Interiéry a design bytů a domů, stránka 101

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Bydlení - historie bydlení, empír. Styl vojevůdce Napoleona.

21.1.2012

Empír byl honosným a přitom strohým stylem vojevůdce Napoleona. Empír pompézně a alegoricky zpodobňoval Napoleonova tažení a vítězství. Styl empíru zároveň částečně reprezentoval porevoluční Francii.

Skládací dveře se vrací na výsluní, vyjdou levněji než ty posuvné

20.1.2012

Většina z nás, především ti, kteří bydlí v panelových bytech, se musí denně potýkat s nedostatkem prostoru. Kromě chybějících úložných prostor představuje v malých místnostech velmi často problém i osazení obyčejných dveří.

Barvy lásky nejen pro zamilované

20.1.2012

Červená barva dodává životní sílu, evokuje teplo a útulno. Je symbolem chuti do života a samozřejmě výrazem emocí a lásky. Proto je spolu s růžovou také barvou zamilovaných. Teplá a sytě červená dělá člověka hovorného, snaživého a vášnivého.

Bydlení - historie bydlení, klasicismus

17.1.2012

Historický sloh klasicismus ovlivnila zejména od poloviny 18. století antika a archeologické objevy italských měst Herculaneum a Pompeje, která koncem osmdesátých let po Kristu zničila erupce Vesuvu.


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domůVánoční soutěž o dárkový poukaz - vyhlášení výherců

9.1.2012

Partneři vánoční soutěže o dárkový poukaz na 4.000 Kč, server Bydlet.cz a společnost Jeko nábytek - umění bydlet, vyhlašují výherce. Populární soutěže se od 28.11. do 18.12.2011 zúčastnilo více než 1.000 respondentů.

Bydlení – historie bydlení, americký nábytek v počátcích kolonizace

21.12.2011

V prvopočátcích kolonizace zdomácněly v severní Americe prvky slohů z různých koutů Evropy, odkud přistěhovalci přicházeli do Ameriky. V období příchodu prvních kolonistů procházela Evropa stále rychlejšími slohovými proměnami, což se v Americe také...
Bydlení - historie bydlení, anglický nábytek 18.století

9.12.2011

Historická Anglie 18. století byla silnou mocností s velkou mezinárodní prestiží. Anglický nábytek a bydlení celkově bylo ve znamení slavných jmen anglických nábytkářů - Chippendalea, Adama, Shertona a Hepplewhita.

Světla Philips Massive – kvalitní osvětlení za akční ceny

6.12.2011

Philips Massive jsou kvalitní světla a osvětlení, které pořídíte za akční ceny. Světla Massive mají dlouholetou tradici a dnes jsou řazená pod mezinárodní a uznávanou značku Philips.

Nová vánoční soutěž, soutěžte a vyhrajte vánoční dárek!

28.11.2011

Nová vánoční soutěž je vyhlášena pro všechny soutěžící. Soutěžte a vyhrajte hodnotný vánoční dárek! Kdo nesoutěží, nemá šanci vyhrát dárkový poukaz v hodnotě 4.000 Kč na nákup nábytku v internetovém obchodě Nábytek Jeko.

Bydlení – historie bydlení, rokoko Německo, Anglie, Itálie a Čechy

25.11.2011

Historický sloh rokoko přijalo Německo, Anglie, Itálie i Čechy se zpožděním. Rokoko se sice uplatnilo později, ale zejména zařízení bydlení a rokokový nábytek se v těchto zemích rozvinulo i zakořenilo.

Podzimní soutěž o dárkový poukaz na 4.000 Kč - vyhlášení výherců

17.11.2011

Partneři podzimní soutěže o dárkový poukaz na 4.000 Kč, server Bydlet.cz a společnost Jeko nábytek - umění bydlet, vyhlašují výherce. Populární soutěže se od 6.10. do 6.11.2011 zúčastnilo více než 1.200 respondentů.

Bydlení – historie bydlení, rokoko Francie

7.11.2011

Rokoko a Francie, to není jen nová epocha architektury, ale i nové pojetí bydlení. V rokoku dochází k uvolnění společnosti, k vylehčení a propracování zdobného a dekorativního stylu, který ve Francii vznikl.

Nové koupelny, nové obklady interiérů, novinky a trendy - obklady a dlažby

1.11.2011

Nové obklady a dlažby interiérů i koupelen mají své módní trendy a poslední novinky. Výměna dlažeb a obkladů je však podstatně náročnější a dražší, nežli obměna šatníku, který vyšel z módy.

Bydlení – historie bydlení, rokoko úvod

22.10.2011

Rokoko (označované také jako pozdní barok) se jako nový, rozmařilý, lehkomyslný a vyumělkovaný životní styl rozšířilo po Evropě po první čtvrtině 18. století a to zejména ve šlechtických vrstvách společnosti.