Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 163

Sklo jako hlavní stavební prvek: fasádové sklo je trend

4.2.2016

Nejnovější technologické trendy v oblasti fasádního skla a oken nacházejí své místo i v českém a slovenském stavebnictví. V posledních letech přibylo několik zajímavých staveb, které vynikají nejen v domácím, ale I v zahraničním měřítku.

Letošní veletrh AQUA-THERM přinese řadu novinek

3.2.2016

Ve dnech 1. - 4. 3. 2016 proběhne 21. ročník mezinárodního odborného veletrhu AQUA-THERM. V pražském areálu PVA EXPO v Letňanech se i letos představí přední výrobci a firmy působící v oboru technologie zařízení budov s řadou novinek.

Zateplování střech a fasád: od teorie zateplování k praxi

3.2.2016

Letošní ročník Akademie zateplování se uskuteční v Ostravě, Brně a Praze. Kurzy Zateplování v praxi se budou konat v Praze, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Otrokovicích a Pardubicích.

Chřipková epidemie řádí: první nemocnice zakazují návštěvy

3.2.2016

Chřipková epidemie propukla naplno na přelomu ledna a února. A po pár dnech zavřela dveře nemocnic nebo některých domovů důchodců. Upozornění na zákaz návštěv se v úterý ráno jako první objevilo na dveřích uherskohradišťské a kroměřížské nemocnice.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieNejlepší hotely roku 2015: víme, které to jsou

2.2.2016

Hotelový vyhledávač trivago.cz po roce opět představuje žebříček destinací s nejlépe hodnocenými hotely na světě. Za loňský rok se v žebříčku objevila dokonce 3 česká města. Nejlépe si vedl Český Krumlov, který skončil na 11. místě.

Bytové domy: za kamery na domech hrozí pokuta

28.1.2016

Úřad pro ochranu osobních údajů vydal nové stanovisko pro bytová družstva a SVJ, která na ochranu majetku používají kamerové systémy. Stanovisko přináší souhrn povinností, která musí nově dodržovat.

Výstava Sakrální prostor končí tento víkend

28.1.2016

Je řada otázek, které otevírá výstava Sakrální prostor v pražské Galerii Jaroslava Fragnera. A na mnohé z nich odpoví přímo autoři tohoto výjimečného projektu, v rámci kterého je představeno na třicet nejvydařenějších současných realizací kostelů a kaplí.

Dnes začíná veletrh FOR PASIV a další výstavy

21.1.2016

Dnes, 21. ledna 2016 se brány výstaviště PVA EXPO PRAHA otevřou pro všechny výrobce, odborníky a zákazníky z oborů úsporného bydlení a střech. Areál bude totiž hostit další ročník veletrhů FOR PASIV, STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA.

Nová mateřská škola je navržena jako modulární dřevostavba

20.1.2016

Mateřská škola na Třebešíně je stejně jako rezidenční projekt Tulipa Třebešín dílem Ing. arch. Diany Hockové z architektonické kanceláře STRAET ARCHITECTS. Je navržena jako modulární dřevostavba složená ze tří modulů, kdy každý modul bude sloužit pro 20..

Kotlíkové dotace: plynárenské firmy již pomáhají s dotacemi

19.1.2016

Ve většině krajů ČR tento a příští týden startuje podávání žádostí o kotlíkové dotace. Dotace je určena na výměnu starých kotlů na tuhá paliva pro fyzické osoby a rodinné domy. Plynárenské společnosti zřídily pro žadatele speciální webové stránky a...

Kotlíkové dotace: plynárenské firmy již pomáhají s dotacemi

19.1.2016

Ve většině krajů ČR tento a příští týden startuje podávání žádostí o kotlíkové dotace. Dotace je určena na výměnu starých kotlů na tuhá paliva pro fyzické osoby a rodinné domy. Plynárenské společnosti zřídily pro žadatele speciální webové stránky a...

Slevy na léky plánuje vláda, pro koho budou?

15.1.2016

Němeček tvrdí, že bude zpracována důkladná analýza ohledně reálné situace z hlediska doplatků na léky v České republice u seniorů a bude vypracován návrh na snížení zátěže doplatků pro seniory.

Reality a rok 2015: trh s byty byl mimořádně příznivý

14.1.2016

Rozvoj realitního trhu v roce 2015 byl důsledkem nebývalého růstu ekonomiky, jejíž progrese předčila podle ekonomických expertů očekávání. Zvýšení poptávky po koupi nemovitostí na bydlení i investici nejvíce ovlivňovaly ceny a velmi nízké úrokové sazby...

Svět bydlení s úsporami: výstavy 2016 - FOR PASIV a CESTY DŘEVA

14.1.2016

Od 21. do 23. ledna 2016, v dostatečném předstihu před další stavební sezónou, se v areálu PVA EXPO PRAHA uskuteční veletrhy mapující oblast úsporného bydlení. Tématem čtvrtého ročníku veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV...

České domácnosti obtěžuje hlavně hluk z ulice

12.1.2016

České domácnosti obtěžuje hlavně hluk z ulice, až 44 % Čechů si stěžuje na pouliční rámus a v součtu 56 procent na hluk od sousedů. Nejvíce trpí obyvatelé budov, které jsou dvacet a více let staré a zatím neprošly renovací či rekonstrukcí.

Nová práce: které velké firmy nabírají nové zaměstnance

11.1.2016

Nynější stav na trhu práce je ideální pro lidi, kteří zrovna zaměstnání shánějí. Nabídka práce je opravdu široká a firmy nehledají pouze kvalifikované odborníky, ale také lidi do oblasti výroby , skladování , dopravy či call center .