Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 171

Kotlíkové dotace: jsou výrobci kotlů připraveni na kotlíkové dotace?

19.2.2016

Kotlíkové dotace letos zahýbou trhem s topnou technikou. Jak se na vlnu zájmu připravují výrobci kotlů? Zeptali jsme se obchodního ředitele firmy VIADRUS Borise Šlapoty.

Kotlíkové dotace: jsou výrobci kotlů připraveni na kotlíkové dotace?

19.2.2016

Kotlíkové dotace letos zahýbou trhem s topnou technikou. Jak se na vlnu zájmu připravují výrobci kotlů? Zeptali jsme se obchodního ředitele firmy VIADRUS Borise Šlapoty.

Polovina Čechů má nehypoteční dluh, nejčastěji jde o osobní půjčku

16.2.2016

Polovina Čechů má nějaký osobní nehypoteční dluh. Nejčastěji jde o osobní půjčku. Podobné výsledky lze najít nejen u nás, ale i napříč Evropou. Zatímco čtvrtina Čechů je spokojena s výší svých úspor, s mírou svého zadlužení je nespokojeno 45 % obyvatel.

EET poškodí farmářské trhy, sezónní prodejci to vzdají

15.2.2016

Jedním z mnoha negativních důsledků zavedení plošné povinnosti elektronické evidence tržeb (EET) se stane omezení nabídky regionálních potravin a zemědělských výrobků od nejmenších pěstitelů a chovatelů z českého a moravského venkova zákazníkům ve...

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieBydlení jako na Hradě? Vydražte si křeslo T.G.Masaryka!

15.2.2016

Nábytek z Pražského hradu jde do dražby, objeví se velikáni mezi architekty. Poslední ztracené křeslo z pracovny prezidenta Masaryka půjde do dražby spolu se stolem z Pražského hradu.

Za rok 2015 se nové byty kupovaly zejména v Praze 10, 9, 5 a v Brně

11.2.2016

Největší zájem byl vloni především o byty ve velikosti 2+kk a 3+kk, jejichž cena se v průměru pohybovala mezi 50 až 60 tisíci korun za m2, jak vyplývá z analýzy společností Trigema, Skanska Reality a Ekospol.

Změny, které přinese evidence tržeb zákazníkům i živnostníkům

10.2.2016

Zavedení elektronické evidence tržeb za prodej zboží a služeb patří mezi stěžejní projekty současné vládní koalice. Proti jejímu zavedení ostře vystupovali pravicoví politici, podle kterých znevýhodní hlavně drobné živnostníky, kterým ztíží práci a zvýší.

Pojďte na výlet: do galerie za norským uměním

4.2.2016

Monumentální skulptury, visuté vyhlídky, originální odpočívadla nebo návěstí, zkrátka galerie v přírodě. To jsou turistická lákadla na stezkách vetkaných do úchvatné norské přírody. Můžete se s nimi potkat v Galerii Jaroslava Fragnera od 19.2. do 3.4.

Sklo jako hlavní stavební prvek: fasádové sklo je trend

4.2.2016

Nejnovější technologické trendy v oblasti fasádního skla a oken nacházejí své místo i v českém a slovenském stavebnictví. V posledních letech přibylo několik zajímavých staveb, které vynikají nejen v domácím, ale I v zahraničním měřítku.

Letošní veletrh AQUA-THERM přinese řadu novinek

3.2.2016

Ve dnech 1. - 4. 3. 2016 proběhne 21. ročník mezinárodního odborného veletrhu AQUA-THERM. V pražském areálu PVA EXPO v Letňanech se i letos představí přední výrobci a firmy působící v oboru technologie zařízení budov s řadou novinek.

Zateplování střech a fasád: od teorie zateplování k praxi

3.2.2016

Letošní ročník Akademie zateplování se uskuteční v Ostravě, Brně a Praze. Kurzy Zateplování v praxi se budou konat v Praze, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Otrokovicích a Pardubicích.

Chřipková epidemie řádí: první nemocnice zakazují návštěvy

3.2.2016

Chřipková epidemie propukla naplno na přelomu ledna a února. A po pár dnech zavřela dveře nemocnic nebo některých domovů důchodců. Upozornění na zákaz návštěv se v úterý ráno jako první objevilo na dveřích uherskohradišťské a kroměřížské nemocnice.

Nejlepší hotely roku 2015: víme, které to jsou

2.2.2016

Hotelový vyhledávač trivago.cz po roce opět představuje žebříček destinací s nejlépe hodnocenými hotely na světě. Za loňský rok se v žebříčku objevila dokonce 3 česká města. Nejlépe si vedl Český Krumlov, který skončil na 11. místě.

Bytové domy: za kamery na domech hrozí pokuta

28.1.2016

Úřad pro ochranu osobních údajů vydal nové stanovisko pro bytová družstva a SVJ, která na ochranu majetku používají kamerové systémy. Stanovisko přináší souhrn povinností, která musí nově dodržovat.

Výstava Sakrální prostor končí tento víkend

28.1.2016

Je řada otázek, které otevírá výstava Sakrální prostor v pražské Galerii Jaroslava Fragnera. A na mnohé z nich odpoví přímo autoři tohoto výjimečného projektu, v rámci kterého je představeno na třicet nejvydařenějších současných realizací kostelů a kaplí.

Dnes začíná veletrh FOR PASIV a další výstavy

21.1.2016

Dnes, 21. ledna 2016 se brány výstaviště PVA EXPO PRAHA otevřou pro všechny výrobce, odborníky a zákazníky z oborů úsporného bydlení a střech. Areál bude totiž hostit další ročník veletrhů FOR PASIV, STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA.