Tipy a triky, stránka 233

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Sněhové překvapení: počasí nás o víkendu pěkně zaskočí!

7.4.2016

Kdo se těšil na teplý, pohodový víkend v přírodě, bude zklamán. Od pátku začne pršet, na horách dokonce musíme počítat se sněhem. Vyjasňovat se podle předpovědi ČHMÚ bude až v...

Svobodné bydlení podle mladých designérů: návrh interiéru Freedomku H

6.4.2016

Jaká je práce skutečných designérů, si mohli v minulých měsících vyzkoušet studenti brněnské Střední školy umění a designu. Jedinečnou příležitost pracovat na reálném interiéru získali v rámci spolupráce s architektem Markem Štěpánem na projektu návrhů...

Jezdíte na kole? Pro cyklisty platí od letoška nové předpisy, víte jaké?

6.4.2016

Zákon o provozu na pozemních komunikacích prošel letos razantní změnou, některé novinky začaly platit od začátku roku, další přibyly ještě v únoru. A netýkají se jen řidičů, ale také cyklistů a dalších účastníků silničního provozu.

Jarní období: při vypalování trávy a klestí hrozí velké požáry

5.4.2016

Sotva skončila zima, už začíná pro hasiče snad nejtěžší období. S oteplením nastupují série požárů v přírodě - hoří lesy, louky, pole nebo tráva okolo železničních tratí.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněZahradní nábytek potřebuje nový nátěr, aby dřevo nestárlo

4.4.2016

Aby dřevo v interiéru i exteriéru dobře sloužilo i vypadalo, je potřeba dát mu tu správnou povrchovou úpravu a dobře se o něj starat. Ale i ta sebelepší povrchová úprava jednou zestárne a přestane plnit svoji funkci, jak ochrannou tak estetickou.

Kdy dát dítěti klíče? Podle průzkumu volí rodiče první stupeň základky

4.4.2016

Většina českých dětí má své vlastní klíče od bytu či domu ještě dřív, než dokončí čtvrtou třídu na prvním stupni základní školy. Vyplývá to z průzkumu u více než devíti stovek dětí, který zpracovala společnost ASSA ABLOY.

Osobní bankrot volí jako cestu z dluhů tisíce Čechů

4.4.2016

Osobního bankrotu využívá rok od roku stále více lidí. Vyplývá to z analýzy bankovního a nebankovního registru úvěrových informací CRIF pro Právo. Zatímco za celé období let 2008 až 2013 bylo podáno necelých čtrnáct tisíc návrhů na osobní bankrot,...

Nové zahradní prvky vytvoří malebná zákoutí

31.3.2016

Jaro se nezadržitelně blíží a s ním přichází také plány, jak zvelebit vaši zahrádku. Ať již chcete vdechnout život novým či starým chodníkům, terasám, dvorkům, prostorům okolo bazénů či příjezdovým cestám, nabízí se...

Řidiči s čerstvými řidičáky: budou pro nezkušené řidiče platit tvrdší pravidla?

31.3.2016

Podle jeho návrhu by řidiči, kteří mají řidičský průkaz méně než 2 roky, mohli získat za první dva roky pouze 6 trestných bodů místo obvyklých 12. To by znamenalo, že...

Češi stále nevěří soudům, nedůvěra roste s věkem

30.3.2016

Ani více jak 26 let po sametové revoluci se Češi ještě nenaučili věřit soudům a soudnímu systému. Ukázal to nedávný výzkum Eurobarometru, ve kterém se Česká republika umístila mezi třemi zeměmi s nejnižší důvěrou v právní a justiční systém.

Údržba střechy je vhodná právě teď, v jarním období

30.3.2016

Tipy, jak na údržbu střechy po zimě: zkontrolovat rodinný dům, chatu či chalupu po zimním období patří ke každoročním starostem zodpovědných majitelů nemovitostí. Co všechno taková revize obnáší? Jak se díky ní vyhnout vysokým nákladům?

Jak postupovat při vyklízení pozůstalosti

30.3.2016

Kromě smutku po zesnulé osobě se obvykle po nějakém čase přidá ještě starost o pozůstalost. Může se jednat o byt, dům, chatu, chalupu nebo sklep. Přenechte tuto záležitost raději specializované firmě a nechte likvidaci pozůstalosti na někom jiném.

Počasí v Česku: doznívající bouře Katie ovlivní počasí u nás

29.3.2016

Nad Evropou se bude vlnit frontální rozhraní oddělující studený vítr na severozápadě od teplého větru na jihovýchodě, díky čemuž se dočkáme aprílových výkyvů teplot.

Daňové přiznání i změna zdravotní pojišťovny do konce března

29.3.2016

Konec března se nezadržitelně blíží a lidé mají poslední hodiny na to, aby podali své daňové přiznání a využili možnosti změnit zdravotní pojišťovnu, pokud s tou stávající nejsou spokojeni...

Dotace Nová zelená úsporám: zbytečné chyby, kvůli kterým nedostanete dotaci

29.3.2016

Se zvýšeným zájmem o dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám zároveň stoupá procento neúspěšných žadatelů. Na vině je často podcenění složitosti podmínek, ale i špatný výběr dodavatele technické přípravy projektové dokumentace.

Dotace Nová zelená úsporám: zbytečné chyby, kvůli kterým nedostanete dotaci

29.3.2016

Se zvýšeným zájmem o dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám zároveň stoupá procento neúspěšných žadatelů. Na vině je často podcenění složitosti podmínek, ale i špatný výběr dodavatele technické přípravy projektové dokumentace.