Interiéry a design bytů a domů, stránka 99

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Potřebujete klid? Pořiďte si dveře odolné proti hluku

2.5.2012

Pamatujete si ještě na mohutné vypolstrované dveře, které se používaly na odhlučnění panelových bytů nebo kanceláří? Dnes už se hodí spíše do muzea, protože většinu moderních zvukově izolačních dveří od těch běžných na první pohled nerozeznáte.

Jarní dubnová soutěž právě začíná! Soutěžte a vyhrajete houpací síť!

16.4.2012

Jarní dubnová soutěž právě začíná. Dva výherci mají šanci vyhrát houpací síť podle svého výběru. Stačí nejpozději do 30.4.2012 správně odpovědět na soutěžní otázky.

Bydlení – historie bydlení, meziválečný umělecký a dynamický styl Art Deco

10.4.2012

Umělecký styl Art Deco částečně čerpal ze secese, ale ještě více odráží vlivy nových stylů – kubismu, funkcionalismu i futurismu. V Art Deco najdeme také motivy a vlivy dávných kultur mayských, egyptských i japonských.

Luxusní nábytek si stačí dobře vybrat, nemusí být drahý

30.3.2012

Chcete pěkně bydlet a pořídit si luxusní nábytek? Nemusíte být bohatí aby vaše bydlení mělo nádech přepychu a přitom bylo pohodlné. Bytové zařízení prostě nemusí být drahé.


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domůBydlení - historie bydlení, moderna a kubismus, Gončár a Janák.

29.3.2012

Moderna a kubismus se vyznačovaly střízlivostí, geometričností a maximální snahou o účelnost. Distancovaly se tak od předchozí zdobnější a dekorativní secese. Českými nejznámějšími představiteli nového směru - kubismu byli zejména architekti Josef Gočár..

LOUISIANA – klasická elegance s nádechem starobylosti

29.3.2012

Jestli patříte mezi milovníky elegance, střídmosti a zároveň luxusu, pak vás jistě zaujme nová série španělského koupelnového nábytku, kterou na český trh uvedla společnost Los Kachlos.
Bydlení – historie bydlení, secese. Dekorativní secesní styl není jen Alfons Mucha.

22.3.2012

Secese, ornamentální a dekorativní styl, který ovlivnila doba rozmachu a prosperity.Secesní sloh používal v architektuře, bydlení i užitném umění květinové motivy i abstraktní a geometrické tvary. Známým představitelem secese je Alfons Mucha.

Trendy v laminátových podlahách pro rok 2012

19.3.2012

· Podlahy, které vypadají jako zčernalé kouřem, což zdůrazňuje rozdíly mezi tmavými a světlými částmi prken. Vhodné do stylových interiérů. · Oblíbené jsou stále také podlahy, které jsou nadčasové.

Inspirace pro dětský pokoj

16.3.2012

Jaro se začíná již pomalu dostávat pod svoji nadvládu a slunce v nás vzbuzuje novou energii a touhu po změně. Mnozí z nás dostávají chuť udělat něco se svým interiérem. Proč nezačít zrovna u malování a tapetování? Firma Flügger ve spolupráci se studiem...

Dveřím letos povládne sklo, ořech a maximální variabilita

13.3.2012

Stalo se již tradicí, že na začátku roku představují výrobci dveří novinky pro danou sezónu. Podle prvních náznaků se letos můžeme těšit na nabídku dveří z kvalitních materiálů a jejich bohatou variabilitu.

Osvětlení? Každý pokoj si žádá „to své“

9.3.2012

Co se týče osvětlení, každý prostor v bytě či domě si žádá „to své“. Není možné k výběru osvětlení přistupovat stejně, ať se jedná o kuchyň či dětský pokoj. Je třeba vzít v potaz specifika jednotlivých místností a osvětlení vybírat s ohledem na ně.

Řešíte topení, nebo design? Vyberte si obojí.

8.3.2012

Přemýšlíte, jak vyřešit přídavné topení? Chcete mít doma, nebo na chatě designový krb a vadí vám popel, kouř a nepořádek? Vyberte si obojí – čisté topení i design.

Koupelnová baterie – šperk vaší koupelny

7.3.2012

Koupelnová baterie může být šperkem vaší koupelny. Ergonomická, stylová a osobitá. Taková je kolekce koupelnových baterií Eurolines, které mají zcela nezaměnitelný a nadčasový design.