Tipy a triky, stránka 6

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Způsob mletí zrn ovlivňuje chuť i kvalitu mouky

8.2.2024

P roces mlet í obilí je při výrobě mouky nesmírně důležitý. Ovlivňuje jak chuť výsledn é ho produktu, tak i nutriční hodnoty mouky. Od okamžiku sklizně do chvíle, kdy si v obchodě vyberete svůj sáček, ujde zrno a posl é ze mouka dlouhou cestu.

Češi šetří, ale auta půjčují dál, díky tomu se Hoppygo loni podařilo dále růst a inovovat

7.2.2024

Přestože podle ekonomických dat česká společnost v roce 2023 opět spíše šetřila a trh půjčování aut a carsharingu některé služby musely opustit, P2P carsharingová platforma HoppyGo z inovačního centra Škoda X opět rostla.

Láká vás jarní detox nebo radikální dieta? Lepší výsledky přinese malá změna životního stylu, radí odborníci

6.2.2024

S blížícím se jarem se v médiích i na sociálních sítích začíná čím dál častěji objevovat slovo detox, případně tipy na nesmyslné diety a nepodložené návody, jak zhubnout. Pojďme se podívat na komerční a laické rady očima skutečných odborníků.

Co dělat, když se v domácnosti zabydlí plísně

6.2.2024

Máte doma vlhké stěny, zatuchlý vzduch, orosená okna anebo pozorujete, že se vám hůře dýchá a pálí vás oči? Pak ve vašem domě kromě vás zřejmě žije také plíseň… Přiblížíme vám, proč se v domácnostech tvoří a jak se jí zbavit! Plíseň není jen neškodný&hell


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněMáte rádi minimalistické a originální obrazy? Vyšijte si je na plátno

3.2.2024

Vyšívané Line Art obrazy na plátně si za poslední dobu získaly velkou oblibu. Svou jednoduchostí dokáží vytvořit minimalistický, ale přesto elegantní a moderní prvek. Radost z nich však nebudou mít jen jejich pozorovatelé, ale i každá kreativní duše.

Měníte dodavatele energií? Není se čeho obávat

2.2.2024

Mnozí lidé se bojí změnit svého dodavatele energií. Často je to dáno tím, že si myslí, že jim někdo přijede vyměnit kabely či plynovod. Anebo slyšeli o tom, jak někdo dělal změnu a dopadlo to špatně.

Nealkoholické víno existuje již více než 100 let aneb co jste možná netušili o tomto nápoji

2.2.2024

Chcete si odpočinout od alkoholu, ale nechcete se vzdát jedinečné chuti vína? Nabízí se popíjet třeba hroznový mošt. Ale co byste řekli na sklenku vína zbaveného alkoholu? Můžete vybírat tradičně mezi bílým, růžovým, červeným i šumivým.

Analýza hypotečního trhu leden 2024

2.2.2024

Objemy hypotečních úvěrů Na přelomu ledna a února nového roku máme konečně k dispozici kompletní statistické informace za celý rok 2023. Existují dva stěžejní zdroje informací o hypotečním trhu a to Hypomonitor České bankovní asociace a především...

Jedničkou zůstává Helfštýn. Dařilo se i dalším památkám

1.2.2024

Helfštýn si přišlo loni prohlédnout téměř 110 tisíc návštěvníků.

Pergoly doladí vzhled domu a rozšíří i obytnou plochu

31.1.2024

Zahrada bez pergoly je jako počítač bez internetu. Připravuje nás to o spoustu možností, jak jí využívat naplno. Kromě toho pergola zahradu i oživí - designem či zelení, která se v ní či na ní dá pěstovat.

Zdravá dávka alkoholu neexistuje. Suchý únor nabízí zkušenost, nenahradí ale dlouhodobou zdrženlivost

31.1.2024

Představuje dlouhodobý problém, jelikož se stává jedním z předních faktorů ohrožujících fyzické i duševní zdraví. V důsledku škodlivého užívání alkoholu umírá na světě ročně 3,3 milionu lidí, v České republice se jedná o 6 500 osob každý rok.

Brno Space Days/Dny jihomoravské kosmonautiky

31.1.2024

Jak už je dobře známo, Brno a přilehlý Jihomoravský kraj je centrem kosmických aktivit České republiky. Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky, které se odehrají 5. a 6. března 2024 v režii Hvězdárny a planetária Brno, jsou kombinací

Poptávka po LPG vytápění loni opět rostla. Na propan lidé přecházejí nejčastěji po odstávce kotle na uhlí

29.1.2024

Kapalný propan dodávaný autocisternou do zásobníku představuje všestranný zdroj energie, který se díky cenové stabilitě stal ekonomicky zajímavou alternativou. Zájem o LPG proto každoročně roste.

S novým rokem přišla nová pravidla pro provoz dronů. Nejprodávanějších dronů do 250 gramů se však změny téměř nedotknou

29.1.2024

Se začátkem nového roku vstoupila v platnost nová pravidla upravující provoz dronů. Podle dat maloobchodního prodejce DATART se změny na prodejích zatím nepodepsaly. Provozu většiny produktů prodaných v této kategorii se navíc dotknou jen minimálně.

Svěží vzduch snadno a chytře

29.1.2024

Snažíme se žít zdravě, dbáme na dostatek pohybu, vybíráme kvalitní potraviny, věnujeme čas odpočinku i duševní pohodě. Zkrátka aktuálně je populární zdravý životní styl. Často ale opomíjíme kvalitu vzduchu.