Tipy a triky, stránka 8

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán (Kolem Dubé) - výletní tipy

24.11.2023

Český ráj, Jizerské hory, Lucké hory, Krkonoše – známé cíle turistů zná každý.

Adventní věnec - vybrat či vyrobit? Tipy, jak na ten pravý

24.11.2023

S příchodem adventu se domácnosti začínají zdobit nejrůznějšími vánočními dekoracemi a světýlky. Vše se pomalu chystá na Vánoce a celou touto dobou nás provází adventní věnce, na kterých každou neděli zapalujeme svíčky.

Jakou teplotu udržovat v zimě v garáži a jak jí vytápět efektivně?

24.11.2023

Otázka temperování garáže v chladném až mrazivém období vrtá hlavou nejednomu majiteli těchto prostor. A je vlastně nutné v garáži topit? Z ekonomického hlediska bychom řekli, že vytápět další místnost, ve které se navíc téměř nezdržujeme, je poměrně&hell

O tělo už jsme se starat naučili, teď je potřeba zaměřit se na duši…

24.11.2023

V posledních letech jsme se setkali s řadou výzev, od pandemie COVID-19 až po geopolitické konflikty, které mají stále dopad na naše každodenní životy. V takových časech je důležité naučit se, jak efektivně čelit stresu a udržovat naše psychické zdraví v&


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněSe zimou přichází kondenzace vlhkosti. Kde řádí nejčastěji a jak poznat, že je zaděláno na problémy?

23.11.2023

Jakmile dorazí chladné měsíce, do řady českých domů a bytů se vrací každoroční nepříjemnosti v podobě orosených oken a vlhkých skvrn na stěnách. Nadměrná kondenzace vzdušné vlhkosti je obvyklý problém, který je potřeba včas řešit.

Přemýšlíte, jak letos oslavíte silvestr? Přinášíme tipy jak uspořádat nezapomenutelnou oslavu

23.11.2023

Konec roku si žádá náležité oslavy. Ať už mají mít poklidnější ráz, nebo je naopak třeba se pořádně odvázat… Jak na to? Určitě se vyplatí předem pečlivě promyslet, jak velkou akci chceme uspořádat a jak ji hodláme pojmout.
Trend aktuální topné sezony – kombinace akumulačního krbu či kamen s tepelným čerpadlem do hybridního systému

22.11.2023

Tepelné čerpadlo se u evropských rodinných domů stává hlavním zdrojem vytápění. Může za to zejména hledání alternativ k plynu, z čehož těží i rostoucí popularita vytápění dřevem. Spolu s tím se zvyšuje i zájem o kombinaci obou variant vytápění v podobě&he

Na co si dát pozor při využití advokátní úschovy peněz v souvislosti s převodem nemovitosti?

22.11.2023

Koupě či prodej nemovitosti jsou finanční transakce, při nichž se hýbou miliony. Aby byly obě smluvní strany chráněny, existuje možnost takzvané advokátní úschovy. Proč je vhodné svěřit peníze za převod nemovitosti nezávislé třetí straně ? Můžete využít&h

Zlínská zoo získala nového samce jaguára amerického - jmenuje se Akabo a je mu devatenáct měsíců

22.11.2023

Zlín – 17. listopadu krátce před polednem přicestoval do zlínské zoo dlouho očekávaný samec jaguára amerického. Jmenuje se Akabo, je mu devatenáct měsíců a jeho jméno v mayštině znamená tma. Akabo je totiž opravdu černý jak tma.

Družstevní byty minulostí? Jde to i moderně!

22.11.2023

Družstevní bydlení má v Česku dlouhou tradici, mylně je ale spojováno spíše s minulým režimem. První družstevní výstavba na našem území přitom probíhala ještě před vznikem první republiky.

Cesta vánočního stromku

22.11.2023

V Hornbachu startuje prodej vánočních stromků, které zakoupíte nejen na zahradách v projektových marketech, ale nabízí možnost nákupu i online z pohodlí domova. Popíšeme vám cestu vánočního stromku od semínka až k vám domů.

Zvyšte produktivitu a snižte stres: 7 praktických tipů pro lepší časový management

21.11.2023

Dobrá organizace času jde ruku v ruce s kvalitně odvedenou prací. Pokud si dobře nastavíte tzv. time management, nemusíte se pak stresovat maličkostmi a budete tak podávat lepší výkony. Někdy ale můžete mít pocit, že vám povinnosti přerůstají přes hlavu.

Přichází doba nárůstu respiračních onemocnění - zaměstnavatelé by měli klást větší důraz na zajištění zdravého pracovního prostředí na pracovištích

21.11.2023

S poklesem venkovních teplot a nástupem sychravého a mrazivého počasí přichází také sezóna chřipek a respiračních onemocnění. Jejich eliminaci a obecně zdravějšímu prostředí na pracovištích mohou přispět i zaměstnavatelé.

Pražské planetárium. Projekční plocha měří přes 800 metrů čtverečních (Příběhy z kalendáře) (audio)

20.11.2023

Pražské planetárium bylo otevřeno 20. listopadu 1960. Je nejstarší u nás a patří největším na světě. Jeho kopule má průměr 23,5 metru a do hlavního sálu se vejde na dvě stě diváků. Na projekční plochu v kopuli, měřící přes 800 m2 a představující

Čas zablácených pacek je tu. Jak na správné koupání psa?

20.11.2023

Psí koupele mnohdy nebývají populární jak u samotných chlupáčů, tak jejich páníčků. Období chladných měsíců však vzhledem ke své obvyklé blátivosti nutnost čtyřnohého přítele vykoupat zvyšuje.