Interiéry a design bytů a domů, stránka 100

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Moderní krby - topeni bez popele

5.5.2011

Moderní elektrické krby - topení, které vám nepřidělá práci. Elektrické krby jsou bezpečným, spolehlivým a čistým topením i stylovým komfortem v každém interiéru.

Bydlení – historie bydlení, staré kultury, Řecko

3.5.2011

Také evropskou architekturu a bydlení ovlivnila stará kultura Řecka a to nejen v renesančním a klasicistním, ale i v moderním, puristickém a posmoderním slohu. Ve starém Řecku byl kladen důraz především na vzhled, umělecké vybavení a výzdobu veřejných...

Předsíň – vstupní brána do interiéru

29.4.2011

Předsíň je vstupní brána do interiéru. Je to to první, co člověk uvidí, když vchází. Odráží se v ní styl a vkus majitele, který se kloubý s nepostradatelnou praktičností. Interiér předsíně by se tedy rozhodně neměl podceňovat.

Nenechte se odradit metry čtverečními a obsahem své peněženky...

29.4.2011

Výzkum agentury Millward Brown mezi členy IKEA FAMILY potvrdil, že většina zákazníků by ráda vylepšila vzhled své současné kuchyně, ale pouze o tom sní. Proč si ale své sny rovnou nesplnit? IKEA nabízí vždy ta nejlepší řešení za cenu tak nízkou, aby si...


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domůBydlení - historie bydlení, staré kultury, Egypt a Mezopotámie

21.4.2011

Za nejstarší lidské obydlí můžeme označit pouhou střechu nad hlavou, která chránila člověka před nepřízní počasí. Přitom ani tu střechu nad hlavou a další předměty pro zpříjemnění života v příbytku nebyl člověk schopen udělat dlouho.

Kuchyně nastavují barevné trendy

5.4.2011

Kuchyně je srdcem domova. Ať už je používána ke každodennímu vaření nebo slouží spíše jako designový prvek, v našem interiéru prostě nemůže chybět. Zajímavé je, že při výběru kuchyní jsme jaksi nejodvážnější.
Urbatek – vysoký lesk pro interiér i exteriér

30.3.2011

Společnost Los Kachlos představila novinku španělského původu – dlažby Urbatek s vysoce leštěným broušeným povrchem. Odraz světla činí obdivuhodných 72 %. Společnost Los Kachlos uvedla na český trh španělskou designovou novinku – sérii dlažeb Urbatek,...

Estetika asymetrie – ergonomické, stylové, extravagantní

22.3.2011

Spojit stylovost s průkopnickým duchem, zdokonalit syntézu komfortu a elegance a přitom nikdy z očí neztratit svědomitou pozornost k detailu, tyto úkoly si Kaldewei vždy znovu klade při vývoji nových produktů.

Designová značka Moree zazáří i v Česku

18.3.2011

Společnost Moree, německý výrobce exkluzivního a inovativního svítícího nábytku, vstupuje na český trh. Značka je výjimečná především čistými liniemi a silným designem. Produkty Moree bude na českém trhu výhradně distribuovat společnost Oxygenic, která...

Dřevo na podlahovém topení

16.3.2011

Podlahové topení patří bezesporu k pokrokovým metodám vytápění budov. Ideální podlahovou krytinou je pro ně určitě keramická dlažba. Výborně vede teplo, nedilatuje, na rozdíl od dřeva, které z tohoto pohledu má vlastnosti opačné – hůř vede teplo a se...

Milovníci umění a především investoři do umění mají v březnu pré

11.3.2011

Milovníci umění a především investoři mají v březnu pré. V tomto měsíci totiž pořádají hned 3 nejvýznamější aukční domy své dražby výtvarného umění. Pojďme se podívat co pro nás tedy připravily. Již o tomto víkendu v sobotu 12.3.

Nové dekory pracovních desek KRONOSPAN dávají kuchyni na výběr klasiku, hravost i exotiku

10.3.2011

Zájemci o pracovní desky KRONOSPAN si letos mohou vybrat hned z patnácti nových atraktivních dekorů. Spolu s velmi oblíbenými vzory kameniny jsou k dispozici i méně tradiční dezény, které vycházejí jak z linií dřevin, tak si hrají s abstraktními motivy.