Tipy a triky, stránka 258

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

LED žárovky: vyměňte dvoubarevná halogenová světla za úspornější LED žárovky Verbatim

25.2.2015

LED žárovky: vyměňte dvoubarevná halogenová světla za úspornější LED žárovky Verbatim. Dichroické LED žárovky poskytují chladnější, vysoce kvalitní světelné paprsky.

Letní dovolená: vybrat letní dovolenou s předstihem se vyplatí

24.2.2015

Letní dovolená: vybrat letní dovolenou s předstihem se vyplatí, protože většina cestovních kanceláří má nejrůznější slevy a zvýhodnění, například do 28.2.15 si můžete letní zájezd rezervovat již za 1500 Kč a zaplatit ho později o 20% levněji!

Diamond design: obchodní značka kvalitní stínící techniky

23.2.2015

Diamond design je obchodní značka kvalitní stínící techniky, interiérové i exteriérové. Stínící technika je důležitou a funkční součástí našeho domova i obchodních prostor. Kromě své nejdůležitější, stínící funkce zvyšuje komfort prostoru a přidává mu...

Strava a naše zdraví: cukry (sacharidy) a jejich dělení

22.2.2015

Strava a naše zdraví: cukry (sacharidy) a jejich dělení. Cukry patří do skupiny sacharidů (uhlohydrátů, uhlohydrátů, karbohydrátů) a představují skupinu chemických látek složených z uhlíku, kyslíku a vodíku.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněStrava a naše zdraví: jak je to s nezbytnými bílkovinami

20.2.2015

Strava a naše zdraví: jak je to s nezbytnými bílkovinami. Bílkoviny nebo proteiny jsou vysokomolekulární organické sloučeniny složené převážně z aminokyselin. Jsou základními stavebními látkami organizmu, ovlivňují imunitu, podílejí se na výstavbě...

Malá koupelna: zvětšete koupelnu opticky a využijte úložné prostory

20.2.2015

Malá koupelna: zvětšete koupelnu opticky a využijte úložné prostory. Existují triky, díky kterým můžete koupelnu zvětšit alespoň na pohled. Jedním z nejznámějších je použití zrcadel.

Strava a naše zdraví: lněný olej a lněná semínka

19.2.2015

Strava a naše zdraví: lněný olej a lněná semínka. Len setý (linum usitassimum) a jeho plody - lněná semínka a olej z nich získaný obsahují mnoho biologicky aktivních látek, hlavně nasycené, mononenasycené a vícenásobně nenasycené kyseliny (omega 3),...

Strava a naše zdraví: probiotika, prebiotika a symbiotika

18.2.2015

Strava a naše zdraví: probiotika, prebiotika a symbiotika. Často se u doplňků výživy setkáváme s termíny, které sice znějí podobně, ale mají jiný význam. Například prebiotika, probiotika a symbiotiká. Jaký je mezi nimi rozdíl a na co jsou dobré?

Jarní úklid: úklid začneme od dveří

18.2.2015

Jarní úklid: úklid začneme od dveří. I jaro už je za dveřmi, přestože sluníčko vykukuje zatím jen sporadicky a nesměle. Co je jisté je to, že jaro už se chystá! A právě s jarem je pro mnohé z nás spojen i velký jarní úklid.

Vejce: jaká vejce můžeme koupit, jak je vybírat a skladovat

17.2.2015

Vejce: jaká vejce můžeme koupit, jak je vybírat a skladovat. Vejce, která na prodejních pultech najdete, se liší především typem chovu slepic, tzv. nosnic. Jedná se o chov klecový, v halách (známý spíše jako chov na podestýlce), ve volném výběhu,...

Toaleta v bytě: WC jako součást koupelny, nebo samostatné?

16.2.2015

Toaleta v bytě: WC jako součást koupelny, nebo samostatné? V malé koupelně se spokojíte v toaletou menší, s délkou sedu kolem 50 cm. Pokud je to možné, vyhněte se jeho umístění do rohu místnosti, kde zabere příliš mnoho místa.

POČASÍ: jarní počasí ještě nebude

13.2.2015

POČASÍ: jarní počasí ještě nebude. Na skutečné astronomické jaro si sice ještě počkáme, ale meteorologie se na to dívá trochu jinak. Z meteorologického hlediska je brán březen už jako jarní měsíc. Ale i na...

Trápí vás orosená okna? Co za to může?

13.2.2015

Orosená okna nás mohou trápit, protože tím vzniká vlhkost, která dlouhodobě může znamenat i plíseň. Může za to více faktorů. Tím, co za to může ve většině případů nejsou vadná okna.

Odzimování bazénu: jak probudit bazén

13.2.2015

Odzimování bazénu: jak probudit bazén. Při odzimování bazénu je po odkrytí zimní plachty nejprve potřeba odstranit z vodní hladiny síťkou všechny nečistoty, ať už se jedná o spadané listí, hmyz, drobné větévky a další. Pokud jsou na dně bazénu usazeniny..

Naše zdraví: plísňové a kvasinkové infekce - alternativní léčba

12.2.2015

Naše zdraví: plísňové a kvasinkové infekce - alternativní léčba. Protiplísňová (protikvasinková) dieta plus lokální léčba jsou u infekcí způsobených přemnožením plísní/kvasinek (kandidóza, mykóza, soor, ...