Tipy a triky, stránka 225

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Vybavení dětí na hory: jak správně dětem vybrat lyže, boty a hůlky?

5.2.2016

Při nákupu je třeba mít na paměti to, že dítě ještě poroste. Dnes už přitom není problém sehnat lyže i pro tříleté, či dokonce i mladší děti. Pokud ovšem nepatříte mezi...

České hory: kde si aktuálně zalyžujete a kolik je sněhu?

4.2.2016

Jak to vypadá aktuálně v českých lyžařských areálech? Nejdříve se zastavíme v Krušných horách a na Šumavě. Třeba na Zadově už sněží. Teploty jsou mírně pod..

Víme, co bezpečně odradí zloděje

4.2.2016

Je úplně jedno, jestli bydlíte v paneláku uprostřed rušného sídliště nebo v rodinném domku na kraji obce. Obě prostředí mají z hlediska zlodějů svá jednoznačná pro a proti. Liší se už jen třeba doba, kdy se lupič objevuje nejčastěji – zatímco u ...

Změny a občanské průkazy po novele zákona

2.2.2016

Znáte změny spojené s novelou zákona o občanských průkazech (OP), která je účinná od 1.1.2016? Týká se převzetí vyhotoveného OP, vydání prvního OP i doby platnosti OP pro občany starší 70 let.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněNejlepší hotely roku 2015: víme, které to jsou

2.2.2016

Hotelový vyhledávač trivago.cz po roce opět představuje žebříček destinací s nejlépe hodnocenými hotely na světě. Za loňský rok se v žebříčku objevila dokonce 3 česká města. Nejlépe si vedl Český Krumlov, který skončil na 11. místě.

První pes v rodině: důsledná výchova přinese radost

2.2.2016

Váš první pes v rodině, malé štěně je nováčken ve vašem bytě i životě. Ať už byl živým dárečkem pod vánočním stromkem, nebo jste po jeho přítomnosti snili už dlouho. Přestože štěněčí pohled nás odzbrojí téměř vždy při snaze pokárat nebo potrestat za...
Nové bydlení, nový začátek: co musíme zařídit

1.2.2016

Výběr toho správného bytu nebo domu, ve kterém byste rádi prožili celý život nebo alespoň jeho část, jistě nebyl jednoduchou záležitostí. Jeho koupí navíc ještě zdaleka nic nekončí - velký kus cesty plné zařizování a dovybavování máte teprve před sebou.

Sníh na Šumavě taje, hrozí povodně, varují meteorologové

1.2.2016

Vlivem silného větru a oteplení dochází na Šumavě k výraznému odtávání sněhu, které v pondělí odpoledne způsobí rychlý vzestup hladin toků zejména v povodí Vydry a horní Otavy. Výstraha ČHMÚ platí pro okresy Klatovy a Prachatice.

Péče o nohy v zimním období: proč o nohy více pečovat

30.1.2016

Pravidelné promašťování rukou a manikúra jsou zcela běžnou a pravidelnou součástí našeho života. Ruce jsou totiž naší vizitkou, jsou stále na očích a hodně toho o nás prozrazují. Oproti tomu nohy vidět nejsou, a péči o ně proto často podceňujeme.

Jarní počasí bude provázet zřejmě celý únor

30.1.2016

Jarní teploty pocítíme už první únorový den - v pondělí. Teploty dosáhnou až 13 stupňů. Zároveň meteorologové upozorňují na silný vítr. V první polovině příštího týdne budou v čerstvém západním proudění postupovat z Atlantiku přes střední Evropu k...

Bytové domy: za kamery na domech hrozí pokuta

28.1.2016

Úřad pro ochranu osobních údajů vydal nové stanovisko pro bytová družstva a SVJ, která na ochranu majetku používají kamerové systémy. Stanovisko přináší souhrn povinností, která musí nově dodržovat.

Výstava Sakrální prostor končí tento víkend

28.1.2016

Je řada otázek, které otevírá výstava Sakrální prostor v pražské Galerii Jaroslava Fragnera. A na mnohé z nich odpoví přímo autoři tohoto výjimečného projektu, v rámci kterého je představeno na třicet nejvydařenějších současných realizací kostelů a kaplí.

Jarní počasí se může změnit na zimní až v polovině února

28.1.2016

Minulý týden Česko zasáhly třeskuté mrazy, největší zima byla na Šumavě a na Rokytské slati bylo naměřeno až -35,3 stupně. O čtyři dny později a o pár kilometrů dál už teploměr ukazoval 14,5 °C!

Jarní prázdniny: o jarních prázdninách mají děti mnoho možností

27.1.2016

Nechcete, aby se vaše dítko celé jarní prázdniny jen bezcílně poflakovalo? Kromě dovolené na horách, kterou si užije celá rodina je tady celá řada dalších možností...

Profese, kterých si vážíme: politiky předběhly i uklízečky

26.1.2016

Jak se změnilo vnímání prestiže jednotlivých profesí za posledních 25 let ukazuje studie Češi 1990-2015. V té společnost KPMG porovnala údaje z průzkumů Centra pro výzkum...