Tipy a triky, stránka 7

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Na co se zaměřit při výběru tepelného čerpadla?

24.10.2023

Tepelné čerpadlo je jeden z nejúspornějších zdrojů tepla a jeho provozem můžete výrazně ušetřit náklady na energie. Správně vybrat tepelné čerpadlo ale není úplně jednoduché. Podívejte se s námi na několik méně známých skutečností, které byste měli při&he

Sezóna zimních pneumatik je tady. Jak je vybírat a na co si dát pozor?

23.10.2023

Venkovní teploty i podmínky pro jízdu automobilem jsou v zimě a v létě diametrálně rozdílné. Měnit letní pneumatiky za zimní je hlavně otázkou bezpečnosti, která je podpořena i legislativou. V ČR jsou zimní pneumatiky povinné od 1. 11.

Jak na zazimování dílny: 5+1 tipů k prodloužení životnosti nářadí

23.10.2023

Na podzim a s blížícími se chladnými měsíci je důležité věnovat pozornost správnému zazimování dílny. Právě dílna, na rozdíl od zahrady a domu, často zůstává během přípravy na zimu opomíjena.

Představy o tom, která houba je jedlá, se hodně různí, říkají autoři rozpoznávací aplikace Na houby (Vlna) (audio)

23.10.2023

„Momentu, kdy jsme k aplikaci atlasu přidali funkci rozpoznávání, jsme se dlouho báli. Je to velká odpovědnost,“ říká Vojta Kučera, jeden z autorů aplikace Na houby. V českém prostředí společně s Petrem Kadeřábkem postrádali aplikaci s lokálními


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněTéměř polovina českých chat a chalup není pojištěna proti vykradení (ČPP Servis)

23.10.2023

Češi podle průzkumu ČPP Servis podceňují pojištění rekreačních objektů proti vykradení, 40 % chat či chalup...

Takřka polovina českých dětí se u svých kamarádů setkala se sebevražednými myšlenkami či sebepoškozováním, ukázal průzkum NUDZ

22.10.2023

Duševní zdraví je stále častěji zmiňovaným tématem, o které se zajímá 65 % českých dětí a dospívajících. Psychické onemocnění trápí v Česku podle organizace UNICEF zhruba 11 % dětí. Častěji se jedná o chlapce.
Týden duchů v Safari Parku Dvůr Králové nabízí strašidelnou stezku, dýňové hody i svět koster (Safari) (audio)

21.10.2023

Strašidelní stezka, dýňové hody, komentované prohlídky, výpravy do světa koster - to je v Safari Parku Dvůr Králové letošní nabídka Týdne duchů. Výzdobě velkých afrických masek dominuje v zoo ještě větší dýňový exponát, ve kterém dětem pořídíte

Analýza: Co je výhodnější? Nemovitost si koupit, nebo pronajmout?

20.10.2023

Bydlení ve vlastním, nebo v pronájmu? To je otázka, která trápí mnoho lidí, kteří uvažují o změně bydlení. Jaká varianta je výhodnější, záleží samozřejmě na možnostech a finanční situaci klienta.

Nešikovnost, netrpělivost či problematická přednost zprava: až 90 procent řidičů zažilo nehodu na parkovišti

20.10.2023

V průzkumu společnosti Nextbase uvedlo 22 % českých řidičů, že již zažili situaci, kdy jim někdo naboural auto na parkovišti a z místa ujel. Podle odhadů pojišťovny UNIQA může mít tuto zkušenost až 90 % motoristů, kteří využívají veřejná parkoviště.

Připravte váš domov a zahradu na zimu (20.10.2023)

20.10.2023

Možná teď ještě s přípravami domu na zimní období váháte a vašemu seznamu úkolů dominují jiné aktivity. Konec konců, většina z nás by nejraději trávila volný čas jinak než pracemi spojenými s údržbou bydlení. Realita je však jiná. Jestli chcete stihnout p

Kvalitní oběhové čerpadlo umí ušetřit tisíce korun za elektřinu - na jaké parametry se zaměřit a kolik energie a peněz ušetříte?

20.10.2023

Některé spotřebiče v domácnosti využíváme skoro každý den, ale jejich energetickou náročnost řešíme minimálně. O kterých je řeč? O oběhových čerpadlech, jež se používají pro vytápění domů, bytů a budov.

Připravte se s Hornbachem na dokonalé Vánoce

19.10.2023

Sváteční období je již za dveřmi, a proto nastal čas zajistit si výzdobu pro domácnost a zahradu. Zavítejte do Hornbachu, který už zítra 20.10. otevírá svá tradiční vánoční centra s komplexní nabídkou všeho, co pro toto kouzelné období potřebujete.

Proč je vitamin D tak důležitý, co způsobuje jeho nedostatek a jak ho doplnit?

19.10.2023

Vitamín D , známý také jako sluneční vitamín, je látka, o které v poslední době slyšíme čím dál častěji. A není se čemu divit. Z výzkumů vyplývá, že téměř polovina populace má nedostatek tohoto vitamínu, což s sebou nese řadu zdravotních rizik.

Vyrostl na Českolipsku kousek od Mimoně. Už 25. listopadu ale půjde smrk k zemi a zamíří na Staroměstské náměstí a stane se tak letošním vánočním stromem pro Prahu. Uspěl v konkurenci bezmála 40 adeptů. (video)

19.10.2023

Vyrostl na Českolipsku kousek od Mimoně. Už 25. listopadu ale půjde smrk k zemi a zamíří na Staroměstské náměstí a stane se tak letošním vánočním stromem pro Prahu. Uspěl v konkurenci bezmála 40 adeptů. Vánoční strom pro Prahu je z...

S kontrolou radiátorů nečekejte na první mrazy. Včasné odhalení závad ušetří tisíce korun

19.10.2023

Chladnější počasí zahájilo topnou sezónu a první mrazíky prověří, v jaké kondici jsou naše radiátory. Podle odborníků se s kontrolou otopného systému nevyplácí otálet. Havárie by vám mohla začátek zimy výrazně prodražit.