Tipy a triky, stránka 7

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Prodloužit trvanlivost potravin není tak těžké

14.3.2021

Předně je potřeba vědět, které potraviny je lepší uchovávat v chladu, a kterým spíše prospěje mírně teplejší prostředí. „Rajčata, cibuli, česnek nebo brambory do ledničky nedávejte, je tam na ně moc vlhko.

Jak si zachovat a upevnit zdraví během koronaviru

14.3.2021

Je důležité si nastavit správný režim, a to v podobě jídla i v podobě pohybu. Během pandemie se mnoho Čechů zásobilo trvanlivými potravinami, ty však nejsou pro naše tělo a zdraví nejprospěšnější.

Odpad třídíme dobře, ale v emisích na jednoho obyvatele jsme čtvrtí nejhorší v Evropě

14.3.2021

Češi jsou co do třídění pátou nejlepší zemí v Evropě, za rok každý z nás vytřídí v průměru 51,3 kilogramů recyklovatelného odpadu. V čem ale zaostávají je zpracování bioodpadu a využití zelené energie v domácnostech.

Recept na velikonoční věnec z polohrubé mouky

11.3.2021

Odlijeme si trochu vlažného mléka a přidáme lžičku cukru a droždí, promícháme a necháme vzejít kvásek cca 15 minut. Poté smícháme všechny ostatní ingredience a vypracujeme hladké těsto, do kterého podle chuti přidáme mandle nebo rozinky.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoně10 tipů, jak správně vybrat kancelářskou židli pro home office

11.3.2021

Bolesti zad nebo páteře, vyhřezlé ploténky, ztuhlé svaly. Tohle všechno jsou syndromy kancelářské práce, se kterými se potýká stále více lidí. S tím, že jsme nuceni pracovat z domu, tyto problémy ještě narůstají.

Jarní revitalizace: co potřebuje váš dům po zimě

11.3.2021

Střechu a její krytinu sledujete pravděpodobně v průběhu celého roku. Po zimě je ale důležité, zkontrolovat stav střechy a střešní krytiny důkladněji, tedy přímo z místa. Vždy ale zvažte bezpečnostní rizika, a pokud si na tuto revizi netroufáte,...
Investoři ženou ceny nemovitostí i nájmy vzhůru

9.3.2021

Ačkoli se krize prodlužuje, ceny nemovitostí neklesají. Koupit si byt, dům, či pozemek, není v posledních letech levná záležitost a nižší ceny jsou v nedohlednu. I když na koupi nemovitosti mohou mnozí zapomenout, ceny letí vzhůru, a to nejen při koupi,&h

MDŽ ztratilo stigma minulého režimu, květiny se kupují více než k Valentýnu

8.3.2021

Obliba mezinárodního dni žen jen už několik let na vzestupu a tento trend bude pravděpodobně pokračovat i do budoucna. Mezi hlavní důvody patří podle odborníků z Asociace komunikačních agentur (AKA) generační obměna a také příležitost obchodníků pro...

Dokonalý krém na cupcaky: vyberete si raději šlehačkový, nebo máslový?

5.3.2021

Nadýchané těsto a jemný, akorát sladký, perfektně vyšlehaný a ochucený krém – spojení, jenž tvoří cupcake snů. Přestože propracovat se k uspokojivému výsledku kolikrát stojí hned několik pokusů, není z toho třeba dělat vědu.

MDŽ se blíží: ženy jako věčná inspirace

5.3.2021

Na 8. března již tradičně připadá Mezinárodní den žen. Mezi Čechy je tento svátek mimořádně oblíbený, předčí dokonce i Den svatého Valentýna, jak odhalil nedávný průzkum. Nejspíš víte, že MDŽ se historicky pojí hlavně s bojem za ženská práva a...

Jak třídit plasty: co do plastu určitě nepatří

4.3.2021

Češi třídí odpad velmi zodpovědně, ať už je důvodem snaha ušetřit za poplatky nebo ekologické smýšlení. Za rok 2019 vytřídil každý z nás průměrně 65 kg odpadu, který putoval dál k recyklaci a druhotnému zpracování.

Jarní úklid na chalupě

4.3.2021

Jaro je za rohem. Nastal čas probudit vaši chatu ze zimního spánku. Díky včasné péči vyřešíte všechny problémy, které mohly v období zimy nastat a užít si tak chalupaření bez stresu.

Svátek MDŽ u nás překvapivě slaví i mladí

3.3.2021

Mezinárodní den žen se v České republice těší značné popularitě, a to napříč věkovým spektrem. A zatímco Valentýna páry často slaví na přání ženy, u MDŽ iniciativu přebírají pánové.

Správná a pečlivá volba potravin dokáže divy - s naším zdravím i ekologií

3.3.2021

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaký kus světa absolvují některé potraviny, než se objeví u vás na stole? S tím souvisí nejen náklady na dopravu a skladování, ale také vyprodukované množství uhlíkové stopy, které se odvíjí od počtu najetých kilometrů.

Jarní úklid: ukliďte přírodu i svou domácnost. Se starým elektrem do sběrného dvora nemusíte

3.3.2021

Češi v uplynulém pandemickém roce více než dříve brázdili českou přírodu, bohužel po nich často zůstaly hromady odpadků. Pořádný jarní úklid si tak teď Česko opravdu zaslouží. Oblíbená akce Ukliďme Česko letos proběhne opět individuálně, hlavní úklidový