Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 12

Češi nákupy do školy nemají rádi. Letos se navíc bojí cen utržených ze řetězu, 64 % tuší, že překročí rozpočet

30.8.2023

Násilně zkrácené prázdniny, ceny utržené ze řetězu a také nutnost obíhat celou řadu obchodů, než je odškrtnuta poslední položka nákupního seznamu. Nákupy se začátkem školního roku patří u českých domácností k těm nejméně oblíbeným.

Nové trendy v segmentu nájemního bydlení, vznik Build to Rent

29.8.2023

Nájemní trh v České republice tvoří hlavně investiční byty v držení fyzických osob. Dle studie DataLinteligence a Platformy individuálních pronajímatelů z května 2023 se jedná celkem o 223 000 bytů, které vlastní zhruba 71 000 soukromých osob.

Radotín má dvě nové lávky: přes Berounku a nad frekventovanou silnicí

29.8.2023

V pátek 1. září se v Radotíně koná slavnostní uvedení do provozu dvou mostních konstrukcí postavených v Městské části Praha 16. Slavnostní akce začne v 10 hodin, účast přislíbili mimo jiné ministr dopravy Martin Kupka, zástupci za hl.

Požárů fotovoltaik skokově přibývá. Podle Inženýrské komory lidé podceňují bezpečnost instalací

28.8.2023

Celkem 45 požárů fotovoltaických systémů v celé České republice evidoval Hasičský záchranný sbor ČR od letošního ledna do konce července. Srpen do statistiky přispěl řadou dalších případů. V minulém roce 2022 došlo k 29 požárům fotovoltaických elektráren.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieCrestyl odstartoval rezidenční projekt Semerínka, nabídne téměř dvě stě bytů a Prahu jako na dlani

28.8.2023

Nový rezidenční projekt Semerínka, za kterým stojí developer Crestyl, získal stavební povolení a během podzimu bude zahájena samotná stavba. Budova v pražských Radlicích skládající se ze čtyř různě vysokých bloků citlivě kopírujících terén nabídne 185&hel

Letní kina a sportovní přenosy: Prodeje domácích projektorů lámou rekordy

28.8.2023

Češi ke sledování filmů a sportovních přenosů stále častěji využívají domácí projektory. Jejich prodeje podle dat maloobchodního prodejce DATART meziročně stouply o 15 %. Nejvíce je Češi nakupovali v průběhu květnového hokejového mistrovství světa a v&hel

Jak pomáhá umělá inteligence v e-commerce a segmentu módy

25.8.2023

Umělá inteligence je na světě již nějaký čas. Postupně tento fenomén začalo v segmentu e-commerce a módy používat stále více firem a značek. Její využití pak výrazně urychlil nástup ChatGPT a dalších nástrojů založených na velkých jazykových modelech.

85 % Čechů by chtělo pro své děti chytré hodinky: Nejžádanější vlastností je sledování polohy

24.8.2023

Češi chtějí mít přehled o tom, kde se jejich děti nacházejí. I proto roste zájem o dětské chytré hodinky, které mohou obavy rodičů o bezpečí jejich potomků snížit. Vyplývá to z průzkumu, který realizovala mezi svými zákazníky dvojka na trhu v oblasti&hell

Přivýdělek na mateřské vám může snížit důchod celkově o statisíce. Málokdo ví, jak se této ztrátě vyhnout

24.8.2023

Ženám nebo mužům, kteří si přivydělávají během mateřské či rodičovské dovolené, hrozí nižší důchody, a to v případě, že eventuální přivýdělek během péče o dítě je nižší než předchozí i následné příjmy.

Češi rekordně utrácí za své mazlíčky – zhruba 60 miliard ročně. Za roční běžné výdaje za pejska či kočku by se dalo postavit přibližně 400 kilometrů dálnic

23.8.2023

Nejvyšší inflace za posledních přibližně třicet let, která v Česku nyní udeřila, se promítá i do nárůstu výdajů za psi a kočky. Za psa tak dnes běžná domácnost v ČR utratí průměrně zhruba 1500 korun měsíčně, za kočku zhruba polovinu této částky.

Panasonic spouští výrobu klimatizací a tepelných čerpadel v Plzni. Novou halu postavila společnost Panattoni

22.8.2023

Budova v Panattoni Parku Pilsen West II přivítala nového nájemce. Je jím Panasonic Heating & Ventilation Air-Conditioning Czech. Prostory haly o celkové ploše přes 24 600 metrů čtverečních budou sloužit pro výrobu a skladování řídicích desek pro...

Starší rodinné domy lze koupit až o 11 procent levněji než loni

22.8.2023

Ceny rodinných domů po rekonstrukci poklesly meziročně o 2 až 11 procent. Úspora na metru čtverečním tak činí od 600 korun v Ústí nad Labem do 7200 korun v Olomouci. Výjimkou je jenom Ostrava, kde ceny meziročně vzrostly o 4 procenta.

Zásoby plynu v Česku k 19. 8. dosáhly téměř 94% naplněnosti zásobníků

21.8.2023

Stav zásob plynu se v ČR opět navýšil, vyplývá to z dat zásob plynu pouze pro potřeby ČR . Došlo k navýšení kapacity zásobníků RWE o 214 GWh , proto ve statistice klesla procentuální naplněnost i přesto, že absolutní rostla .

Exkluzivní projekt Harrachov Peaks v Krkonoších je zkolaudován - vzniklo celkem 16 designových apartmánů

17.8.2023

Luxusní projekt Harrachov Peaks v krkonošském středisku Harrachov dospěl ke kolaudaci. Vzniklo zde celkem 16 designových apartmánů v nejvyšších standardech, které si noví majitelé mohou přebírat od léta.

Šetřit na údržbě v budovách i průmyslu se dnes nevyplácí. Opravy mohou stát mnohem více

15.8.2023

Je to jako se zuby. Prevence při údržbě budov a zařízení bez ohledu na jejich charakter znamená významné úspory a prodloužení životnosti celku i jeho částí. A možnosti údržby se s rozvojem technologií posouvají dál.