Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 166

Koupelny a energie: jak šetřit energie a vodu

6.11.2015

Koupelna je místem, které má značný vliv na naši spotřebu energií. Každý den zde průměrná domácnost spotřebuje zhruba 112 litrů vody. Navíc celkem 19 % energie vynaložíme právě na její ohřev.

Koupelny buducnosti: komfort, technologie a recyklace

4.11.2015

Jak bude vypadat koupelna budoucnosti? Co nás čeká za deset a více let, nevíme s určitostí nikdo. Co však lze předpokládat, je fakt, že na nás bude kladena vyšší zátěž. Právě na základě této vize vznikl projekt chytré koupelny SANTÉ Pro 2025, která...

Nové nádraží: Česká Lípa se dočká spojeného nádraží

4.11.2015

Modernizace a rekonstrukce železničního nádraží v České Lípě a navazujících úseků ve směrech na Děčín, Jedlovou, Liberec a Bakov umožní zvýšit rychlost vlaků až na 120 km/h. Instalací nového zabezpečovacího zařízení se navíc zvýší bezpečnost železničního.

Ohrožení ptáci dostanou nová betonová hnízda

2.11.2015

Ohrožení ptáci najdou útočiště na vodních plochách pískoven Smiřice a Čeperka. Vybudování umělých ostrůvků plovoucích na hladině vodních nádrží pomáhá silně ohroženým druhům ptáků - rybákům obecným vyvést potomstvo.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieTopná sezóna: nenechte se otrávit!

30.10.2015

S topnou sezonou se zvyšuje nebezpečí nesprávné instalace nebo nesprávného seřízení spotřebiče na spalování fosilních paliv. V takovém případě může být, při vysokých koncetracích, v ohrožení lidský život.

Výstava FOR PASIV nabídne téma udržitelné výstavby

30.10.2015

Právě udržitelné stavění bude hlavním tématem lednového veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV. Ten se uskuteční na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA od 21. do 23. ledna 2016.

První bytový dům s recyklací vody vyrostl v Praze

29.10.2015

Voda z umyvadel, van a sprch bude po přečištění využívána pro splachování toalet. Díky tomuto řešení mohou noví obyvatelé bytového domu uspořit až 6 000 litrů pitné vody denně. Roční úspora na vodném a stočném by měla být cca 168 300 Kč na projekt.

Kuchyně s nesmrtelnou pracovní deskou

27.10.2015

Ztráta lesku, usazené bakterie v rozích, náročná údržba. Málokdo chce mít v kuchyni poškrábanou a opotřebovanou pracovní desku. Deska z umělého kamene GetaCore je vysoce odolná a zároveň estetická.

České domácnosti by z úspor žily čtyři měsíce

26.10.2015

České domácnosti by z úspor žily průměrně téměř čtyři měsíce. Průměrný měsíční příjem domácností se základním vzděláním se nejčastěji, téměř u třetiny z nich, pohybuje v rozmezí 10 až 20 tisíc korun, lidé s maturitou si nejčastěji (25 %) domů přinesou...

Požár může vzniknout v komíně, necháváte ho čistit?

22.10.2015

Dny se zkracují, první mrazíky už jsou tu a většina domácností si začíná přitápět v kamnech. Neměli bychom však zapomínat, že před zahájením každé topné sezóny by náš komín měl prohlédnout odborník, abychom měli jistotu, že komín není zanesený a po celou.

Opravárna rozšiřuje sběrná místa do kaváren

19.10.2015

Komunitní web Opravárna se po otevření servisních míst nadále přibližuje offline zákazníkům. Ve spojení s kavárnami vznikají pod názvem OpraKavárna sběrná místa pro drobnou elektroniku, telefony nebo tablety.

Staré mobily: třidte je ekologicky v MOBILOMATu

16.10.2015

Unikátní Mobilomat pomáhá ekologicky třídit vysloužilé mobily. Zbavit se starého telefonu v automatu? Od konce září je to možné v pražském obchodním centru Chodov. S neotřelým způsobem sběru nepotřebných telefonů přišla nezisková společnost ASEKOL.

Záchrana barokního mobiliáře: unikátní spolupráce českých a německých studentů

14.10.2015

Unikátní mezinárodní spolupráce: Čeští a němečtí studenti se pustili do záchrany barokního mobiliáře. Čeká je více než 14 tisíc hodin práce na opravách barokního mobiliáře v jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně.

Káva: jakou kávu zvolit v kavárně, jakou doma

12.10.2015

Den bez kávy si mnoho z nás nedokáže představit. Začneme u rozdělení kávy, ve světě existují dva druhy kávovníků. Z Kávovníku arabského se zpracovává káva Arabica a z Kávovníku statného Robusta.

Sníží ceny nemovitostí změna placení daně z převodu?

8.10.2015

Vláda ve středu 5. října 2015 schválila návrh zákona, kterým se mění daň z nabytí nemovitosti. Hlavní navržená změna spočívá ve sjednocení osoby poplatníka daně v osobě nabyvatele (tedy nejčastěji kupujícího). Dnes přitom většinou daň odváděl převodce.