Tipy a triky, stránka 5

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Jak pojistit mazlíčky, aby vás zlomená packa či rozkousaná kabelka nezruinovaly

20.8.2023

Většina lidí myslí na pojištění svých blízkých, své nemovitosti, majetku či auta. Často ale zapomínají na d...

Osvědčené metody prevence vzniku jizev - naučte se zabránit jejich vzniku

19.8.2023

Ať už jde o každodenní běžné maličkosti jako je cesta do práce, nákup, krájení zeleniny nebo nějaký velký dobrodružný výlet, může se stát nepříjemnost v podobě úrazu. Odřeniny a strupy nejsou nic strašného a příliš bolestivého, důležité je ovšem včas&hell

5 tipů na levný a udržitelný návrat do školních lavic

18.8.2023

Vítáte školní rok s úsměvem? Nebo patříte k rodičům, kterým se už koncem srpna dělají vrásky na čele, protože neví, jak finančně zvládnou pořízení nového vybavení pro své školou povinné děti? Řekne se – koupíme batoh, penál, pár tužek a pastelky.

Úraz na příměstském táboře? Může se stát obrovskou finanční pastí

18.8.2023

Běžné úrazy malých dobrodruhů a sportovců si mohou vyžádat komplikovanou léčbu. Jestliže ke zranění došlo na táboře, vzniká nárok na odškodnění. Celá řada táborů však nemá žádné pojištění, v mnoha případech chybí i oficiální zřizovatel.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněKvalita vody ke koupání – informace ke dni 18. 8. 2023

18.8.2023

Opět tu máme typické letní počasí příznivé pro koupání v přírodě. Kvalita koupací vody je stále na velkém množství lokalit příznivá. K dnešnímu dni evidujeme 8 „zákazů koupání“ (černý symbol) a […]

Městské koupaliště na Jičínské ulici v Mladé Boleslavi v horkých srpnových dnech láká i na noční koupání

18.8.2023

Na koupaliště na Jičínské ulici si během letošních prázdnin našlo cestu už bezmála 38 tisíc lidí. Návštěvnost je sice s ohledem na velmi chladnou první srpnovou dekádu nižší než vloni, nicméně aktuální výhled počasí jistě ještě návštěvníky přiláká. Noč...
Pět nejčastějších chyb, které řidiči dělají, než vyjedou s autem

18.8.2023

Léto je doba dovolených a také dlouhých cest autem, často i do zahraničí. Ať už vás čeká jízda stovky kilometrů k moři, nebo jen krátký výlet do hor v Česku, nezapomeňte se přesvědčit, že je váš vůz v bezvadném pořádku.

Slavnosti královny Elišky 2023 pořádá město Hradec Králové 2. 9. v historickém centru města

18.8.2023

Letos již po devatenácté navštíví počátkem září město Hradec Králové jeho patronka královna Eliška Rejčka. Na její počest bude uspořádána oslava, která se uskuteční dne 2. 9. 2023 v historickém centru města.

Zelená infrastruktura jako součást energetického managementu. Roste zájem o vegetační střechy

17.8.2023

Zelené střechy se stávají stále populárnějším a efektivním způsobem, jak šetřit energii v budovách a přinášet pozitivní vliv na životní prostředí. Tyto střechy, nazývané také vegetační střechy nebo živé střechy, nabízejí širokou škálu výhod, které...

Ve znamení letní pohody - cyklovýlet provede Jizerskými horami

17.8.2023

Žádné terénní nástrahy, ale vcelku poklidná jízda převážně po asfaltových či panelových cestách.

Na jaký hrad ještě zamířit o prázdninách? Na Kosti se díky penězům z IROP otevřely dosud nepřístupné prostory

17.8.2023

Čtyři prohlídkové okruhy, 3D videoprojekce, zcela nově otevřené prostory nebo model ze 17. století. To vše a mnohem víc uvidíte na hradu Kost, který po dvou letech komplexních oprav přinesl zajímavé objevy i pro archeology. Zjistilo se, že je ve skuteč...

Když na rozhledny ve vinicích, tak na Velkopavlovicko

16.8.2023

Malebná krajina posetá vinicemi, výhled do všech světových stran, vinařské obce a sklepy jako na dlani. Také jste propadli kouzlu rozhledem mezi vinicemi? Pohled z ptačí perspektivy dává vinařské turistice na jižní Moravě úplně jiný rozměr.

Komentář: Náhlý výpadek proudu může zničit neuloženou práci i rozehranou hru. Lze tomu však předejít

16.8.2023

Zejména v letních měsících se české firmy a domácnosti potýkají s výpadky elektřiny, za které může počasí. Stačí příchod bouře nebo přívalových dešťů, přeruší se dodávky energie, a rázem zmizí hodiny neuložené práce na stolním počítači.

Jaké jsou trendy dopravy lidí po Praze? Denně jezdí výrazně více vlastním autem muži, MHD zase ženy. Ženy chodí i více pěšky

16.8.2023

MHD je dnes v Praze stále převládajícím způsobem dopravy. Více než polovina Pražanů ji dle nového průzkumu Anytime využívá každý den. Denně v hlavním městě používá svůj vlastní automobil 16 % obyvatel starších 18 let.

Ráj na zemi ve světlém dřevě - dřevěný dům tyčící se nad skálou

16.8.2023

To místo vás prostě ohromí. Jezero s privátní pláží a čistou vodou, ve které se odráží dřevěný dům tyčící se nad skálou… To vše obklopené půlhektarovou zahradou. Dechberoucí stavba ze světlého dřeva tvoří skoro dokonalou harmonii s přírodou.