Zahrada, zahrádka, zahradní kout, zahradní zátiší, stránka 29

Zahrada je místo, které má mnoho podob. Zahrady známe okrasné i užitkové. Na zahradě může být bazén, zahradní jezírko, skalka i udržovaný trávník. Do zahrady patří také odpočinková terasa se zahradním nábytkem a houpací sítí. O zahradu se stará zahradní technika a naše šikovné ruce.

Absurdita skončila. Strom na zahradě si už můžete pokácet bez povolení

18.4.2013

Současná vyhláška neznamenala jistotu ochrany přírody, ale často jen byrokratickou zátěž bez reálného efektu. Respektujeme nedotknutelnost soukromého vlastnictví. Kdo si strom...

Jaký vybrat zahradní nábytek, ratanový, hliníkový, nebo z borovice?

8.3.2013

Kdy oceníme nejvíce zahradní nábytek? Když sedíme, ležíme, obědváme, nebo pijeme kávu na zahradě, nebo na terase. Zahradní nábytek z ratanu, hliníku, masivních dřev i vodního hyacintu má řadu předností.

Rostliny a zimní období, co s nimi tedy v zimě?

7.2.2013

Zimní období je pro rostliny zatěžkávací zkouškou. Pokojovky v zimě snášejí větší výkyvy teplot a nižší světelnou intenzitu, truhlíkové květiny mají zimovat na světlém a chladném místě. Jednoduché to přes zimu nemá ani náš trávník.

Plánování v lednu = krásná zahrada po celý rok

22.1.2013

Připadá vám předčasné, v lednu plánovat, co a kde na zahradě pěstovat? Rozhodně to není předčasné. Krásná zahrada po celý rok, to je především včasná příprava a správné rozhodnutí.


Fotogalerie: Zahrada, Bazény, Zenové zahrady, Zahradní technika, Zahradní nábytek, Bazény zastřešení, Ratanový nábytek, Terasy, Zahradní jezírka, Skalky, Trávník, Houpací sítě, Zahrada - živé stavbyMá vaše zahrada a bazén solární sprchu i ohřev vody?

19.11.2012

Že nemá? A není to škoda? Teplá voda je jistě příjemější nežli studená. Právě teď je ten nejlepší čas si solární sprchu do zahrady, nebo solární ohřev bazénu pořídit. Ceny jsou zajímavé a výběr je pouze na vás.

Tip na podzim: Zatočte s plevelem včas a regenerujte zahradu

18.10.2012

Ani na podzim nemá zahrádkář na růžích ustláno. I v tomto období vás v zahradě čekají činnosti, které ji začínají již připravovat na nové vegetační období. Přinášíme několik rad a tipů pro zahradu, které jsou pro toto období vhodné.
Konec vodních radovánek aneb zazimování venkovního bazénu

14.9.2012

Těm, kteří mají zahradní bazén, přibude k podzimním radostem a starostem další povinnost. Každý venkovní bazén je třeba správně zazimovat před příchodem prvních mrazíků. Nadzemní bazénky stačí vypustit a schovat, trochu více práce dají zapuštěné bazény.

Nejčastější chyby při péči o trávník

27.8.2012

Máte pocit, že se o svůj trávník zodpovědně staráte, ale přesto stále nevidíte zasloužené výsledky? Možná se i vy dopouštíte některé z nejčastějších chyb, které se občas nevyhnou ani zkušeným majitelům zahrad.

Letní soutěž má svou výherkyni

22.7.2012

Letní soutěž o dárkový poukaz na nákup nábytku má svou výherkyni.Výherkyni blahopřejeme, ostaní mohou soutěžit a vyhrát v dalších soutěžích, které na Bydlet.cz připravujeme.

Škůdci, kam se podíváš!

19.7.2012

Při pěstování rostlin, i těch balkónových, se můžeme setkat s celou řadou škůdců, jako jsou mšice, červci, molice, štítenky, třásněnka západní apod. Velmi rychle se množí a dokážou během krátké doby rostliny značně poškodit.

Letní soutěž začíná, soutěžte a vyhrajte!

21.6.2012

Letní soutěž na Bydlet.cz začíná, soutěžte a vyhrajte. Máte šanci vyhrát dárkový poukaz na zboží společnosti Nábytek.cz v hodnotě 3000 Kč. Stačí nejpozději do 30.6.2012 správně odpovědět na soutěžní otázky.

Jak na nepoddajný plevel?

16.5.2012

Jedním z problémů, který způsobuje vrásky mnoha zahrádkářům, je všudypřítomný plevel. Jeho škodlivost spočívá zejména v tom, že ochuzuje pěstované rostliny o potřebné živiny, zastiňuje plodiny a zvyšuje teplotu půdy.

Přestěhujte svůj obývák v létě na zahradu

14.5.2012

Letních měsíců se většina lidí nemůže dočkat, protože horké slunečné dny přímo vybízejí k tomu, abyste je strávili odpočinkem v pohodlném křesle či dřevěném lehátku na zahradě. Protože zahrada, to není pouze prostor, kde lze pěstovat ovoce a zeleninu.

Hledejte nové inspirace pro svou zahradu

27.4.2012

Slunečné počasí přichází a s ním i venkovní radovánky. Pokud si chcete užívat pohodu s rodinou a přáteli v domácím prostředí, obklopeni příjemným a praktickým nábytkem či okouzlujícími zahradními dekoracemi, nechte se inspirovat novými trendy.

Údržba zahradní techniky

23.4.2012

Koupili jste po dlouhém vybírání zahradní traktor, motorovou pilu či křovinořez? Nejedná se o zanedbatelnou investici, a proto se o techniku snažte vzorně starat, aby vám co nejdéle vydržela jako nová.