Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 169

Zákon o obchodních korporacích: generální opt-in do konce roku

9.11.2015

Blíží se konec lhůty pro generální opt-in. Jaká jsou pro a proti? Už jen necelé dva měsíce zbývají společnostem k tomu, aby se rozhodly, zda zcela podřídí svoje vnitřní poměry Zákonu o obchodních korporacích (ZOK) či nikoli.

Soutěž Sběrný dvůr roku 2015 má své výherce

9.11.2015

Po více než tříměsíčním hlasování zná soutěž Sběrný dvůr roku 2015 své výherce. V kategorii obcí nad 10 tisíc obyvatel zvítězil sběrný dvůr v Čelákovicích, mezi obcemi do 10 tisíc obyvatel bodoval dvůr v Pacově.

Koupelny a energie: jak šetřit energie a vodu

6.11.2015

Koupelna je místem, které má značný vliv na naši spotřebu energií. Každý den zde průměrná domácnost spotřebuje zhruba 112 litrů vody. Navíc celkem 19 % energie vynaložíme právě na její ohřev.

Koupelny buducnosti: komfort, technologie a recyklace

4.11.2015

Jak bude vypadat koupelna budoucnosti? Co nás čeká za deset a více let, nevíme s určitostí nikdo. Co však lze předpokládat, je fakt, že na nás bude kladena vyšší zátěž. Právě na základě této vize vznikl projekt chytré koupelny SANTÉ Pro 2025, která...

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieNové nádraží: Česká Lípa se dočká spojeného nádraží

4.11.2015

Modernizace a rekonstrukce železničního nádraží v České Lípě a navazujících úseků ve směrech na Děčín, Jedlovou, Liberec a Bakov umožní zvýšit rychlost vlaků až na 120 km/h. Instalací nového zabezpečovacího zařízení se navíc zvýší bezpečnost železničního.

Ohrožení ptáci dostanou nová betonová hnízda

2.11.2015

Ohrožení ptáci najdou útočiště na vodních plochách pískoven Smiřice a Čeperka. Vybudování umělých ostrůvků plovoucích na hladině vodních nádrží pomáhá silně ohroženým druhům ptáků - rybákům obecným vyvést potomstvo.

Topná sezóna: nenechte se otrávit!

30.10.2015

S topnou sezonou se zvyšuje nebezpečí nesprávné instalace nebo nesprávného seřízení spotřebiče na spalování fosilních paliv. V takovém případě může být, při vysokých koncetracích, v ohrožení lidský život.

Výstava FOR PASIV nabídne téma udržitelné výstavby

30.10.2015

Právě udržitelné stavění bude hlavním tématem lednového veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV. Ten se uskuteční na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA od 21. do 23. ledna 2016.

První bytový dům s recyklací vody vyrostl v Praze

29.10.2015

Voda z umyvadel, van a sprch bude po přečištění využívána pro splachování toalet. Díky tomuto řešení mohou noví obyvatelé bytového domu uspořit až 6 000 litrů pitné vody denně. Roční úspora na vodném a stočném by měla být cca 168 300 Kč na projekt.

Kuchyně s nesmrtelnou pracovní deskou

27.10.2015

Ztráta lesku, usazené bakterie v rozích, náročná údržba. Málokdo chce mít v kuchyni poškrábanou a opotřebovanou pracovní desku. Deska z umělého kamene GetaCore je vysoce odolná a zároveň estetická.

České domácnosti by z úspor žily čtyři měsíce

26.10.2015

České domácnosti by z úspor žily průměrně téměř čtyři měsíce. Průměrný měsíční příjem domácností se základním vzděláním se nejčastěji, téměř u třetiny z nich, pohybuje v rozmezí 10 až 20 tisíc korun, lidé s maturitou si nejčastěji (25 %) domů přinesou...

Požár může vzniknout v komíně, necháváte ho čistit?

22.10.2015

Dny se zkracují, první mrazíky už jsou tu a většina domácností si začíná přitápět v kamnech. Neměli bychom však zapomínat, že před zahájením každé topné sezóny by náš komín měl prohlédnout odborník, abychom měli jistotu, že komín není zanesený a po celou.

Opravárna rozšiřuje sběrná místa do kaváren

19.10.2015

Komunitní web Opravárna se po otevření servisních míst nadále přibližuje offline zákazníkům. Ve spojení s kavárnami vznikají pod názvem OpraKavárna sběrná místa pro drobnou elektroniku, telefony nebo tablety.

Staré mobily: třidte je ekologicky v MOBILOMATu

16.10.2015

Unikátní Mobilomat pomáhá ekologicky třídit vysloužilé mobily. Zbavit se starého telefonu v automatu? Od konce září je to možné v pražském obchodním centru Chodov. S neotřelým způsobem sběru nepotřebných telefonů přišla nezisková společnost ASEKOL.

Záchrana barokního mobiliáře: unikátní spolupráce českých a německých studentů

14.10.2015

Unikátní mezinárodní spolupráce: Čeští a němečtí studenti se pustili do záchrany barokního mobiliáře. Čeká je více než 14 tisíc hodin práce na opravách barokního mobiliáře v jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně.