Ceny nemovitostí, ceny domů, bytů a pozemků, vývoj nájmů, stránka 8

Ceny nemovitostí - ceny domů, bytů a pozemků se vyvíjejí. Záleží na lokaci, kde se dům či byt nachází, zda jsou nové, nebo starší, v dobrém stavu, nebo před celkovou rekonstrukcí. U pozemků záleží také na lokaci, velikosti pozemku a na jeho určení. Tedy, zda se jedná o pozemek, kde je možné postavit dům, nebo se o zahradu, kde se dá pořídit pouze mobilní domek. S vývojem cen nemovitostí se mění i výše nájmů.

Sberbank: Češi se smiřují s tím, že ceny nemovitostí dlouhodobě porostou

9.7.2021

Čtyři z pěti lidí si myslí, že ceny nemovitostí v České republice dlouhodobě porostou. Češi jsou spíše konzervativní národ a berou vlastní bydlení hlavně jako investici na stáří, uvedlo to 91 % dotázaných.

V ČR rostou mediány platů a mezd mladých lidí rychleji než ceny bytů, bydlení je tak pro ně dostupnější. Jedinou výjimkou je Praha

8.7.2021

Datový portál Česko v datech analyzoval situaci bydlení mladých lidí v Česku. Zhruba 67 % Čechů ve věku 16 až 29 let žije u svých rodičů. Pronájem vlastního bydlení nejvíc zasahuje do peněženek Čechů ve věku 18 až 24 let, které připraví o bezmála 30 %&hel

Rakouský parlament schválil 2/3 většinou zákon, který zajistí do 10 let 100% elektřiny z obnovitelných zdrojů. Česko má podobnou příležitost za týden

8.7.2021

Rakouský parlament včera dvoutřetinovou většinou schválil zákon o obnovitelných zdrojích energie, který vytvoří právní a finanční nástroje pro přechod země na 100% elektřiny ze slunce, větru, vody a biomasy do roku 2030.

Dokončené byty v jihočeských obcích v roce 2020. V Jihočeském kraji dokončeno 1 667 bytů. Více než 70 % z těchto bytů se nacházelo v rodinných domech.

7.7.2021

V roce 2020 bylo v Jihočeském kraji dokončeno 1 667 bytů. Více než 70 % z těchto bytů se nacházelo v rodinných domech. Nejvíce bytů bylo zkolaudováno ve městě České Budějovice, nejvyšší intenzita výstavby byla zaznamenána v obci Nové Hutě. Jen ve...


Fotogalerie: Rodinné domyČR - stavebnictví v květnu rostlo meziměsíčně i meziročně

7.7.2021

Stavební produkce v květnu reálně meziročně vzrostla o 5,8 %. Meziměsíčně byla vyšší o 3,0 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 15,1 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 1,2 %. Meziročně bylo zahájeno o 20,3 % bytů...

Closing Bell (5. 7. 2021) – Rozkol Saúdské Arábie a UAE posílá ropu nad 77 USD za barel

6.7.2021

Americké akciové trhy zůstaly první obchodní seanci nového týdne zavřené z důvodu nedělního svátku Dne nezávislosti a z tohoto důvodu se veškerá pozornost přesunula na pokračující jednání kartelu OPEC+, který nedokázal vyřešit trpké schizma mezi Saúdskou&
Burzovní kalendář 27/52 - Co musíme vědět do nového týdne!

5.7.2021

Týden po zveřejnění dat z amerického trhu práce bývá z hlediska ekonomického makrokalendáře obvykle jedním z nejslabších v měsíci, což podtrhnou i oslavy Dne nezávislosti v USA a pondělní uzavření akciových burz.

Zájem o soukromý pronájem bytů v regionu střední a východní Evropy roste. Většina investorů je v současné době aktivních v ČR a Polsku.

2.7.2021

Objemy rezidenčních nemovitostí ve výstavbě byly v celém regionu střední a východní Evropy v posledních 5 letech omezené a ročně se zprůměrovaly na něco málo přes 200 milionů EUR.

Odhadované nadhodnocení cen bytů je kolem 20%

2.7.2021

Ceny nemovitostí nerostly během covidu rychle jen u nás, ale téměř všude. A analýza ukazuje rostly rychleji, než by odpovídalo historické vazbě mezi cenami nemovitostí na jedné straně a nájmy a úrokovými sazbami na straně druhé.

Closing Bell (1. 7. 2021) – Ropa nejvýše od roku 2018, dnes pozor na data z trhu práce!

2.7.2021

Zámořské akciové trhy pokračovaly v růstu a drží své valuace před dnešními daty z trhu práce poblíž historických maxim. Dařilo se sektoru energií, kterému je oporou současné zasedání kartelu OPEC+. Ten odložil své zasedání o jeden den na pátek.

Imperial News – Švýcarská vláda utratí 5 mld. CHF za bojové letouny Lockheed Martin

1.7.2021

Švýcarská vláda utratí 5 mld. CHF za bojové letouny od Lockheed Martin. Rozhodnutí vybrat F-35 A Lightning II jako další generaci bojového letounu si pravděpodobně vyžádá referendum.

Closing Bell (30. 6. 2021) – Americký dolar míří k nejlepšímu měsíčnímu růstu za čtyři a půl roku

1.7.2021

Americký dolar má namířeno k nejlepšímu měsíčnímu výsledku za čtyři a půl roku. Ke koši měn zatím v červnu získal 2,5 %, především následkem nečekaně jestřábího obratu ve vyhlídkách amerických sazeb.

Zájem o nemovitosti také v USA k nezastavení. Akciové trhy mají našlápnuto uzavřít nejlepší půlrok od roku 2019

30.6.2021

Americká Národní asociace realitních kanceláří ve středu oznámila, že v květnu meziměsíčně vzrostl počet rozjednaných prodejů domů o 8 %. Dle koncensu ekonomů dle agentury Reuters se přitom očekával pokles o 0,8 %.

Nové stránky o recyklaci pěnového polystyrenu spuštěny

30.6.2021

Z expandovaného pěnového polystyrenu (zkr. EPS) se vyrábí například obaly na bílé zboží – ledničky, televize, pračky a mnoho dalšího. Dále se využívá ve stavebnictví, jako nejrozšířenější zateplovací materiál na trhu.

Květen – úvěrový trh v rozkvětu

30.6.2021

Celková suma aktiv bankovního sektoru v průběhu května mírně poklesla o 0,1 % (-11,2 mld. Kč) a k poslednímu dni měsíce dosahovala hodnoty 9 017,4 mld. Kč . Za prvním poklesem od počátku roku stojí snížení objemu poskytnutých úvěrů jak na mezibankovním&he