Tipy a triky, stránka 213

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Bodový systém kritizují odborníci: řidičák na zkoušku je paskvil

3.11.2016

Dvakrát a dost - tak by měl podle ministra dopravy Dana Ťoka vypadat nový bodový systém. Dva závažné přestupky, které budou za šest bodů, by automaticky znamenaly zákaz...

Známe fígle se světly, které vám opticky zvětší místnost

2.11.2016

Chtěli byste se doma cítit jako na zámku, ale bydlíte v garsonce? Čtete správný článek. Poradíme vám pár jednoduchých tipů, jak si zvětšíte místnosti. Až je využijete, ten prostor vám bude závidět i kdejaká princezna.

Vánoční svátky: kdy a jak se začaly Vánoce zdobit?

2.11.2016

Zavěsit vánoční stromeček ze stropu dolů? V dnešní době těžko představitelné, ovšem pro naše dávné pohanské předky zřejmě tradice. Vánoce podobné výzdobou těm dnešním jsou známy maximálně dvě stě let.

7 tipů jak se zbavit stresu z věčného nestíhání

2.11.2016

Máme stejně času jako naši předkové a k tomu řadu vychytávek, spotřebičů a čističů. Jak je tedy možné, že „nestíháme“? Moderní doba nám totiž kromě řady technologií přináší také spoustu úkolů a povinností. To, že nestíháme, je však především náš pocit.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněDřevostavby jsou trend: jak prodloužit jejich životnost

1.11.2016

Poptávka po dřevěných stavbách se neustále zvyšuje. Rok 2015 vykázal až 40% nárůst. Tento dlouhodobý trend potvrzují i výrobci zahradních domků nebo doplňků z přírodního materiálu. V této oblasti je však extrémně důležitá ochrana.

I nesmrtelný beton potřebuje opravy

1.11.2016

Populární beton se zdá být nesmrtelným materiálem. Déšť, mráz, sůl, nestabilní podklad nebo působení člověka. To vše může výrazně porušit stavbu i celkový vzhled betonu. Při opravách betonových konstrukcí nám mohou výrazně pomoci tzv.

Plány dráhy pro rok 2017: vlaky zrychlí, ale také zdraží

31.10.2016

Velké změny čekají cestující, kteří míří z Prahy do Jižních Čech a dále do Rakouska. Ministerstvo dopravy, které dálkové spoje objednává, přidalo devět párů expresních vlaků, které propojí Prahu s Českými Budějovicemi.

Deštník pro váš dům, ochrana před plískanicemi

31.10.2016

Podzim, to není pouze jedno z nejkrásnějších období v roce plné nádherných barev, ale také čas nevyzpytatelných dešťů a plískanic. Takže zatímco se můžete probouzet do příjemného svitu podzimního sluníčka, o desítky minut později už pospícháte do práce...

Pozor na přemnožené divočáky, setkání s nimi jsou stále častější

31.10.2016

Přemnožení divočáci straší neúkazněné houbaře, ale i pražany. Jak je z posledních případů patrné, pro psa může představovat divoké prase smrtící nebezpečí, člověk se ale podle jednatelky Českomoravské myslivecké jednoty (ČMMJ) Martiny Novotné útoku tolik.

Předpověď počasí na týden: v noci mráz, na horách sníh i déšť

31.10.2016

Teplé oblečení, po ránu klidně už i rukavice nebo šály a do tašky raději deštník. Tak by asi mohla znít jednoduchá rada na to, jak se vypořádat s počasím tohoto...

Perfektní úschova pro vaše věci

31.10.2016

„A máte sklep?“ ptala se paní Jechová v oblíbeném českém filmu Kulový blesk. Vy ho máte? A jsou v něm vaše věci opravdu v bezpečí? Seznamte se s trendem pronajímání vlastních mini skladů. Pronájem skladovacích prostor v Praze byl dosud doménou firem.

Bylinky a koření: do kuchyně i pro zdraví

30.10.2016

Byliny se sbíraly ve všech starých kulturách, co paměť lidstva sahá a možná ještě dál. Od pradávna člověk hledal příčinu nemocí, nejprve spíše náhodně, později opakováním a zkušenostmi začal objevovat rostliny, které zmenšovali obtíže.

Rekonstrukce střechy: zateplení chalupy na Dobříšsku

30.10.2016

Oblíbené útočiště paní Simony se nalézá v podkroví, kde se pod střechou rozprostírá velký, vzdušný a otevřený prostor a mezi krokvemi a časem nastřádaných předmětů dýchá harmonie a klid.

Před zimou zkontrolujte střechu i okapy, složitější údržbu nechte na odbornících

29.10.2016

Na podzim nastává období, kdy byste měli zkontrolovat stav vaší střechy a okapů. Odhalení případné závady před tím, než naplno udeří zima, vám totiž ušetří zbytečné finance a starosti.

Moderní žehličky toho umí mnoho, žehlení je rychlejší a příjemné

29.10.2016

Kdo z nás by si nepřál mít prádlo vyžehlené rychle, snadno, perfektně a k tomu ještě nemusel přemýšlet o tom, jestli náhodou nenechal po skončení práce žehličku v zásuvce? Díky moderním technologiím a nejrůznějším chytrým funkcím se však i tento sen mění.