Tipy a triky, stránka 231

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Vánoční strom v Praze se rozsvítí bez lidí...

23.11.2015

Avizovaná možnost se stala realitou - v Praze na Staroměstském náměstí se letošní vánoční strom bude rozsvěcet bez přítomnosti pražanů i přespolních, kteří se v hojném počtu na tuto událost každoročně těší! Bezpečnostní složky nám doporučily, aby...

Zimní počasí vydrží celý týden

23.11.2015

Poslední listopadový týden bude ve znamení zimního počasí – po ránu očekáváme mráz, v odpoledních maximech to budou teploty do +5 °C. Srážky budou sněhové, smíšené a ojediněle i mrznoucí.

Výběr matrace: jak se vyspíte záleží na matraci

23.11.2015

Matrace je klíč k vašemu dobrému spánku i vitalitě po celý den. Základ je dobře vybrat matraci. Důležitý je materiál a tvrdost, dále prodyšnost, anti-roztočová či hypoalergenní úprava a ...

Houby a v listopadu? Na Pardubicku sbírají hřiby!

23.11.2015

Místo aby pletl adventní věnce, čistí František Dachovský z Choltic na konci listopadu dvanáct hřibů, které nasbírala jeho přítelkyně. Žena našla houby těsně před setměním..


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněOčkování a chřipka: patříte k 5% očkovaných?

22.11.2015

V souvislosti s chřipkou u nás ročně zemře 1500 lidí, tedy dvakrát více než při dopravních nehodách. Problém chřipky je, že při ní často dochází ke komplikacím, ať už je to zápal plic, postižení srdce nebo ledvin, vysvětlil epidemiolog Jan Kyncl.

Nejlepší ubytování v Česku? Vede Pardubický kraj!

21.11.2015

Zatímco loni se mohl hotely s průměrně nejlepším hodnocením pochlubit Jihočeský kraj, letos hosté nejlépe hodnotí ubytovací zařízení v Pardubickém kraji a 10 nejlepších hotelů se i pro tento rok nachází v Praze.
Mléko, nebo sójové a další rostlinné alternativy?

21.11.2015

Čím dál častěji se v našich končinách střetávají dva odlišné názory na konzumaci mléka. Jedni na něj nedají dopustit, druzí ho zatracují a preferují raději sójový, pohankový nebo jiný rostlinný nápoj.

Vánoce v ulicích ve znamení bezpečnosti

20.11.2015

Včera celou Prahou otřásla zpráva, že kvůli obavám o bezpečnost obyvatel město letos uvažuje o tom, že zruší tradiční rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském...

ZDARMA POŠTOVNÉ: dnes a zítra mají e-shopy dopravu zdarma

18.11.2015

Online nakupování je u Čechů stále oblíbenějším způsobem pořizování zboží. A právě dnes a do zítřejšího poledne má většina většina velkých e-shopů dopravu zboží zdarma, celkem je jich 1500.

Kokosový olej: do kuchyně, pro zdraví i krásu

18.11.2015

Kdybyste si měli vybrat jeden jediný kosmetický přípravek, zvolte kokosový olej. V poslední době si získává stále větší oblibu a není divu. Je to spousta zdraví a krásy v jedné skleničce, využijete jej jak při každodenní péči o pleť, vlasy či zuby, tak i.

Můj dům, můj hrad: vchodové dveře jako brána

18.11.2015

Jak zabezpečit vchodové dveře proti zlodějům? Vchodové dveře jsou to první, na co zloděj chtivý vašeho majetku narazí. Ti zkušení navíc přesně poznají, zda má cenu se do vloupání vůbec pouštět.

Pozor na vítr i vichřici, bude pořádný fičák!

17.11.2015

V noci na středu bude postupně od západu zesilovat na našem území západní vítr, jehož nárazy budou dosahovat rychlosti 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h), uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav...

První auto pro začínajícího řidiče: jaké auto vybrat?

16.11.2015

Máte čerstvý řidičák a vybíráte své první auto? Na trhu ojetých vozů je velký výběr, takže co by vlastně pro vás jako pro začátečníka bylo... Ideálními vozy pro začátečníky jsou tak například modely Škoda Fabia, Volkswagen Polo, Renault Clio či například.

Počasí příští týden: zataženo a oblačno, o víkendu začne mrznout

15.11.2015

Po rekordně teplém začátku listopadu přišel první závan zimy. Sněžit začalo v sobotu odpoledne a bílá vrstva komplikovala dopravuv Krkonoších i v neděli. Meteorologové ale...

Podzimní a zimní nároky na auto i řidiče

15.11.2015

Brzký soumrak a ranní mlhy kladou na řidiče zvýšené nároky, takže funkční světla patří k naprosto zásadním věcem. Jenže dobrý výhled z vozu a přehled o situaci na...