Interiéry a design bytů a domů, stránka 103

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Koupelny – moderní sprchové trendy a koupelnový design

2.6.2011

Moderní koupelny významně a stále častěji odráží nejnovější sprchové trendy a špičkový koupelnový design. Jedná se o sprchy v úrovni podlahy. Sprchy často stojí volně v prostoru a sjednocují tak mimořádnou pohybovou volnost a maximum prostorové...

Jak správně instalovat dveře svépomocí

31.5.2011

Rozhodli jste se pro kompletní výměnu dveří a nechce se vám utrácet za odbornou firmu? Všem, kteří si myslí, že zvládnou celou operaci svépomocí, poradíme jak na to. V první řadě nejprve reálně zvažte své schopnosti, instalace nových dveří vyžaduje...

Bydlení – historie bydlení, raný středověk

27.5.2011

Raný středověk byl dynamickým obdobím evropských dějin. V raném středověku docházelo k velké migraci zejména germánských a slovanských kmenů a Hunů. Od druhého století n.l. stagnoval vývoj římského impéria.

Nábytek dílna i garáž - univerzální regály

19.5.2011

Nábytek v technických místnostech, dílnách, garážích i komorách rozhodně nemusí reprezentovat. Dílenský nábytek musí mít velké úložné prostory, dostatečnou nosnost a stabilní konstrukci.


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domůBydlení – historie bydlení, staré kultury, Řím

16.5.2011

Na konci třetího století př. n. l. Řím ovládal celý Apeniský poloostrov a postupně se rozrostl v milionovou římskou aglomeraci. Vznikl tak velký a mocný mnohonárodní útvar.

Venkovní osvětlení - moderní LED svítidla

16.5.2011

Venkovní osvětlení v moderním provedení - to jsou LED svítidla. LED osvětlení je nenáročné na údržbu, je vhodné k osvětlení v interiéru i exteriéru. Široké uplatnění najde při osvětlování venkovních expozic - zahrad, parků, příjezdových cestiček, bazénů,.
Když se tradice spojí s mládím …

5.5.2011

V těchto dnech přichází do prodejen koupelnová sestava Mio new. Designérovi Petru Kubíkovi se v ní podařilo spojit mladý svěží design s praktickými funkčními prvky. Není zvykem, že značky dávají šanci mladým talentům, ale tradiční české značce Jika se to.

Moderní krby - topeni bez popele

5.5.2011

Moderní elektrické krby - topení, které vám nepřidělá práci. Elektrické krby jsou bezpečným, spolehlivým a čistým topením i stylovým komfortem v každém interiéru.

Bydlení – historie bydlení, staré kultury, Řecko

3.5.2011

Také evropskou architekturu a bydlení ovlivnila stará kultura Řecka a to nejen v renesančním a klasicistním, ale i v moderním, puristickém a posmoderním slohu. Ve starém Řecku byl kladen důraz především na vzhled, umělecké vybavení a výzdobu veřejných...

Předsíň – vstupní brána do interiéru

29.4.2011

Předsíň je vstupní brána do interiéru. Je to to první, co člověk uvidí, když vchází. Odráží se v ní styl a vkus majitele, který se kloubý s nepostradatelnou praktičností. Interiér předsíně by se tedy rozhodně neměl podceňovat.

Nenechte se odradit metry čtverečními a obsahem své peněženky...

29.4.2011

Výzkum agentury Millward Brown mezi členy IKEA FAMILY potvrdil, že většina zákazníků by ráda vylepšila vzhled své současné kuchyně, ale pouze o tom sní. Proč si ale své sny rovnou nesplnit? IKEA nabízí vždy ta nejlepší řešení za cenu tak nízkou, aby si...

Bydlení - historie bydlení, staré kultury, Egypt a Mezopotámie

21.4.2011

Za nejstarší lidské obydlí můžeme označit pouhou střechu nad hlavou, která chránila člověka před nepřízní počasí. Přitom ani tu střechu nad hlavou a další předměty pro zpříjemnění života v příbytku nebyl člověk schopen udělat dlouho.

Kuchyně nastavují barevné trendy

5.4.2011

Kuchyně je srdcem domova. Ať už je používána ke každodennímu vaření nebo slouží spíše jako designový prvek, v našem interiéru prostě nemůže chybět. Zajímavé je, že při výběru kuchyní jsme jaksi nejodvážnější.