Interiéry a design bytů a domů, stránka 104

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Jak na moderní kancelář?

19.9.2011

Kancelář je místem, kde většinou trávíme značnou část dne. Proto je třeba ji zařídit tak, abychom se v ní cítili dobře a pohodlně a aby byla maximálně funkční. Dnešní uspěchaná doba klade také značné nároky na pokud možno co největší variabilitu...

Bydlení – historie bydlení, francouzské baroko Ludvíka XIV.

16.9.2011

Francouzské království díky uzavřenému vestfálskému a pyrenejskému míru dosáhlo silného mocenského postavení v Evropě. Absolutní panovnickou moc a rozhodování o všem ve Francii prosadil a podřídil své vůli král Ludvík XIV.

Prosklené dveře jsou nejlepším lékem na deprese

8.9.2011

Je všeobecné známo, že nedostatek denního světla škodí zdraví. Sluneční paprsky mají pozitivní vliv na metabolismus, imunitu nebo odolnost vůči stresu. Přesto mnozí z nás žijí místo v bytech spíše v temných v kobkách.

Kousek Ameriky u vás doma

5.9.2011

Americké (neboli tzv. side by side) lednice jsou právem považovány za nejvyšší standard v oblasti chladniček. Jejich atraktivní design, obrovská kapacita, snadný přístup k potravinám, chlazené nápoje z kohoutku a další příjemné funkce – to vše je k tomu..


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domůSilikonové vychytávky do vaší kuchyně

30.8.2011

V současné době si již nedovedeme představit vařit či péct bez všude přítomného silikonu, který dokonce nahrazuje i do nedávna nepřekonatelný teflon. Silikon je oblíbený pro své úžasné vlastnosti.

Bydlení – historie bydlení, rané baroko

29.8.2011

Rané baroko se jako nový sloh začalo prosazovat po skončení třicetileté války. Vývoj barokního slohu byl započat v Itálii a od počátku byl podporován církví.

Bydlení - historie bydlení, renesance Německo, Anglie, Švýcarsko a Nizozemí

5.8.2011

V Německu se renesance začala objevovat nejprve v jižních částech země, díky přímému vlivu Itálie. Stejně jako po celé Evropě se středisky nového slohu stala nejprve výstavná a bohatá města - v Německu to byl Augsburg a Norimberk.

Nové zařízení dětského pokoje? Právě teď je ten správný čas!

22.7.2011

Léto je pro zařizování dětského pokoje ideální. Teplé počasí je praktické z hlediska malování nebo stěhování, a pokud jsou děti na prázdninách, máte zcela volné pole působnosti pro úpravu či novou přeměnu jejich království.

Soutěž o elektrický krb má svou výherkyni

21.7.2011

Partneři červnové soutěže, server Bydlet.cz a společnost KL Trade, přední prodejce elektrických krbů, vyhlašují výherkyni soutěže. Výherkyní soutěže o elektrický nástěnný krb se stala paní Nantlová.

Objevte v sobě bytového designéra. Navrhněte si dveře s vlastním motivem

21.7.2011

Už se nikdy nestane, že na návštěvě projdete dveřmi, které jsou stejné jako ve vašem bytě. Každý v sobě může nyní objevit bytového designéra a navrhnout si celoskleněné dveře podle vlastního motivu či oblíbené fotografie.

Bydlení - historie bydlení, renesance Francie, renesance Španělsko

17.7.2011

Renesance ve Francii a renesance ve Španělsku se postupně rozšiřovala a nový sloh se začal uplatňovat ve stavitelství, ale i v bydlení a nábytkářství. Renesanční umění si Francie i Španělsko obohatilo o vlastní prvky a na svém území mu vtisklo vlastní...

S kuchyní na cesty

15.7.2011

Doba výletů a letních dovolených je konečně zde. Určitě se již těšíte a zároveň také přemýšlíte, jak tu spoustu věcí zabalit, na nic nezapomenout, a přitom mít jen málo zavazadel. Máme pro vás tip, který by na vašich cestách neměl rozhodně chybět.