Tipy a triky, stránka 255

Pamlsková vyhláška: jak gymnazisti vyzráli na pamlskovou vyhlášku
Starší studenti na takovém černém trhu prý nevydělávají, jen se tím snaží ukázat, co si o vyhlášce, kterou připravilo ministerstvo školství společně s ministerstvem zdravotnictví, myslí.

Aby vaše střecha byla i v zimě bezpečná
Střechu obvykle vnímáme jako funkční objekt, který nám slouží a není třeba mu věnovat příliš pozornosti. To se ale může vymstít. Zvláště v letošní mrazivé zimě, která pro střechu znamená vysokou zátěž. Musí se vypořádat s vodou, sněhem i ledem.

Stát prosazuje ekologická auta: ministři je sami nepoužívají
Pro premiéra nebo ministry je služební auto s řidičem nezbytností. Bez něj by těžko stíhali často velmi nabitý program. Drtivá většina členů vlády jezdí v modelech, které...

Řemeslník, nebo hodinový manžel: komu dát přednost?
Prakticky v žádném bytě nebo domě není nouze o různé úpravy, opravy nebo předělávky. Někdy se v těchto situacích můžeme spoléhat sami na sebe a řešit je svépomocí. Vždycky se ale najdou případy, které bychom měli přenechat těm, kteří si ze šikovnosti...
Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoně

Vzít si nově půjčku? Banka vám prolustruje i kontakty v telefonu!
Špatné známosti se nemusejí vyplatit. Už za pár týdnů budou moci například kontakty v adresáři mobilního telefonu zkomplikovat, zda klient získá půjčku a za jakých podmínek. Mít v mobilu čísla na několik notorických dlužníků u úvěrových společností tak...

„Superpotravina“, která vám pomůže vyřešit řadu problémů
Poslední dobou je velmi moderní používat výraz „superpotravina“. Označuje se tak všechno, co má pro náš organismus blahodárný účinek, a to díky koncentrovanému množství vitamínů, minerálů, antioxidantů a řady dalších prospěšných látek.

Konec pokut od strážníků? Hrozí jim zákaz měření rychlosti!
Nyní mohou strážníci měřit rychlost i v jiných obcích na základě smluv mezi radnicemi. Zakázat to navrhlo ministerstvo vnitra s vysvětlením, že obecní policie by neměla být primárně strojem na vydělávání peněz na pokutách. (function($){$(document).

Češi přetápějí své byty i kanceláře: škodí sobě, peněžence i přírodě!
Všude je pravděpodobně o dva stupně tepleji, než by bylo potřeba. A to jak oproti západním zemím, tak oproti tomu, co by bylo rozumné a zdravé,“ řekla Lidovým novinám ředitelka ekologického institutu Veronica Yvonna Gaillyová.

Koupelnový nábytek: jak o něj pečovat a prodloužit jeho životnost?
Pravidelný úklid koupelny ve smyslu umývání vany, umyvadla a vyčištění kohoutků nebo pákových baterií je samozřejmostí. Co ale koupelnový nábytek? Víte, jak o něj správně pečovat? A věděli jste, že pravidelná a kvalitní péče o něj znatelně prodlouží jeho.

Elektroodpad zblízka: co skrývají červené kontejnery?
Možná se ptáte, proč je potřeba i drobnou elektroniku, místo vyhození do směsného odpadu, recyklovat. A odpověď je jednoduchá: Většina elektrospotřebičů v sobě totiž obsahuje i různé nebezpečné látky, které je nutné odborně zlikvidovat: Ty větší...

Přisazená svítidla aneb kam s nimi
K čemu slouží takzvaná přisazená svítidla a kde vám můžou značně usnadnit život? Pokud máte nižší stropy, pak právě vy byste se měli zaměřit na tento typ svítidel. Nejen v domácnostech totiž nahrazují klasické lustry a další závěsná svítidla.

Zimní splín? Utečte do jednoho z 5 ostrovních resortů!
Nedostatek slunečního svitu během zimního období a mrazivé počasí zahalující krajinu do bílého hávu v nás vyvolává pocit, že leden snad nikdy neskončí. Pro rozptýlení vám hotelový vyhledávač trivago.

Kutilská dílna není obyčejná, je to továrna na projekty
Co vlastně patří do správné kutilské dílny? Jak musí vypadat, aby se v ní práce na různých projektech dařila a dělala radost? Jaké přístroje jsou povinným vybavením? Přinášíme několik zásad, bez kterých se pravé kutilské doupě neobejde.

Zmizí léky na bolest a horečku z pump? Lékárníci chtějí svůj zisk a proti prodeji mimo lékárny protestují…
Prodej volně dostupných léků na benzinkách prudce roste a lékárnám se to nelíbí a žádají změnu zákona. Paralen, ibalgin a některá další volně prodejná takzvaná vyhrazená léčiva proti bolesti či horečce by mohly zmizet z čerpacích stanic a dalších...

Staré bomby z války: kde v Česku ještě číhají staré bomby a kolik jich je?
Války, a zejména ta druhá světová, které se přes území Česka přehnaly, zanechaly zdejším generacím nebezpečné a nechtěné suvenýry. Pod našima nohama se skrývají stovky a stovky kusů nevybuchlé munice, raket, granátů nebo bomb.