Energetické okénko: energie, plyn a elektřina, stránka 2

Spotřeba energie každé domácnosti je nezanedbatelná položka v rodinném rozpočtu. Jak ušetřit za plyn a elektřinu, zda změnit dodavatele energií a na co si dát pozor vám poradí právě rubrika Energetické okénko.

Ceny evropského plynu ve stínu ruského monopolu

25.8.2014

Evropa se již řadu let zabývá otázkou, jakým směrem posunout trh se zemním plynem. Místnímu trhu vládne pevnou rukou Rusko, což řadu států děsí, zejména kvůli jeho rostoucí izolaci od zbytku Evropy.

Účet za elektřinu: kdo v Evropě platí nejvíce?

13.8.2014

V posledních letech ceny elektřiny míří vzhůru, a to v rámci celé Evropy. Eurostat tento vývoj sleduje a výsledky jsou velice zajímavé. Jak si stojí Česká republika vůči ostatním státům? Který ze států si sáhne nejvíce do kapsy a jaký čeká Evropu vývoj...

Ukončovací faktura při změně dodavatele může nemile překvapit

17.7.2014

Ve chvíli, kdy se konečný spotřebitel rozhodne pro změnu dodavatele energií, čeká jej ještě ukončovací faktura od stávajícího obchodníka. Protože se počítá odhadem spotřeby, může nemile zaskočit vysokým nedoplatkem. Co dělat v takové situaci?

Jak vypovědět nevýhodnou smlouvu s podomním prodejcem

2.7.2014

Mnoho odběratelů sedlo na lep lživým slibům podomních prodejců a unáhleně podepsali nevýhodnou smlouvu na dodávku energií. Jak uhasit napáchané škody dřív, než bude pozdě?

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieZměna dodavatele plynu už tolik neláká

24.6.2014

I přesto, že změnou dodavatele plynu mohou domácnosti ušetřit tisíce ročně, jejich zájem klesá. Za tento rok změnilo dodavatele 109 041 zákazníků, což není ani 5 % z celkového počtu odběratelů. Meziročně klesl zájem o 36 %.

Konsolidace s RWE je reklamní trik. Klienti reálně ušetří daleko méně

9.6.2014

Energetický gigant spustil novou reklamní kampaň. Zákazníkům nabízí až 2 500 Kč, jestliže si u něj sjednají současně plyn i elektřinu. Je v tom ale háček. Na tuto částku málokdo dosáhne.

S e-aukcí lze ušetřit, výše úspory je ale nejistá

2.6.2014

Organizátoři e-aukcí lákají domácnosti na vysokou úsporu nákladů za elektřinu a plyn. Možná proto se jejich obliba mezi lidmi rozrůstá. Vždyť kdo by nechtěl ušetřit! Na jakém principu fungují a skutečně pomohou ušetřit?

Vhodná doba na změnu dodavatele je na jaře

25.5.2014

Se změnou dodavatele energií je možné ušetřit tisíce. Vypovědět smlouvu u stávajícího dodavatele kvůli výhodnější nabídce mohou klienti kdykoliv během roku, nejideálnější však je stihnout to nejpozději do začátku léta.

Změna dodavatele energií vám ušetří peníze

15.5.2014

Změna dodavatele energií vám ušetří peníze a to až několik tisíc ročně. Jednoduše si ověřte, zda svému současnému dodavateli energií neplatíte zbytečně vysoké částky. Změna dodavatele je snadná i bezplatná a lze ji provést každých 6 měsíců.