Tipy a triky, stránka 6

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Jak si poradit s rekonstrukcí starého domu?

19.4.2022

Zbourat nebo zrekonstruovat? Tato otázka dokáže pořádně potrápit ty, kteří si pořídili starý dům, chatu nebo chalupu. Rekonstrukce může často paradoxně vyjít podstatně dráž než zbourání objektu a postavení nového.

Na kominíky můžete čekat dny, týdny, ale i měsíce

19.4.2022

Jelikož bývají kominíci nejvíce vytíženi koncem září a během října, vyplatí se objednat si kontrolu komínů hned po skončení topné sezony. Již nyní ovšem začínají být kominíci v některých regionech vytíženi více.

Jak si doma vyrobit vlastní substrát - tip ze Zahrady na niti

12.4.2022

S jarem přichází období růstu a s ním také ideální doba na přesazování pokojovek. Chcete, aby se vašim rostlinám dařilo? Připravte jim správný substrát, díky kterému budou spokojeně růst dalších pár let.

Jarní úklid je v plném proudu - Tipy na před velikonoční úklid

12.4.2022

Delší dny, vyšší teploty a kvetoucí květiny mohou znamenat jediné: Čas otevřít okna, a možná ne tak vzrušující, otevřít i úklidové prostředky a začít s velkým jarním úklidem.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněCo ještě stihnete do Velikonoc - dekoraci či výrobu ptačí budky?

11.4.2022

nové postupy: snad ještě stihneme velikonoční kraslice a když ne, mohl by se hodit návod na výrobu ptačí budky na zahradu i balkon.

Informace k registraci jedinců druhu žako šedý (Psittacus erithacus) - Máte doma papouška, pak věnujte pozornost této informaci

7.4.2022

Papoušek žako šedý byl přeřazen do přísnější kategorie ochrany CITES (z přílohy CITES II do přílohy CITES I). Účinnost této změny pro členské země EU nastane s publikováním novely příloh CITES k nařízení Komise č. 338/97 ve věstníku EU (předpokládaný term
Nechte se inspirovat, motivovat a vytvořte si unikatní velikonoční výzdobu

4.4.2022

Pokud máte rádi květiny, pak se bez nich určitě na Velikonoce neobejdete. Přinášejí pocit veselí a nových začátků: protože jaro je na už cestě!

Dobu hypoteční střídá doba nájemní

4.4.2022

Bydlet ve vlastním je pro některé obyvatele České republiky velmi důležité. Jenže získat vlastní bydlení je pro člověka s průměrným platem čím dál tím těžší získat. Česká národní banka od září loňského roku zvýšila úrokové sazby pětkrát.

Nepodlehněte jarní depresi a únavě - Vitaminy D a C asi není nutné představovat, stejně jako hořčík

31.3.2022

Jaro je tady. Pro mnohé lidi konečně, neboť chladné dny a dlouhé noci se zdají bez konce a touha po teple a slunci s každým zimním probuzením narůstá. Spolu s vytouženým jarem se ale může objevit i jarní únava, která může přerůst až v depresi. Zatočte s n

Luxusní nemovitosti jsou dostupnější. Ceny ruských nemovitostí klesly o 25 procent

31.3.2022

Realitní trh na většinu světových i tuzemských situací reaguje se zpožděním. Momentální situace se zatím na poklesu poptávky po nemovitostech neprojevila. Právě naopak. Investoři, ale i běžní lidé řeší, kam uložit peníze, které ovlivňuje válka na...

Kvalitní spánek pro kvalitní život – jak se vyhnout chybám ?

29.3.2022

Kvalitní spánek bývá často podceňován a přitom má výrazný vliv na náš život i mimo postel. Ke zdravému životnímu stylu nestačí totiž pouze fyzická aktivita a pestrá strava, ale také regenerace během spánku.

Jak vypěstovat voňavé bylinky a těšit se z nich celou sezónu

28.3.2022

bylinky mají rády sluneční lázeň a jaké se raději schovají do stínu? Nevíte, kam rostlinky zasadit nebo jak vydatnou a častou zálivku potřebují? Společně s naší weiki zahradnicí Míšou Brabcovou jsme připravili přehledný manuál, jak si vypěstovat voňavé by

Jaro je za dveřmi - inspirace jak si ho užít není nikdy dost

25.3.2022

S jarním počasím si mnozí z nás plánují výlety a přemýšlí, jak si toto období užít co nejvíce. Zde jsou tipy, se kterými budou jarní měsíce ještě o něco hezčí, produktivnější a příjemnější

Letní čas začíná tuto neděli. Změna času ze zimního na letní nás připraví o hodinu spánku

25.3.2022

Už minulou neděli začalo astronomické jaro, a tuhle neděli začne letní čas. To znamená posunout si v noci ze soboty na neděli hodinovou ručičku o jednu hodinu dopředu (ideálně ve 2:00 na 3:00) a zkrátit si tak spánek.

Kvalitní spánek rovná se kvalitní život aneb Jak vybrat tu správnou matraci, abyste ráno nepotřebovali budík

24.3.2022

Kvalitní spánek rovná se kvalitní život. Jak zlepšit své spánkové návyky, abyste ráno nepotřebovali budík V posteli každý z nás stráví přibližně třetinu svého života. I když právě kvalitní spánek bývá často podceňován, je dobré si uvědomit, že má výrazný&