Tipy a triky, stránka 9

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

KOMENTÁŘ: Co nás naučila teplá zima? Musíme myslet na to, že problém už brzo nebude dům vyhřát, ale vychladit

7.5.2024

Letošní zima byla podle Českého hydrometeorologického úřadu druhou nejteplejší v historii měření. Užili jsme si umělý sníh v lednu, rozkvetlé stromy na konci února, první alergické záchvaty už v průběhu března.

Zaměstnanci se stále více rozhodují, kde pracovat, podle vztahů na pracovišti a firemní kultury

6.5.2024

Dnešní pracovní trh je dynamický a konkurenční, a proto je pro firmy nezbytné, aby se odlišily a přilákaly ty nejlepší talenty. Data portálu Atmoskop.cz totiž ukazují, že firemní kultura hraje klíčovou roli při rozhodování stále většího množství...

Zahrada vás vtáhne do děje - aneb jak na zahradničení s dětmi

6.5.2024

Zahrada není jen produkce zeleniny – poskytuje dětem radost ze smysluplné činnosti a podporuje jejich učení a rozvoj v různých oblastech. Navíc nabízí bohaté možnosti pro objevování a zároveň má pozitivní vliv na fyzické i duševní zdraví.

Opravdu muži hubnou rychleji?

6.5.2024

Hubnutí je jedním z nejdiskutovanějších témat naší doby. A není divu, protože počet lidí, kteří trpí nadváhou či obezitou, dramaticky roste – v České republice mají kila navíc zhruba dvě třetiny obyvatel.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněDušnost, sípání i suchý kašel. Jak mít astma pod kontrolou?

6.5.2024

V Česku jím trpí přibližně 500 tisíc lidí, dalších více než čtvrt milionů o svém onemocnění neví. Neléčené astma přitom může výrazně snížit kvalitu života, vést k hospitalizaci a v nejhorším případě skončit i fatálně.

Dotace na tepelné čerpadlo vám ušetří desetitisíce. Jaké jsou letos možnosti?

3.5.2024

Tepelné čerpadlo je ekologický a energeticky úsporný zdroj tepla. Může dobře nahradit jak vysloužilý kotel na uhlí, tak i třeba stará plynová topidla nebo drahé elektrické přímotopy. S investicemi do tepelného čerpadla navíc lidem pomáhají dotace.

Hrad Rychmburk je už po zimě připravený, čeká na turisty

2.5.2024

Pardubický hrad provozuje prostřednictvím Regionálního muzea v Chrudimi už čtvrtým rokem hrad Rychmburk pro kulturní a turistické účely. Dřívější sídlo sociálního...

Chcete nahradit od září zakázaný kotel? O dotaci musíte požádat do konce srpna, pak už od státu nedostanete ani korunu

29.4.2024

Pouhé čtyři měsíce, z toho dva prázdninové, zbývají na výměnu starého kotle na tuhá paliva emisní třídy 1 a 2. Poté je nebude možné legálně provozovat. Pokuty nejsou nízké – za vytápění starým kotlem je možné opakovaně udělit až 50tisícovou sankci.

Jak zateplit celý dům s nižšími náklady a bez kompromisů na kvalitě?

29.4.2024

Evropský parlament v březnu schválil revizi Směrnice o energetické náročnosti budov (EPBD), která je stěžejní pro snížení spotřeby energie v budovách. Členské státy začnou na jejím základě tvořit strategii tak, aby cíle byly pro danou zeměpisnou šířku&hel

Květnové volné středy - 1. května bude otevřeno, ale 8. května budou obchody zavřené

29.4.2024

Čekají nás teď dva květnové svátky a tedy dva volné dny uprostřed týdne - středy 1. května Svátek práce a 8. května Den vítězství. Ale zatímco na první uvedený státní svátek 1. 5. mohou být obchody otevřené , státní svátek 8. 5.

Tipy, jak vytvořit kouzelné království pro nejmenší

29.4.2024

Zařizovat pokoj pro miminko nebo předškoláka je radost. Dá se v něm vyhrát s nápaditým nábytkem, veselými motivy i vtipnými doplňky. A inspirace není nikdy dost... Nejnovější kolekce dětského textilu Möbelix je laděná do příjemných okrově žlutých,...

Jak zabránit tepelným výkyvům v podkroví

29.4.2024

Podkroví nabízí nevšední prostor, kde může být velmi příjemné trávit čas. Někteří mají pod střechou jen určitou místnost, ve které pobývají jen občas. Může zde být například pokoj pro hosty, herna či pracovna.

5 věcí, které je dobré vědět o propanovém vytápění

26.4.2024

Kapalný propan (LPG) zůstal během posledních dvou krizových let cenově stabilní. Pokud jde o pořizovací náklady, je LPG vytápění velmi přijatelnou alternativou. I proto se dostává do hledáčku mnohých domácností, které řeší výměnu starého kotle.

Jak se provádí odhad ceny nemovitosti?

25.4.2024

Plánujete žádat o hypotéku? Nebo prodáváte či kupujete nemovitost, případně vás čeká dědické řízení? V těchto případech se pravděpodobně neobejdete bez odhadu ceny nemovitosti. Jak odhad probíhá, jaké faktory mají vliv na odhadní cenu a jaká jsou...

Zahradníkovo jaro: Jak si usnadnit domácí pěstování zeleniny

25.4.2024

Jaro přináší radost každému zahrádkáři. Po zimě je konečně čas vynést ven na teploty citlivé květiny, dát do pořádku zahradní náčiní a rozmyslet, co všechno letos vysázíte a vysejete.