Tipy a triky, stránka 218

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Dobrý rok 2016 bez bolesti zad: zdravé a správné sezení

11.2.2016

Vánoce jsou blednoucí vzpomínkou a nás čekají v novém roce tisíce hodin prosezených za počítačem, za kasou, přepážkou nebo nad knihami. Jak prožít rok 2016 bez zdravotních následků, bez bolesti zad, krční páteře i hlavy?

Staré bytové domy jsou noční můra pro maminky s kočárky

11.2.2016

Kromě venkovních bariér v podobě MHD nebo rozkopaných a v zimě namrzlých chodníků představují velký problém i naše vlastní domovy. Maminka s kočárkem či dítětem v náručí...

Lehací systém VALTY - dokonalá matrace na míru

10.2.2016

Matrací je na trhu velké množství, a proto může být někdy složité vybrat si tu pravou. Představujeme vám „dokonalou matraci“ – systém VALTY, který kombinuje pružný rošt a tenkou matraci z vysoce kvalitní pěny.

Rodičovská dovolená a práce: jak skloubit rodičovskou dovolenou a práci

10.2.2016

Většina maminek by asi nejraději zůstala se svým potomkem doma alespoň do tří let dítěte, do kdy jim zaměstnavatel ve většině případů drží pracovní místo. Okolnosti je však někdy přinutí tento názor přehodnotit.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněŘidiči pozor na vítr, komplikuje dopravu a odpoledne ještě zesílí!

9.2.2016

Vichřice, před níž varovali meteorologové, už od rána zuří na Moravě. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí až do středečního rána. Silný vítr by měl zasáhnout Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Pardubický, Královéhradecký,...

Počasí bude stále jarní, od středy přijde ochlazení

8.2.2016

Od pondělního odpoledne bude ovlivňovat počasí v Česku okluzní fronta, která postupuje od západu. Během úterka se mírně ochladí a za studenou frontou přijde nejdříve...
Vybavení dětí na hory: jak správně dětem vybrat lyže, boty a hůlky?

5.2.2016

Při nákupu je třeba mít na paměti to, že dítě ještě poroste. Dnes už přitom není problém sehnat lyže i pro tříleté, či dokonce i mladší děti. Pokud ovšem nepatříte mezi...

České hory: kde si aktuálně zalyžujete a kolik je sněhu?

4.2.2016

Jak to vypadá aktuálně v českých lyžařských areálech? Nejdříve se zastavíme v Krušných horách a na Šumavě. Třeba na Zadově už sněží. Teploty jsou mírně pod..

Víme, co bezpečně odradí zloděje

4.2.2016

Je úplně jedno, jestli bydlíte v paneláku uprostřed rušného sídliště nebo v rodinném domku na kraji obce. Obě prostředí mají z hlediska zlodějů svá jednoznačná pro a proti. Liší se už jen třeba doba, kdy se lupič objevuje nejčastěji – zatímco u ...

Změny a občanské průkazy po novele zákona

2.2.2016

Znáte změny spojené s novelou zákona o občanských průkazech (OP), která je účinná od 1.1.2016? Týká se převzetí vyhotoveného OP, vydání prvního OP i doby platnosti OP pro občany starší 70 let.

Nejlepší hotely roku 2015: víme, které to jsou

2.2.2016

Hotelový vyhledávač trivago.cz po roce opět představuje žebříček destinací s nejlépe hodnocenými hotely na světě. Za loňský rok se v žebříčku objevila dokonce 3 česká města. Nejlépe si vedl Český Krumlov, který skončil na 11. místě.

První pes v rodině: důsledná výchova přinese radost

2.2.2016

Váš první pes v rodině, malé štěně je nováčken ve vašem bytě i životě. Ať už byl živým dárečkem pod vánočním stromkem, nebo jste po jeho přítomnosti snili už dlouho. Přestože štěněčí pohled nás odzbrojí téměř vždy při snaze pokárat nebo potrestat za...

Nové bydlení, nový začátek: co musíme zařídit

1.2.2016

Výběr toho správného bytu nebo domu, ve kterém byste rádi prožili celý život nebo alespoň jeho část, jistě nebyl jednoduchou záležitostí. Jeho koupí navíc ještě zdaleka nic nekončí - velký kus cesty plné zařizování a dovybavování máte teprve před sebou.

Sníh na Šumavě taje, hrozí povodně, varují meteorologové

1.2.2016

Vlivem silného větru a oteplení dochází na Šumavě k výraznému odtávání sněhu, které v pondělí odpoledne způsobí rychlý vzestup hladin toků zejména v povodí Vydry a horní Otavy. Výstraha ČHMÚ platí pro okresy Klatovy a Prachatice.

Péče o nohy v zimním období: proč o nohy více pečovat

30.1.2016

Pravidelné promašťování rukou a manikúra jsou zcela běžnou a pravidelnou součástí našeho života. Ruce jsou totiž naší vizitkou, jsou stále na očích a hodně toho o nás prozrazují. Oproti tomu nohy vidět nejsou, a péči o ně proto často podceňujeme.