Interiéry a design bytů a domů, stránka 98

Vytvořit interiér podle vašich představ a vyladit design vašeho domova – rodinného domku, vily, bytu je náročné i zábavné. Kuchyně, ložnice a šatna, obývací pokoj, dětský pokoj, pracovna, koupelna i toaleta. Je třeba vybrat nábytek i spotřebiče, barvu i materiály, dekorace i osvětlení, stínění oken, rozmyslet rozvržení prostor, uvážit ergonomii. Budete při zařizování interiéru postupovat podle feng shui, nebo minimalismu, máte rádi styl francouzské Provence nebo anglického venkova? Případně dáváte přednost skandinávskému stylu, či bouřlivácky eklektickému?

Silikonové vychytávky do vaší kuchyně

30.8.2011

V současné době si již nedovedeme představit vařit či péct bez všude přítomného silikonu, který dokonce nahrazuje i do nedávna nepřekonatelný teflon. Silikon je oblíbený pro své úžasné vlastnosti.

Bydlení – historie bydlení, rané baroko

29.8.2011

Rané baroko se jako nový sloh začalo prosazovat po skončení třicetileté války. Vývoj barokního slohu byl započat v Itálii a od počátku byl podporován církví.

Bydlení - historie bydlení, renesance Čechy

20.8.2011

V Čechách se oproti jižní a západní Evropě objevila renesance se značným zpožděním. V době, kdy v Itálii renesance dosahovala tvůrčích vrcholů, Čechy ovládly husitské války, které dozrály upálením Mistra Jana Husa na kostnické hranici.

Bydlení - historie bydlení, renesance Německo, Anglie, Švýcarsko a Nizozemí

5.8.2011

V Německu se renesance začala objevovat nejprve v jižních částech země, díky přímému vlivu Itálie. Stejně jako po celé Evropě se středisky nového slohu stala nejprve výstavná a bohatá města - v Německu to byl Augsburg a Norimberk.


Fotogalerie: Design a bydlení, Interiéry bytů a domůNové zařízení dětského pokoje? Právě teď je ten správný čas!

22.7.2011

Léto je pro zařizování dětského pokoje ideální. Teplé počasí je praktické z hlediska malování nebo stěhování, a pokud jsou děti na prázdninách, máte zcela volné pole působnosti pro úpravu či novou přeměnu jejich království.

Soutěž o elektrický krb má svou výherkyni

21.7.2011

Partneři červnové soutěže, server Bydlet.cz a společnost KL Trade, přední prodejce elektrických krbů, vyhlašují výherkyni soutěže. Výherkyní soutěže o elektrický nástěnný krb se stala paní Nantlová.
Objevte v sobě bytového designéra. Navrhněte si dveře s vlastním motivem

21.7.2011

Už se nikdy nestane, že na návštěvě projdete dveřmi, které jsou stejné jako ve vašem bytě. Každý v sobě může nyní objevit bytového designéra a navrhnout si celoskleněné dveře podle vlastního motivu či oblíbené fotografie.

Bydlení - historie bydlení, renesance Francie, renesance Španělsko

17.7.2011

Renesance ve Francii a renesance ve Španělsku se postupně rozšiřovala a nový sloh se začal uplatňovat ve stavitelství, ale i v bydlení a nábytkářství. Renesanční umění si Francie i Španělsko obohatilo o vlastní prvky a na svém území mu vtisklo vlastní...

S kuchyní na cesty

15.7.2011

Doba výletů a letních dovolených je konečně zde. Určitě se již těšíte a zároveň také přemýšlíte, jak tu spoustu věcí zabalit, na nic nezapomenout, a přitom mít jen málo zavazadel. Máme pro vás tip, který by na vašich cestách neměl rozhodně chybět.

Bydlení - historie bydlení, renesance Itálie

7.7.2011

Pro Itálii byl počátek patnáctého století zlatým věkem. Itálie byla místem, kde dozrávala renesance, historický sloh, který navázal na antickou kulturu. Duch antiky byl na apeninském poloostrově stále přítomný, potřeboval pouze nový podnět.

Splňte si sen - staňte se architektkou!

29.6.2011

Společnost RIHO přichází s letní soutěží „Splňte si sen - staňte se architektkou!“, která probíhá od 1. 7. do 31. 10. 2011. Účastníci soutěže navrhnou koupelnu snů z produktů značky RIHO, zrealizují ji a pošlou fotografie své nové koupelny společně s...

Bydlení - historie bydlení, gotika Evropa, gotika Čechy

24.6.2011

Architektonický sloh gotika, měl kromě Francie v ostatních zemích Evropy pomalejší nástup. Teprve později se Evropa i Čechy postupně stávaly gotické, nejen v architektuře, ale i ve vybavení bydlení.

Nejčastější chyby při výběru dveří a jak se jim vyhnout

24.6.2011

Výměnu dveří lze považovat za dlouhodobou investici, která si rozhodně zaslouží vaši plnou pozornost. Zpravidla totiž dveře vybíráme na několik let či dokonce desetiletí dopředu. Jakákoliv chyba při jejich výběru pak může mít zásadní vliv nejen na...