Tipy a triky, stránka 7

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Co dělat, aby nebylo jaro slzavé? Pyloví alergici, připravte se!

8.3.2024

Louky sice ještě nerozkvetly a auta nepokrývá žlutý poprašek, pylová sezóna už ale začala. První pylové alergeny se začínají v ovzduší objevovat již koncem zimy a s postupným oteplováním budou přibývat.

First minute zájezdy, exotické destinace i cestování na vlastní pěst. Češi cestování milují a vzdát se ho nechtějí

7.3.2024

Cestování se stalo součástí životního stylu mnoha Čechů. Často si v rámci šetření spíše odpustí nějakou službu, nákup či jinou radost než dovolenou v zahraničí, která je navíc může v rámci oblíbených first minute zájezdů vyjít levněji než pobyty v...

Více než pětina Čechů má rizikové stravovací návyky. Jak jíst zdravě a nebýt přitom otrokem jídla?

6.3.2024

Informace o zdravém životním stylu a vhodné výživě jsou dnes dostupnější než kdykoliv předtím. Přesto, navzdory rostoucímu zájmu o zdravější potraviny, se mnoha Čechům stále nedaří přejít na vyváženou stravu – téměř 60 % z nich trpí nadváhou nebo...

Jak se starat o fotovoltaiku (video)

6.3.2024

Co když na fotovoltaiku napadne sníh? Jak často musím panely čistit? Jakou údržbu vůbec fotovoltaika vyžaduje? Na to se podíváme v aktuálním díle!


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněČím si nejčastěji ničíme odpady? Největší zlo dělají spláchnuté vlhčené ubrousky, tampony, léky či tuky a zbytky jídla

5.3.2024

Existuje celá řada věcí, které do vodovodního odpadu nepatří, a přesto v odpadních systémech domácností pravidelně končí. Servisní technici a instalatéři pak vyjíždějí k haváriím, které jsme si zapříčinili například splachováním vlhčených ubrousků,&hellip

Obliba domácí přípravy potravin roste i po odeznění pandemie. Češi stále více nakupují domácí pekárny nebo jogurtovače

5.3.2024

V důsledku koronavirové pandemie a následného strmého růstu cen potravin Češi stále častěji volí domácí přípravu jídla. Podle dat maloobchodního prodejce DATART došlo v loňském roce k nárůstu prodejů přístrojů na domácí výrobu potravin o 5 %.

Dotační programy mění podmínky. Máte na ně nárok?

5.3.2024

Plánujete se v letošním roce pustit do rekonstrukce starého domu? Pokud se potýkáte s omezeným rozpočtem, můžete k financování naplánovaných opatření využít dotační programy. Nový rok s sebou ovšem přinesl několik změn.

Blíží se povinná výměna nevyhovujících kotlů. Státní dotace lze využít i na tepelné čerpadlo

5.3.2024

Se zářím tohoto roku vstupuje v platnost novela zákona o ovzduší, jejímž cílem je snížit jeho znečištění a zlepšit kvalitu života obyvatel českých měst a obcí. Od 1. září 2024 tak bude zakázáno užívat kotle 1. a 2.

Když na nás padne jarní únava

5.3.2024

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálad nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až&he

Česko tloustne: současná doba přispívá k rozvoji obezity, 70 % Čechů vnímá, že má problém s kily navíc

3.3.2024

Na pondělí 4. března připadá Světový den obezity. Ta je Světovou zdravotnickou organizací uznaná za chronické a metabolické onemocnění. [1] Z nejnovějšího celorepublikového průzkumu pro společnost Novo Nordisk vyplynulo, že v České republice si svůj&helli

Jak si poradit se zabouchnutými dveřmi

27.2.2024

Zaseklý nebo zalomený klíč, zabouchnuté dveře nebo zámek, se kterým prostě nemůžete hnout. A k tomu vy jen v teplácích a s odpadkovým košem v ruce na chodbě domu… Drtivá většina z nás už někdy takovou nepříjemnou situaci zažila.

Na filtrovanou kávu nedají dopustit ani odborníci, při přípravě je však třeba dodržet tři pravidla

27.2.2024

Když se řekne „filtrovaná káva“, běžný člověk si představí namletou kávu, papírový filtr a pořádně velký šálek. Jinými slovy, o něco sofistikovanější sestru nechvalně známého „turka“.

OSVČ, pozor: zdravotní problémy jako časovaná bomba

27.2.2024

V České republice loni pracovalo více než 1,1 milionu OSVČ. Většina z nich platí státu na odvodech na sociální a zdravotní pojištění nejnižší možné částky. Jen málo z nich si platí nemocenské pojištění, které je v ČR dobrovolné.

Je ideální doba pro nákup nemovitosti. Ceny ale půjdou nahoru, takže brzy bude trh nakloněn spíše prodávajícím

22.2.2024

Pokud někdo vyčkával s pořízením vlastního bydlení na lepší časy, tak ty právě nastávají. Shodují se na tom odborníci z realitní i hypoteční branže. A doporučují nákup nemovitosti, byť za cenu dražší hypotéky, neodkládat.

Zelený nebo bylinkový? Čajový slovníček pro nerozhodné

22.2.2024

Jaký je neoblíbenější nápoj světa, pokud pomineme vodu? Není to káva, ale čaj. Černý, zelený, sypaný nebo v pytlíčcích – čaj má mnoho podob a tu svou oblíbenou si vybere asi každý.