Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 161

Veletrh FOR THERM ocenil tepelné čerpadlo NIBE jako nejinovativnější produkt

27.9.2016

Tepelné čerpadlo systému vzduch-voda NIBE F2120 získalo cenu GRAND PRIX 2016. Ta mu byla udělena 21. září v rámci největšího veletrhu vytápění FOR THERM, který je součástí tradičního stavebního veletrhu FOR ARCH.

Nové bydlení s certifikací: potvrzení o energetické šetrnosti, zdravém vnitřním prostředí a nízkých nákladech

26.9.2016

Snažíme se žít zdravě – sportovat, mít správnou životosprávu, chodit k lékaři včas. Málokdo si ale uvědomuje, jak velký vliv na kvalitu našeho života má prostředí, v němž trávíme většinu času – to znamená v práci či ve vlastním domově.

Nákup nábytku řídí české ženy, utrácí i nakupují častěji

23.9.2016

Nábytek nakupují častěji ženy než muži a utrácejí za něj i více peněz. Vyplývá to z průzkumu e-shopu MT nábytek. Zatímco téměř každá pátá žena utratí ročně za nábytek přes 30 tisíc korun, stejnou částku do nábytku investuje pouze každý desátý muž.

Pražské Holešovice lákají nové nájemce, hlavně vývojáře a programátory

23.9.2016

3000 čtverečných metrů obsadili od začátku roku noví nájemci v holešovickém Rosmarin Business Center. Poptávku tvoří zejména společnosti z IT byznysu, jemuž se v poslední době nebývale daří.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieNábytek na internetu se vybírá v neděli, každý desátý objednává z mobilu

21.9.2016

Zájem o nakupování nábytku na internetu stále roste. Vyplývá to z prodejních statistik největšího tuzemského e-shopu s nábytkem MT nábytek. Zatímco letos za první pololetí e-shop vyřídil 45 tisíc objednávek, loni to bylo 25 tisíc, o rok dříve 10 tisíc.

Plyn – energie budoucnosti?

21.9.2016

V pondělí 19.9.2016 na Žofínském fóru „Plyn – energie budoucnosti“ prezentoval Český plynárenský svaz nový informační zdroj – portál www.zemniplyn.cz, který má být pomocníkem nejen těm, co uvažují o výměně kotle, využití dotací nebo pořízení nového...

U 98 % požárů budov za poslední čtyři roky chybělo požární zabezpečení

19.9.2016

V České republice hořelo podle dat hasičů z let 2012 až 2015 celkem 24 450 objektů. Pouze 468 z těchto budov však bylo vybaveno požárním zabezpečením, což jsou necelá dvě procenta.

Autosalon ekologické dopravy v ČR: všechna alternativní paliva na jednom místě

16.9.2016

Pilotní ročník v rámci Autoshow Praha zaznamená poprvé akci s názvem EkoAuto, zaměřenou na ekologicky a zároveň ekonomicky šetrné vozy. EkoAuto se uskuteční od 22. do 25. září na v Křižíkově pavilonu E na Výstavišti v Praze Holešovicích a první den, 22.

Veletrh FOR ARCH představí fenomén "chytrý dům"

11.9.2016

Letošní ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční na konci září v Praze-Letňanech, si jako jedno z aktuálních témat vybral i takzvaný fenomén „chytrý dům“, který dokáže zajistit obyvatelům maximálně komfortní a energeticky...

Výzva na dotace pro auta s alternativním pohonem zřejmě v říjnu

8.9.2016

Výzvu na dotace na nákup automobilů s alternativním pohonem pro kraje a obce vyhlásí Ministerstvo životního prostředí (MŽP) pravděpodobně už letos v říjnu. Dotace 50 tisíc Kč by měla být vyhrazena pro vozy na stlačený zemní plyn (CNG), dalších 100 tisíc..

Výzva na dotace pro auta s alternativním pohonem zřejmě v říjnu

8.9.2016

Výzvu na dotace na nákup automobilů s alternativním pohonem pro kraje a obce vyhlásí Ministerstvo životního prostředí (MŽP) pravděpodobně už letos v říjnu. Dotace 50 tisíc Kč by měla být vyhrazena pro vozy na stlačený zemní plyn (CNG), dalších 100 tisíc..

Politici se zákonem chtějí vloupat do vašeho domova

7.9.2016

Čeští poslanci dnes schválili novelu zákona o ovzduší, která nařizuje lidem pustit úředníky kontrolující topivo do své domácnosti. Pokud jim vstup odmítnou, hrozí jim pokuta až 50 tisíc korun. Novelu musí ještě posvětit senát a podepsat prezident.

Svět varuje: dodržujte pravidla, jinak už Šumava nebude národní park!

7.9.2016

Česká republika musí splnit minimálně dvě podmínky, aby Šumava mohla i nadále zůstat národním parkem. Musí se zvýšit rozloha takzvaného bezzásahového území alespoň na 30 procent plochy Šumavy. V současnosti zabírají asi 23 procent území.

Nejoblíbenějším zahraničním městem o prázdninách byl pro Čechy Londýn, celkově vede Praha

6.9.2016

Hotelový vyhledávač trivago.cz sestavil žebříček nejhledanějších destinací Čechů během leto šních letních prázdnin. Prvenství získala stejně jako loni Praha a ani na druhém místě ke změně nedošlo – obsadil jej Český Krumlov.

Den architektury zkoumá zapomenuté stavby a architektonické skvosty od středověku

6.9.2016

Festival tradičně první říjnový víkend 1. – 2. 10. u příležitosti oslav světového dne architektury připravil organizované procházky po dvaašedesáti městech těm, kterým není lhostejné místo, kde žijí či pracují.

První fáze EET za 3 měsíce: co musí podnikatelé udělat

3.9.2016

Tři měsíce. Tolik zbývá do spuštění elektronické evidence tržeb pro restaurace, bary, kavárny, hotely nebo penziony. Před 1. prosincem už by měli mít požádáno o vydání autentizačních údajů.