Tipy a triky, stránka 208

Tipy a triky vám zodpoví otázky jak na to v oblasti bydlení a zařizování domácnosti, při rozhodování o zimní i letní dovolené. Také co správně jíst, jak pěstovat květiny a starat se o psa, jak vlastnoručně vyrobit dekoraci a mnoho dalších doporučení a rad.

Výběr plastových oken krok za krokem

22.7.2015

Výběr plastových oken krok za krokem. Nabídka plastových oken na zdejším trhu je velice široká a o přízeň zákazníků se ucházejí stovky dodavatelů. Z hlediska možnosti získat výhodnou cenovou nabídku je to situace velmi příznivá.

Počasí s bouřkami zase hrozí: od středy odpoledne do čtvrtka ráno

21.7.2015

Počasí s bouřkami zase hrozí: od středy odpoledne do čtvrtka ráno. V úterý a ve středu k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu. Už dnes bude v jižní polovině území až 31 °C. Zítra se vysoké teploty nad 31 °C...

Domov bez špíny a bakterií? Domácnost vyčistí horká vodní pára!

20.7.2015

Domov bez špíny a bakterií? Domácnost vyčistí horká vodní pára! Snad v každém domově se drží špína a bakterie, na které zabírá jen tvrdá dřina při úklidu. Často je proto nutné drasticky zasáhnout všemi prostředky.

Koupaliště a kvalita vody: kde není vhodné se koupat?

17.7.2015

Koupaliště a kvalita vody: kde není vhodné se koupat? V Praze je nejhorší voda v Hostivařské přehradě. Od hygieniků dostala trojku na pětibodové stupnici. Čistá voda je naopak v Motole, Divoké Šárce a na koupališti v Radotíně....


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Květiny a bylinky na balkoněDomácí dílna: jak si zařídit domácí dílnu

16.7.2015

Domácí dílna: jak si zařídit domácí dílnu? Ideální je využít celý volný pokoj, garáž, nebo zahradní domek a zařídit si je podle svých preferencí a potřeb. I v případě, že nemáte tolik místa a na vašeho koníčka máte vyčleněný pouze omezený prostor, je pár.

Ztratili jste klíče od auta? Co udělat nejdříve?

15.7.2015

Ztratili jste klíče od auta? Co udělat nejdříve? Ztráta klíčů od auta dokáže značně znepříjemnit nejen dovolenou. Pokud máte klíče náhradní a někoho, kdo je schopen vám je doručit, máte o mnoho starostí méně a...
Zpožděný let? Žádejte kompenzace!

14.7.2015

Zpožděný let? Žádejte kompenzace! Léto s ním související dovolené jsou už nějakou dobu v plném proudu. Více cestujících znamená více nasazených spojů, a spolu s tím roste i pravděpodobnost výskytu některých přepravních problémů způsobených dopravci.

České řeky na suchu: kudy ještě vodáci projedou?

13.7.2015

České řeky na suchu: kudy ještě vodáci projedou? Úplné vodácké katastrofě naštěstí zabránily bouřky z počátku týdne, ty ale spíš jen pokles hladin zastavily, než že by do řek vlily nové síly. Řada...

Letní horké dny: co jíst a pít v horkých dnech?

13.7.2015

Letní horké dny: co jíst a pít v horkých dnech? Odborníci radí jíst lehce stravitelná jídla a naopak omezit třeba tučnou a energetickou stravu. Je také třeba se vyhnout různým lahůdkám - majonézovým salátům ale i...

Léto v podkroví: konec výkyvů teplot pod střechou!

10.7.2015

Léto v podkroví: konec výkyvů teplot pod střechou! O bydlení v podkroví sní mnoho lidí. Není divu, je to nevšední prostor, ze kterého může být mimořádně příjemné místo pro život. Ale mnozí z těch, kteří ho již ochutnali, tak nadšeni nejsou.

Houpací sítě a jejich kvalita z pohledu čtenářky z Prahy

10.7.2015

Vlastní zkušenosti s prodejci by lidé měli sdílet - ty špatné a o to více ty dobré. Čtenářka z Prahy nám popsala své chorvatské trampoty s houpací sítí. Co se stalo a jaké je rozuzlení?

Pozor na počasí: čekají nás silné bouřky, krupobití a ochlazení

7.7.2015

Pozor na počasí: čekají nás silné bouřky, krupobití a ochlazení! Tropické dny jsou u konce. Už odpoledne se do Česka přiženou silné bouřky, které konečně ochladí vzduch. Jenže musíme být opatrní, bouřky budou doprovázeny silným větrem, kroupami a...

Je vám horko? Využijte klimatizaci

7.7.2015

Je vám horko? Využijte klimatizaci! Horké dny sice lákají k tomu, abychom je trávili u vody, ale v našich interiérech mohou vysoké teploty a přímé sluneční paprsky způsobovat problémy. A to takové, že se náš byt přehřívá.

Počasí v Chorvatsku je teď na dovolenou ideální

4.7.2015

Počasí v Chorvatsku by mělo být přímo ideální na dovolenou. Největší turistická letoviska hlásí teploty přes 30 °C. Právě 30 °C hlásí třeba Dubrovník, kde navíc teplota vody dosahuje 23 °C. Nejteplejší moře najdete na Istrii, má 25 °C.

Počasí: extrémní teploty ještě vydrží

4.7.2015

Extrémně vysoké teploty lze v příštích dnech očekávat na celém území České republiky. Může za to tlaková výše nad východní Evropou, kolem které k nám bude proudit tropický vzduch od jihozápadu.