Tipy a triky, stránka 219

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Zahradní nábytek potřebuje nový nátěr, aby dřevo nestárlo

4.4.2016

Aby dřevo v interiéru i exteriéru dobře sloužilo i vypadalo, je potřeba dát mu tu správnou povrchovou úpravu a dobře se o něj starat. Ale i ta sebelepší povrchová úprava jednou zestárne a přestane plnit svoji funkci, jak ochrannou tak estetickou.

Kdy dát dítěti klíče? Podle průzkumu volí rodiče první stupeň základky

4.4.2016

Většina českých dětí má své vlastní klíče od bytu či domu ještě dřív, než dokončí čtvrtou třídu na prvním stupni základní školy. Vyplývá to z průzkumu u více než devíti stovek dětí, který zpracovala společnost ASSA ABLOY.

Osobní bankrot volí jako cestu z dluhů tisíce Čechů

4.4.2016

Osobního bankrotu využívá rok od roku stále více lidí. Vyplývá to z analýzy bankovního a nebankovního registru úvěrových informací CRIF pro Právo. Zatímco za celé období let 2008 až 2013 bylo podáno necelých čtrnáct tisíc návrhů na osobní bankrot,...

Nové zahradní prvky vytvoří malebná zákoutí

31.3.2016

Jaro se nezadržitelně blíží a s ním přichází také plány, jak zvelebit vaši zahrádku. Ať již chcete vdechnout život novým či starým chodníkům, terasám, dvorkům, prostorům okolo bazénů či příjezdovým cestám, nabízí se...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněŘidiči s čerstvými řidičáky: budou pro nezkušené řidiče platit tvrdší pravidla?

31.3.2016

Podle jeho návrhu by řidiči, kteří mají řidičský průkaz méně než 2 roky, mohli získat za první dva roky pouze 6 trestných bodů místo obvyklých 12. To by znamenalo, že...

Češi stále nevěří soudům, nedůvěra roste s věkem

30.3.2016

Ani více jak 26 let po sametové revoluci se Češi ještě nenaučili věřit soudům a soudnímu systému. Ukázal to nedávný výzkum Eurobarometru, ve kterém se Česká republika umístila mezi třemi zeměmi s nejnižší důvěrou v právní a justiční systém.
Údržba střechy je vhodná právě teď, v jarním období

30.3.2016

Tipy, jak na údržbu střechy po zimě: zkontrolovat rodinný dům, chatu či chalupu po zimním období patří ke každoročním starostem zodpovědných majitelů nemovitostí. Co všechno taková revize obnáší? Jak se díky ní vyhnout vysokým nákladům?

Jak postupovat při vyklízení pozůstalosti

30.3.2016

Kromě smutku po zesnulé osobě se obvykle po nějakém čase přidá ještě starost o pozůstalost. Může se jednat o byt, dům, chatu, chalupu nebo sklep. Přenechte tuto záležitost raději specializované firmě a nechte likvidaci pozůstalosti na někom jiném.

Počasí v Česku: doznívající bouře Katie ovlivní počasí u nás

29.3.2016

Nad Evropou se bude vlnit frontální rozhraní oddělující studený vítr na severozápadě od teplého větru na jihovýchodě, díky čemuž se dočkáme aprílových výkyvů teplot.

Daňové přiznání i změna zdravotní pojišťovny do konce března

29.3.2016

Konec března se nezadržitelně blíží a lidé mají poslední hodiny na to, aby podali své daňové přiznání a využili možnosti změnit zdravotní pojišťovnu, pokud s tou stávající nejsou spokojeni...

Dotace Nová zelená úsporám: zbytečné chyby, kvůli kterým nedostanete dotaci

29.3.2016

Se zvýšeným zájmem o dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám zároveň stoupá procento neúspěšných žadatelů. Na vině je často podcenění složitosti podmínek, ale i špatný výběr dodavatele technické přípravy projektové dokumentace.

Dotace Nová zelená úsporám: zbytečné chyby, kvůli kterým nedostanete dotaci

29.3.2016

Se zvýšeným zájmem o dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám zároveň stoupá procento neúspěšných žadatelů. Na vině je často podcenění složitosti podmínek, ale i špatný výběr dodavatele technické přípravy projektové dokumentace.

10 věcí, které byste měla vědět o vnitřním tuku

29.3.2016

Vnitřní tuk, jinak také viscerální nebo útrobní, vystýlá břišní dutinu a obklopuje vnitřní orgány. Pokud je ho menší množství, působí jako ochrana břišních orgánů, které izoluje. Jeho nadměrné množství může mít pro organizmus nebezpečné následky.

Zahradní nábytek: nábytek ze dřeva sluší zahradě nejvíce

29.3.2016

Zahradní nábytek ze dřeva sluší zahradě nejvíce i když od nás vyžaduje určitou péči. Navíc ve srovnání s plastem je životnost dřevěného nábytku mnohonásobně delší, exotické dřeviny jako teak nebo durian vydrží i několik desetiletí.

SOS dětské vesničky rozšiřují svoji pomoc a potřebují i tu vaši

29.3.2016

SOS dětské vesničky prožívají v posledních letech velkou změnu, rozšiřují svou pomoc o nové programy a pomáhají stále většímu počtu dětí. I nadále jsou ale závislé zejména na podpoře soukromých dárců.

Výkyvy počasí: ve čtvrtek až 20 °C, v noci na sobotu se vrátí mráz

28.3.2016

Během pondělka by se teploty měly pohybovat v rozmezí 12 a 16 °C. V 1000 m na horách pak kolem 6 °C. Bude polojasno, odpoledne a večer se od západu začne obloha zatahovat. V Čechách pak s dešťovými...