Tipy a triky, stránka 206

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Pohonné hmoty zdražují: seznam míst, kde benzín i naftu natankujete nejlevněji

10.3.2016

Řidiči si v posledních měsících zvykli na nízké a stále klesající ceny benzinu a nafty, s tím je teď ale konec. Pohonné hmoty po čtyřech měsících zdražily a ceny se mohou přehoupnout i přes 30 korun. Vyplatí se vědět, kde v kraji natankujete nejlevněji...

Nebezpečné potraviny: dávejte pozor, co jíte, může to být jehla v klobáse i bakterie v lososovi

10.3.2016

Nebezpečný losos se objevil v obchodech Albert. Jedná se o stogramové balení plátků uzeného norského lososa polského výrobce Almar Sp.z., které má trvanlivost do 11. března 2016.

Počasí v březnu? Teplo přijde dřív, než bychom čekali!

10.3.2016

Zpočátku období převážně oblačno, přechodně i zataženo, místy přeháňky, na horách a přechodně od 400 m sněhové. Od 15. do 20. března bude převážně oblačno. Po ránu místy mlhavo. Ranní teploty 3 až -5 °C.

Města chystají modré zóny: přespolní budou parkovat jen obtížně

10.3.2016

Již brzy budou mít přespolní potíže zaparkovat na Praze 5, modré zóny tu vzniknou už za pár týdnů. Další modré zóny vzniknou letos v Mladé Boleslavi, Uherském Hradišti, Mariánských Lázních. Příští rok modré zóny zavede Jindřichův Hradec.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněKupujete ojeté auto? Jak poznat, zda má stočený tachometr?

9.3.2016

Koupě ojetého vozu se stočeným tachometrem je pro většinu kupujících jednou z největších obav. Poznat s naprostou jistotou auto se stočeným tachometrem je obtížné, ale základní indicie by měl rozeznat každý kupující.

České rozvody: jaký rozvod je u nás nejlevnější?

9.3.2016

Rozvod je v Česku už skoro manželskou rutinou – v posledních 15 letech jím končí každé druhé manželství. Z dat Českého statistického úřadu vyplývá, že ačkoliv uzavřených sňatků ubývá, počet těch rozvedených stále roste.
Za co Češi utrácejí? Na vzdělání dají málo, raději jdou do hospody

9.3.2016

Bydlení, jídlo, zábava a relaxace, to jsou věci, za které Češi musí nebo chtějí nejvíce utrácet. Na úplném chvostu tabulky věcí, za které Češi utrácejí, je vzdělání. Nejvíce do něj investují lidé s dětmi, měsíčně je to průměrně sto korun za osobu.

Počasí na každý den: denní předpověď počasí, víme, jak dnes bude

8.3.2016

Počasí zajímá každého z nás, nejen meteorology, zemědělce a zahradníky, silničáře a vlekaře. Jaké bude počasí ovlivňuje naše plány a aktivity, dovolenou, počasí určuje, jak budeme oblečeni a dost často počasí může za to, jakou máme náladu.

Nejlepší lyžařská střediska: kde se vyplatí lyžovat

8.3.2016

V některých alpských střediscích je i více jak metr sněhu, v těch českých sice o něco méně, ale lyžuje se i běžkuje – tak využijte pravděpodobně poslední možnosti a vyražte si zalyžovat. Hotelový vyhledávač trivago.

Protikuřácký zákon aktualně: kouření na předzahrádkách, hudebních festivalech i vodní dýmky projde

8.3.2016

Ministerstvo zdravotnictví totiž ustupuje z části navrhnutých opatření. Podle deníku tak upravený zákon povoluje elektronické cigarety v restauracích, kouření na předzahrádkách i ve zmíněných stanech na hudebních festivalech.

Počasí bude celý týden proměnlivé: sníh, slunce i déšť

7.3.2016

Počasí tohoto týdne bude hodně proměnlivé - sem tam se vyskytne ještě sněhová vločka i v nižších polohách, od středy se ukáže i sluníčko, shrnuje výhled...

Výstava orchidejí v Praze začíná, nenechte si ujít tisíc květin!

5.3.2016

Již tradiční výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana v pražské čtvrti Troja i letos přinese nejen pražanům tisíc orchidejí. Výstava se koná ve dnech 4.3. - 20.3.2016. Letošní výstava ponese jméno Orchideje - královny opylovacích triků .

Nový seznam sarží nebezpečného medu, který můžete mít doma i vy

4.3.2016

Firma Včelpo prodávala med, který obsahoval vysokou dávku antibiotik. Nebezpečný med mohou mít lidé ještě doma a ani o tom neví. Státní veterinární správa (SVS) se proto rozhodla zveřejnit šarže, v nichž se antibiotika našla.

Posuvné dveře v interiéru nemusí vyžadovat bourání zdí

4.3.2016

Pokud chcete ve svém interiéru posuvné dveře, ale nemáte v plánu rozsáhlejší rekonstrukce ani bourání, tak nejjednodušším řešením jsou posuvné dveře po stěně, které nevyžadují žádné větší stavební úpravy.

Počasí o víkendu bude oblačné, sníh se bude střídat s deštěm, teploty až 10 °C

3.3.2016

Ve čtvrtek bude nad Českou republikou hodně oblačnosti, očekává se občasný déšť na většině našeho území, ráno nad 300 metrů může sněžit, ojediněle se objeví mrznoucí.