Zahrada, zahrádka, zahradní kout, zahradní zátiší, stránka 27

Zahrada je místo, které má mnoho podob. Zahrady známe okrasné i užitkové. Na zahradě může být bazén, zahradní jezírko, skalka i udržovaný trávník. Do zahrady patří také odpočinková terasa se zahradním nábytkem a houpací sítí. O zahradu se stará zahradní technika a naše šikovné ruce.

Jaký vybrat zahradní nábytek, ratanový, hliníkový, nebo z borovice?

8.3.2013

Kdy oceníme nejvíce zahradní nábytek? Když sedíme, ležíme, obědváme, nebo pijeme kávu na zahradě, nebo na terase. Zahradní nábytek z ratanu, hliníku, masivních dřev i vodního hyacintu má řadu předností.

Rostliny a zimní období, co s nimi tedy v zimě?

7.2.2013

Zimní období je pro rostliny zatěžkávací zkouškou. Pokojovky v zimě snášejí větší výkyvy teplot a nižší světelnou intenzitu, truhlíkové květiny mají zimovat na světlém a chladném místě. Jednoduché to přes zimu nemá ani náš trávník.

Plánování v lednu = krásná zahrada po celý rok

22.1.2013

Připadá vám předčasné, v lednu plánovat, co a kde na zahradě pěstovat? Rozhodně to není předčasné. Krásná zahrada po celý rok, to je především včasná příprava a správné rozhodnutí.

Má vaše zahrada a bazén solární sprchu i ohřev vody?

19.11.2012

Že nemá? A není to škoda? Teplá voda je jistě příjemější nežli studená. Právě teď je ten nejlepší čas si solární sprchu do zahrady, nebo solární ohřev bazénu pořídit. Ceny jsou zajímavé a výběr je pouze na vás.


Fotogalerie: Zahrada, Bazény, Zenové zahrady, Zahradní technika, Zahradní nábytek, Bazény zastřešení, Ratanový nábytek, Terasy, Zahradní jezírka, Skalky, Trávník, Houpací sítě, Zahrada - živé stavbyTip na podzim: Zatočte s plevelem včas a regenerujte zahradu

18.10.2012

Ani na podzim nemá zahrádkář na růžích ustláno. I v tomto období vás v zahradě čekají činnosti, které ji začínají již připravovat na nové vegetační období. Přinášíme několik rad a tipů pro zahradu, které jsou pro toto období vhodné.

Konec vodních radovánek aneb zazimování venkovního bazénu

14.9.2012

Těm, kteří mají zahradní bazén, přibude k podzimním radostem a starostem další povinnost. Každý venkovní bazén je třeba správně zazimovat před příchodem prvních mrazíků. Nadzemní bazénky stačí vypustit a schovat, trochu více práce dají zapuštěné bazény.
Nejčastější chyby při péči o trávník

27.8.2012

Máte pocit, že se o svůj trávník zodpovědně staráte, ale přesto stále nevidíte zasloužené výsledky? Možná se i vy dopouštíte některé z nejčastějších chyb, které se občas nevyhnou ani zkušeným majitelům zahrad.

Letní soutěž má svou výherkyni

22.7.2012

Letní soutěž o dárkový poukaz na nákup nábytku má svou výherkyni.Výherkyni blahopřejeme, ostaní mohou soutěžit a vyhrát v dalších soutěžích, které na Bydlet.cz připravujeme.

Škůdci, kam se podíváš!

19.7.2012

Při pěstování rostlin, i těch balkónových, se můžeme setkat s celou řadou škůdců, jako jsou mšice, červci, molice, štítenky, třásněnka západní apod. Velmi rychle se množí a dokážou během krátké doby rostliny značně poškodit.

Letní soutěž začíná, soutěžte a vyhrajte!

21.6.2012

Letní soutěž na Bydlet.cz začíná, soutěžte a vyhrajte. Máte šanci vyhrát dárkový poukaz na zboží společnosti Nábytek.cz v hodnotě 3000 Kč. Stačí nejpozději do 30.6.2012 správně odpovědět na soutěžní otázky.

Jak na nepoddajný plevel?

16.5.2012

Jedním z problémů, který způsobuje vrásky mnoha zahrádkářům, je všudypřítomný plevel. Jeho škodlivost spočívá zejména v tom, že ochuzuje pěstované rostliny o potřebné živiny, zastiňuje plodiny a zvyšuje teplotu půdy.

Přestěhujte svůj obývák v létě na zahradu

14.5.2012

Letních měsíců se většina lidí nemůže dočkat, protože horké slunečné dny přímo vybízejí k tomu, abyste je strávili odpočinkem v pohodlném křesle či dřevěném lehátku na zahradě. Protože zahrada, to není pouze prostor, kde lze pěstovat ovoce a zeleninu.

Hledejte nové inspirace pro svou zahradu

27.4.2012

Slunečné počasí přichází a s ním i venkovní radovánky. Pokud si chcete užívat pohodu s rodinou a přáteli v domácím prostředí, obklopeni příjemným a praktickým nábytkem či okouzlujícími zahradními dekoracemi, nechte se inspirovat novými trendy.

Údržba zahradní techniky

23.4.2012

Koupili jste po dlouhém vybírání zahradní traktor, motorovou pilu či křovinořez? Nejedná se o zanedbatelnou investici, a proto se o techniku snažte vzorně starat, aby vám co nejdéle vydržela jako nová.

Založení živého plotu

4.4.2012

Živé ploty lze považovat za přirozenou a také nezbytnou součást okrasných zahrad. Kromě okrasného hlediska mají za úkol oddělit vnitřní prostor zahrad od okolních ploch, uzavírat zejména obytnou část zahrady, tím ji chránit před různými rušivými vlivy,...