7.2021

Ceny nemovitostí v nejbohatších zemích jsou po desetiletém boomu, který je jedním z nejsilnějších od roku 1900, nadhodnoceny asi o 10 %, říká Oxford Economics.

Makro: Hrozba jménem Evergrande

22.7.2021

Evergrande je největší developer v Číně, který se několik posledních let točí ve spirále obřího dluhu a nyní je zřejmě na hraně bankrotu.

Realitní trh se mění. Covid přeměnil chalupy na home office

21.7.2021

Velký zájem o luxusní rekreační objekty posiluje i změna pracovního stylu vyšší střední třídy. Na venkovní chalupu a do horských apartmánů se již nejezdí jen relaxovat. Rekreační nemovitosti získaly status home office.

Nové byty v Praze jdou na dračku, ve druhém čtvrtletí se jich prodalo nejvíce v historii

20.7.2021

Zájem o nové byty v Praze nepolevuje, naopak stále roste. Ve druhém čtvrtletí letošního roku prodali developeři celkem 2350 nových bytů, což je nejvíce v historii. Zároveň jde o takřka dvousetprocentní meziroční nárůst. Loňské prodeje ve druhém čtvrtletí

Vlastní bydlení stojí 130 platů, Češi si na něj musí vzít hypotéku

20.7.2021

Podle aktuální analýzy Modré pyramidy našetří Češi na vlastní bydlení z průměrného platu za 56 let. Ceny nemovitostí navíc rostou rychleji než příjmy, doba spoření na byt se tak bude dále prodlužovat.

Closing Bell (19. 7. 2021) – Zvrátí výsledková sezóna strach z Delta mutace?

20.7.2021

Zámořské akciové trhy nezahájily první obchodní seanci příliš pozitivně, když pod obavami z rostoucího počtu případů nakažených novou variantou koronaviru ztrácely indexy přes 1 %. Nejhůře si vedly sektory energií a financí.

Burzovní kalendář 29/52 - Co musíme vědět do nového týdne!

19.7.2021

Kartel producentů ropy a jeho spojenců OPEC+ poskytl Spojeným arabským emirátům možnost zvýšit těžební kvóty, dokud se během několika následujících měsíců neprojeví případný dopad nových variant koronaviru.