Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 415

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Zvýší počty pasivních staveb povinné energeticky úspornější domy?

28.1.2019

Nová pravidla týkající se větší energetické úspornosti nových staveb začnou od příštího roku platit i pro rodinné domy. Podle odborníků lze přitom čekat plynulý přechod k těmto řešením, stejně jako postupný nárůst zájmu o energeticky úsporné prvky...

U nového bytového domu v Kamýku vznikla další parkovací místa

28.1.2019

V rámci projektu Nad Modřanskou roklí proto rezidenční stavitel zrealizoval vedle podzemních parkovacích stání pro své klienty taktéž parkovací dům s 447 místy, který je plně k dispozici ostatním obyvatelům pražského Kamýku.

EKOSPOL: Ceny nových bytů v Praze dál rostou, m2 zdražil na průměr 97 233 Kč

27.1.2019

Ceny nových bytů v Praze neustále rostou, byť v posledním loňském čtvrtletí zdražování zpomalilo. Průměrná cena za jeden metr čtvereční nového bytu v nabídkách developerů na konci loňského roku vzrostla na 97 233 korun, což představuje nárůst oproti...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyČNB neplánuje zpřísňování pravidel pro poskytování hypoték

26.1.2019

Česká národní banka vydala tiskovou zprávu, ve které dementuje informace z některých médií o tom, že by ve druhé polovině roku mělo dojít k dalšímu zpřísnění pravidel pro poskytování hypoték.

Energeticky pasivní viladům u Ladronky je zkolaudovaný

25.1.2019

Komorní projekt U Pernikářky 7, který vyrostl v klidné vilové čtvrti Hřebenky je zkolaudovaný. Energeticky pasivní viladům s 10 luxusními byty disponuje propracovaným systémem environmentálně šetrných technologií a materiálů – developer zde využil např.
Realitní trh po 1. říjnu 2018: kdo nedosáhl na hypotéku, zamířil do nájmu

24.1.2019

Ubylo zájemců o nákup nemovitosti, zato skokově roste zájem o pronájmy bytů, a to nejen v Praze a Brně, ale i v regionech. Tak by se daly stručně shrnout hlavní trendy poté, co 1.

Komplexní chytrá domácnost v zimě ušetří až 30 % za vytápění - zatím

24.1.2019

Dálkové ovládání spolu se vzájemným propojením jednotlivých prvků domácnosti dodává uživateli nejen značný komfort, ale v zimě se zároveň výrazně projevuje i na úsporách za vytápění.

Jak často Češi uklízejí a hádají se kvůli úklidu?

24.1.2019

Téměř polovina Čechů se doma občas hádá kvůli tomu, že je tam nepořádek. Nejvíce mužů uklízí jednou týdně, naopak nejvíce žen každý den. Vůbec doma neuklízí 7 % mužů a 2 % žen. Nejoblíbenější částí úklidu je vysávání a nejméně oblíbené žehlení, vyplývá z.

Tepelná čerpadla: ve Skandinávii standard, v Česku rostoucí zájem

24.1.2019

V České republice, kde lidé stále nejčastěji využívají plynové kotle a kotle na pevná paliva, činí i díky kotlíkovým dotacím průměrný meziroční nárůst prodeje tepelných čerpadel 25 až 30 %. Oblíbené jsou především modely systému vzduch-voda.

Studie: Investice do realitních nemovitostí v ČR klesly o 30%

24.1.2019

Investice do realitních nemovitostí v Česku loni meziročně klesly o 30 procent na 2,62 miliardy eur (67,3 miliardy korun). Letos by měly zůstat zhruba na stejné úrovni.

Veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD představí bydlení budoucnosti

23.1.2019

Veletrhy FOR PASIV a FOR WOOD se na letňanském výstavišti uskuteční ve dnech od 7. až do 9. února 2019. Představí trendy a novinky nejen ve využití dřeva v nízkoenergetických i pasivních stavbách, a to na více než 4 000 metrech čtverečních výstavní...

Světové trendy v bytovém textilu pro rok 2019

23.1.2019

Letošní Heimtextil, největší textilní veletrh na světě, už odtajnil trendy v bydlení a designu na letošní rok. Můžeme je shrnout slovy uvolnění, návrat k přírodě a ekologii i hravost.