Zahrada, zahrádka, zahradní kout, zahradní zátiší, stránka 28

Zahrada je místo, které má mnoho podob. Zahrady známe okrasné i užitkové. Na zahradě může být bazén, zahradní jezírko, skalka i udržovaný trávník. Do zahrady patří také odpočinková terasa se zahradním nábytkem a houpací sítí. O zahradu se stará zahradní technika a naše šikovné ruce.

Letní cibuloviny

30.3.2012

Jaro se blíží, a pokud jste se ještě nepustili do plánování barevných záhonů plných jiřin, lilií, begonií, gladiol a dalších cibulovin, máte nejvyšší čas. Právě nastává ideální období pro jejich sázení.

Vlastní zelenina za pár týdnů

28.3.2012

Každé ráno po probuzení netrpělivě z okna vyhlížíte první jarní paprsky, které znamenají, že již brzy budete moci trávit čas na zahrádce? Pokud se práce na zahradě nemůžete dočkat, pořiďte si skleník a se zahradničením můžete začít hned teď! Během...

Jak založit nový trávník?

23.3.2012

Nejvhodnější dobou pro zakládání nového trávníku je duben a květen – nehrozí již ranní mrazíky, a přitom ani v pravé poledne slunce příliš nepálí. Co na jaře nestihnete, lze dohnat ještě v září.

Jarní regenerační péče pro vaši zahradu

20.3.2012

Po tuhé zimě, jaká tento rok panovala, se na první jarní sluneční paprsky netěšíme pouze my. I zahrada již nedočkavě vyhlíží teplejší dny, kdy se na ní začnou vracet ptáci, trávník se po dlouhé době zazelená a brzy se objeví i květy různobarevných...


Fotogalerie: Zahrada, Bazény, Zenové zahrady, Zahradní technika, Zahradní nábytek, Bazény zastřešení, Ratanový nábytek, Terasy, Zahradní jezírka, Skalky, Trávník, Houpací sítě, Zahrada - živé stavbyJarní březnová soutěž je tady! Soutěžte a vyhrajte zahradní nábytek!

2.3.2012

Jarní březnová soutěž čeká na své výherce. Stačí nejpozději do 31.3.2012 správně odpovědět na dvě otázky a máte šanci získat dárkový poukaz v hodnotě 3000 Kč na nákup zahradního nábytku v internetovém obchodě Nábytek Jeko.

Revize zahradní techniky a její zazimování není nic složitého, s radami od Briggs&Stratton to zvládne hravě každý

16.12.2011

Zahradní technika, se kterou v zimě nepracujeme, si přesto zaslouží péči, díky které nám déle vydrží a na jaře znovu vyrazí do terénu připravena a plna elánu. To, že jí máme uskladnit a ještě předtím očistit, napadne asi většinu z nás, ale ke...
Pojďme se svlažit

23.8.2011

Úkryt před pichlavým sluncem je skvělá věc, někdy však prostě nestačí. Když je horko nesnesitelné, nestačí ani slunečníky a pergoly. K rychlému ochlazení celého těla pomůže jediné – skočit do vody! Není nad vlastní bazén! Zahradní chlouba ve formě bazénu.

Co s příliš horkými letními dny?

8.8.2011

Letní měsíce jsou oblíbené zejména pro příjemné počasí a hřejivé sluneční paprsky, jimiž nás zahrnují. Hlavní práce na zahrádce je za námi a čeká nás zasloužený odpočinek. Někteří z nás preferují posezení v chladivém stínu, jiní záměrně nastavují tvář...

Letní soutěž o tři houpací sítě

22.7.2011

Seriál soutěží na serveru www.Bydlet.cz nemá konce. Není to tak dávno co skončila soutěž o elektrický krb, předtím o bazén, a nyní je tu další atraktivní soutěž. Tentokráte jsou pro tři výherci připraveny tři houpací sítě.

Venkovní osvětlení

21.7.2011

Během léta jsou dny nejdelší v roce a díky vysokým teplotám zůstáváme venku až do pozdních večerních hodin. Ať už u vínka klábosíte s přáteli nebo si užíváte atmosféry, kterou přinese usínající, tiché město, zcela po tmě se asi nikomu venku pobývat...

Obývací pokoj na čerstvém vzduchu

20.7.2011

Léto, slunce, koupání, dovolená - celý rok se nemůžeme letních měsíců dočkat. Jsou synonymem pro slastné lenošení. Můžeme si dovolit jen tak odpočívat a na nic nemyslet, pustit z hlavy pracovní povinnosti, zaposlouchat se do šumění listů nebo vnímat vůně.

Sekáme tradičně i netradičně – sekáme s Briggs & Stratton

18.7.2011

Každý, kdo tráví léto na chalupě či v domku se zahradou, se denně kochá pohledem na travnaté plochy, jejichž svěží zeleň blahodárně působí nejen na naši psychiku. Pěkný a udržovaný trávník je tedy bezesporu dobrá věc, ale my si jej můžeme navíc...

Prázdniny na zahrádce

15.7.2011

Červenec a srpen nejsou měsíce odpočinku pouze pro školáky! Během nejteplejší části roku si můžeme oddechnout i na zahrádce a vychutnat si odměnu, kterou nám připravila za naši jarní dřinu a péči.

Štětce, plošina a žebřík

14.6.2011

Každý umělec ví, že jedním štětcem nedokáže namalovat umělecký portrét a zároveň třeba západ slunce nebo krajinku. A každý natěrač ví, že ne každý štětec se hodí jak na velké plochy, tak na menší předměty, okna nebo nesnadno dostupná místa.

Natíráme kov

10.6.2011

Také nátěry kovů mají především ochranou funkci. Aby kovové povrchy neztratily svoji užitnou a estetickou hodnotu, je třeba je pravidelně ošetřovat kvalitním nátěrem. Od kovů venku očekáváme něco jiného než od kovů v interiéru.