Tipy a triky, stránka 221

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Kotlíkové dotace se vztahují i na radiátory

8.1.2016

V České republice je zhruba 400 000 kotlů tzv. nízké emisní třídy, které již od roku 2022 podle platného Zákona o ochraně ovzduší nebude možné v domácnostech provozovat. V současné době se otevírají krajské výzvy k finanční podpoře z Operačního programu..

Kotlíkové dotace se vztahují i na radiátory

8.1.2016

V České republice je zhruba 400 000 kotlů tzv. nízké emisní třídy, které již od roku 2022 podle platného Zákona o ochraně ovzduší nebude možné v domácnostech provozovat. V současné době se otevírají krajské výzvy k finanční podpoře z Operačního programu..

Budoucnost vytápění pevnými palivy je v automatice

8.1.2016

Pevná paliva jsou stále populárním zdrojem vytápění. Jejich příznivci se ale museli spokojit s nižším uživatelským komfortem než při vytápění plynem nebo elektřinou. Výrobci proto začali dodávat na trh tzv.

Zimní střediska: kde si zalyžujete a kde teprve zasněžují

7.1.2016

Drtivá většina středisek hlásí technický sníh, na některých místech ale převažuje nově napadaný prašan. Kromě větších areálů jsou v provozu i menší lyžařská střediska. Naopak možná překvapivě nevítají lyžaře na žádných svazích Bílých Karpat.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněChodníky zasypané sněhem - kdo je má uklízet?

6.1.2016

Navštívili jsme sídliště v pražských Řepích a na vlastní oči se přesvědčili, v jakém stavu se chodníky nacházejí. O část chodníků se zde stará vysoutěžená firma, o zbytek se starají Pražské služby, které si najímá Technická správa komunikací.

Letecké společnosti s kreditem, TOP 20

6.1.2016

Nejbezpečnější aerolinky vyhlásil specializovaný portál airlineratings.com, který sleduje aktivitu 407 leteckých společností z celého světa, ČSA nevyjímaje. Experti portálu sestavili dva samostatné žebříčky - delší pro klasické aerolinky a kratší pro...
Nemějte strach z ketózy, budete se cítit lépe a zhubnete

6.1.2016

Na principu ketózy fungují nízkosacharidové diety. Ty patří mezi oblíbené pro svůj účinek, avšak mnoho lidí neví, jak je přesně se při nich stravovat. Tím pak dochází k dezinformacím, které mohou někoho od diety na principu ketózy odradit.

Nové radary na D1: víme kde budou měřit rychlost!

6.1.2016

Rychlá jízda může řidiče přijít až na 10 tisíc korun a ztrátu řidičského průkazu na jeden rok. Úsekové radary, které byly spíše informační, byly v zúžených úsecích instalovány už vloni. Ministerstvo dopravy teď z radarů zkušebních přejde na ostré.

Počásí pokračuje ledovkou, mrznoucí srážky vystřídá déšť

5.1.2016

V následujících dnech nás čeká po tuhých mrazech mírné oteplení a srážky. Nejvíce sněhu napadne na začátku a na konci týdne. Během středy očekáváme zpočátku srážky mrznoucí, postupně dešťové do nadmořské výšky 600 m.n.v.

Jarní výsadba: předpěstujte sazenice zeleniny již v únoru

5.1.2016

Zimní zahrada spí, vy ale zaspat nemusíte. Nové, mladé sazeničky zasejte již v únoru. Brzký výsev přináší nejlepší výsledky u mnoha druhů zeleniny. Do té doby si rozmyslíte, jakou zeleninu chcete letos na zahradě pěstovat a v jakém množství.

Hledáte práci? Víme, jak odpovídat na zákeřné otázky!

4.1.2016

Testování nových zaměstnanců se už dávno stalo vědou. Zaměstnavatelé chtějí minimalizovat riziko, že by přijali někoho, kdo se v práci neuplatní, proto raději platí nemalé částky profesionálním personalistům, kteří vymýšlí záludné otázky...

Bude sněžit, předpovídají meteorologové na tento týden

4.1.2016

Konečně sněží! Po krátkých přeháňkách, při nichž sníh jen poletoval a nevydržel, přichází ze západu okluzní fronta a přináší husté sněžení. Dočkali se ho už v Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji.

Nové dopravní značky: kůň, žába i klokan?

4.1.2016

Už před sto lety, s rozvojem automobilové dopravy, bylo našim předkům jasné, že je potřeba řidiče usměrňovat. První výstražné značky vstoupily v platnost před 80 ti lety. A od té doby jich přibylo opravdu hodně...

Pozor: Česko pokryje ledovka, konečně bude i sněžit!

30.12.2015

Klesající teploty nepřináší jen radost vlekařům, kteří začali v noci na středu zasněžovat sjezdovky, ale hlavně přináší starost silničářům. A právě ty teď čeká asi...

Nový člen domácnosti: jak se připravit na domácího mazlíčka?

28.12.2015

Podle průzkumu GFK koupila loni více než polovina našich domácností krmivo pro psa nebo kočku. Z toho se dá odvodit, že více než 50 % lidí má doma nějakého domácího mazlíčka. S blížícími se Vánocemi, kdy lidé začínají řešit, co si nadělí pod stromeček,...

České vánoční trhy v Praze zvítězily ve světové anketě

28.12.2015

Anketa byla vyhlášena časopisem na začátku prosince a pražské vánoční trhy svou atmosférou, výzdobou a hlavně duchem převálcovaly všechny ostatní místa na světě. Až..