Tipy a triky, stránka 8

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Češi jsou na evropské špičce v počtu domácích zvířat - Humanizace zvířat je velkým trendem

10.5.2024

Skoro každá druhá rodina u nás vlastní psa nebo kočku. Domácí zvířata se stala běžnou součástí našich životů a stále více lidí je bere jako pevnou součást rodiny se všemi privilegii.

Eva Turnová: Můj bunkr, můj hrad (Glosa Plus) (audio)

10.5.2024

Mou nejoblíbenější činností v dětství bylo stavění bunkrů. Stáhli jsme z gaučů přehozy a vysvobodili deky z tuhých povlaků. Získané látky jsme spojili svíracími špendlíky, přehodili přes stoly a zatížili encyklopediemi.

Sklon, světová strana i kvalita krytiny. Na co dát pozor při umístění fotovoltaiky?

9.5.2024

Správné umístění fotovoltaiky je základním předpokladem pro zajištění jejího dobrého výkonu a bezproblémového provozu. Při umístění na střechu je podstatné dbát na její orientaci, sklon, ale i kondici střešní krytiny.

Připravte bazény na sezonu. Ty vypuštěné nebo zazimované s loňskou vodou mají svoje pravidla (Hobby magazín) (audio)

9.5.2024

Teploty stoupají, jaro je v plném proudu, a proto je na čase pomalu začít zprovozňovat bazény, aby byly na sezonu v plné kondici. Ať už nadzemní nebo zapuštěné.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněJak se nespálit při výběru stavební firmy

9.5.2024

Orientace ve světě stavebnictví může být poměrně složitá, obzvláště pokud se jedná o realizaci vašeho prvního projektu. Volba vhodné stavební společnosti se následně odrazí nejen na kvalitě práce, ale také na vaší celkové spokojenosti s výsledkem.

Nejznámější česká přehrada s lesní procházkou a krásnými výhledy. Kudy kam? Začněte v Loučovicích

9.5.2024

?>? Nejznámější česká přehrada s lesní procházkou a krásnými výhledy. Kudy kam? Začněte v Loučovicích, odkud se po žluté vydáte na vyhlídkovou...

Pardubice hostí setkání nabité energií talkshow zaměřená na moderní energetiku a úspory energií

7.5.2024

Pardubice se v polovině května stanou místem, které bude pulzovat diskusemi a moderní energií. Už ve čtvrtek 16. května se obyvatelé Pardubic a okolí mohou těšit na unikátní talkshow zaměřenou na moderní energetiku, úspory energií

KOMENTÁŘ: Co nás naučila teplá zima? Musíme myslet na to, že problém už brzo nebude dům vyhřát, ale vychladit

7.5.2024

Letošní zima byla podle Českého hydrometeorologického úřadu druhou nejteplejší v historii měření. Užili jsme si umělý sníh v lednu, rozkvetlé stromy na konci února, první alergické záchvaty už v průběhu března.

Zaměstnanci se stále více rozhodují, kde pracovat, podle vztahů na pracovišti a firemní kultury

6.5.2024

Dnešní pracovní trh je dynamický a konkurenční, a proto je pro firmy nezbytné, aby se odlišily a přilákaly ty nejlepší talenty. Data portálu Atmoskop.cz totiž ukazují, že firemní kultura hraje klíčovou roli při rozhodování stále většího množství...

Zahrada vás vtáhne do děje - aneb jak na zahradničení s dětmi

6.5.2024

Zahrada není jen produkce zeleniny – poskytuje dětem radost ze smysluplné činnosti a podporuje jejich učení a rozvoj v různých oblastech. Navíc nabízí bohaté možnosti pro objevování a zároveň má pozitivní vliv na fyzické i duševní zdraví.

Opravdu muži hubnou rychleji?

6.5.2024

Hubnutí je jedním z nejdiskutovanějších témat naší doby. A není divu, protože počet lidí, kteří trpí nadváhou či obezitou, dramaticky roste – v České republice mají kila navíc zhruba dvě třetiny obyvatel.

Dušnost, sípání i suchý kašel. Jak mít astma pod kontrolou?

6.5.2024

V Česku jím trpí přibližně 500 tisíc lidí, dalších více než čtvrt milionů o svém onemocnění neví. Neléčené astma přitom může výrazně snížit kvalitu života, vést k hospitalizaci a v nejhorším případě skončit i fatálně.

Dotace na tepelné čerpadlo vám ušetří desetitisíce. Jaké jsou letos možnosti?

3.5.2024

Tepelné čerpadlo je ekologický a energeticky úsporný zdroj tepla. Může dobře nahradit jak vysloužilý kotel na uhlí, tak i třeba stará plynová topidla nebo drahé elektrické přímotopy. S investicemi do tepelného čerpadla navíc lidem pomáhají dotace.

Hrad Rychmburk je už po zimě připravený, čeká na turisty

2.5.2024

Pardubický hrad provozuje prostřednictvím Regionálního muzea v Chrudimi už čtvrtým rokem hrad Rychmburk pro kulturní a turistické účely. Dřívější sídlo sociálního...

Chcete nahradit od září zakázaný kotel? O dotaci musíte požádat do konce srpna, pak už od státu nedostanete ani korunu

29.4.2024

Pouhé čtyři měsíce, z toho dva prázdninové, zbývají na výměnu starého kotle na tuhá paliva emisní třídy 1 a 2. Poté je nebude možné legálně provozovat. Pokuty nejsou nízké – za vytápění starým kotlem je možné opakovaně udělit až 50tisícovou sankci.