Tipy a triky, stránka 187

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Co pro tátu a dědu k Vánocům? Aku vrtačku a bourací kladivo!

19.11.2013

Ještě nevíte co pro tátu a dědu k Vánocům? A co takhle praktickou aku vrtačku a užitečné bourací kladivo k sekání i bourání? Většina našich mužů dává přednost účelným dárkům, proto nesáhnete vedle, pokud zručnému tatínkovi, nebo dědečkovi pořídíte...

Váháte nad změnou dodavatele energií? Ověřte si, zda neplatíte zbytečně!

6.11.2013

Váháte nad změnou dodavatele energií, ale nebaví vás zjišťovat a srovnávat ceny plynu a ceny elektřiny? Je tu rychlá pomoc, on-line kalkulačka na které si spočítáte vaši roční úsporu plynu a elektřiny.

Ovčí vlna – stará tradice, která zdravě zahřeje

17.10.2013

Ovčí vlna, to je materiál se starou tradicí. Ovčí vlnu považujeme za jednu z nejstarších textilních surovin, ze které si člověk vyráběl oblečení. Vlna se využívala již ve starověké Babylónii, Persii i v Egyptě.

Posuvné dveře - elegantní řešení, které ušetří prostor

3.10.2013

Posuvné dveře vyřeší vaše neustálé problémy s nedostatkem prostoru. Nebudete si tak muset pokládat otázky typu: „Kam jen umístit komodu, aby do ní nikdo nevrazil dveřmi?“ Už vás nebaví pořád hlídat své malé děti, aby zase nebyla boule z nečekaně...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněAni na podzim na péči o zahrádku nezapomínejte

2.10.2013

Zubaté sluníčko a chladný vítr nás v posledních dnech stále častěji přesvědčují o tom, že dlouhé letní dny a teplé noci pomalu ustupují typicky podzimnímu počasí. Po ovocné sklizni je potřeba dopřát zahrádce notnou dávku regenerace a pomalu, ale jistě ji.

Co byste měli vědět o pojištění nemovitosti a báli jste se zeptat

30.9.2013

Podle statistik České asociace pojišťoven v České republice dlouhodobě vzrůstá procentuální podíl pojištěných nemovitostí. Cena pojištění se u průměrného domu pohybuje od 500 do 5000 korun za rok.
Stříkaná pěnová izolace – teplo bez kompromisů

30.9.2013

Blíží se topná sezóna a snad každý majitel nemovitosti zvažuje způsoby, jak svou nemovitost zateplit. Stříkané pěnové izolace se hodí jak pro novostavby, tak i pro starší objekty.

Dá se ušetřit až 70 % za vodu a za její ohřev?

25.9.2013

Nejsnazší způsob, jak ušetřit za vodu a energie na její ohřev až 70% jsou unikátní šetřiče vody pro vodovodní baterie a toalety. Díky úsporné technologii může čtyřčlenná domácnost ušetřit i několik tisíc za rok. Navíc aplikace je velmi snadná...

Chcete využívat vaši terasu po celý rok? Zastřešte ji!

20.9.2013

Vzpomínáte rádi na krásné léto s příjemnými teplotami a na večery strávené s vašimi blízkými na terase vašeho domu? Nyní už nemusíte jen vzpomínat! Se zastřešením teras si můžete letní pohodu prodloužit i na podzim.

Zloději mění zvyky - zabezpečené novostavby nechávají na pokoji, kradou ve starých bytech v centrech měst

16.9.2013

Zloději mění své zvyky - zabezpečené novostavby nechávají na pokoji, kradou ve starých bytech v centrech měst. Zatímco v minulosti operovali především v okrajových částích měst, v současně době se stále častěji zaměřují i na městská centra.

Nepouštějte k sobě domů nezvané hosty!

30.8.2013

Nezvané hosty domů nepouštějte. Nezvanými hosty nemusí být jen otravná sousedka, podomní obchodník, nebo exekutor. Do vašeho domova se po dovolené mohou vloudit nepozvaní návštěvníci, které rádi necháte přede dveřmi.

Aby nám okna dlouho sloužila, potřebují údržbu

19.7.2013

Rámy oken patří k nejvíce namáhaným stavebním prvkům z pohledu vlivu počasí. Zaslouží si proto pravidelnou péči, která jejich životnost výrazně prodlouží. Jaký postup zvolit a čeho se vyvarovat si ukážeme dále.

Čas prázdnin a zahradních grilovaček je o radostech i starostech

15.7.2013

Konečně přišel čas prázdnin a doba letních radovánek a grilování je tu! Během nich ovšem na váš bytový textil číhají mnohá nebezpečí. Načerpejte inspiraci, jak na ně vyzrát!

Udržovaná chata je vaší vizitkou

3.7.2013

Sezóna, na kterou se těšili všichni chataři, konečně začala. Pro mnohé to ale znamená, že své úsilí teď musí zaměřit na údržbu své chaty, aby po zimě opět vypadala k světu. Jak se v co nejkratším čase dopracovat k perfektnímu výsledku a jaký postup...

Sanace vlhkého zdiva aneb nedejte plísni šanci

13.6.2013

Černá, zelená, žlutá. Nevábný zápach a všudypřítomné vlhko. Takto vypadají základní charakteristické znaky toho, že se v místnostech ve vašem bytě, domě nebo chalupě usadila plíseň.