Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 175

Zabezpečení chaty neodkládejte na zimu

8.9.2015

Svým letním domovům věnujeme značnou péči a největší obavy zažíváme vždy na podzim, když musíme svá víkendová sídla opustit a zanechat je až do začátku jara svému osudu. Objekty zůstávají bez dozoru několik měsíců, většinou na samotě nebo mimo oblasti...

FOR ARCH 2015: jak pracovat se sádrokartonem - škola suché výstavby

7.9.2015

Laikové i řemeslníci mají jedinečnou příležitost naučit se pracovat se sádrokartonem. Společnost Rigips totiž připravila pro širokou veřejnost školu suché výstavby, která proběhne na veletrhu FOR ARCH 2015. Účast ve škole je zdarma!

Nové byty: polovinu nového bydlení pořizují singles, třetinu manželé

2.9.2015

Polovinu nových bytů kupují singles, třetinu manželé, zbytek nesezdané dvojice. Tři čtvrtiny zájemců o vlastní bydlení využívají hypotéku, zbytek nakupuje za hotové. Podle posledního sčítání lidu, domů a bytů z roku 2011 se za 15 let počet singles zvýšil.

Nový český dokument o historii galerie: Mánes na vodě

1.9.2015

Začátek září bude ve znamení premiéry dokumentu o významné pražské funkcionalistické budově Mánes – Mánes na vodě, scenáristy a režiséra Vladimíra Škultétyho. Film propojuje historii budovy od jejího vzniku za první republiky po její nedávnou...

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografiePřibývá klamavých reklam na „zázračné“ izolační materiály

31.8.2015

Na českém trhu přibývá klamavých nabídek izolačních materiálů. Navozují dojem, že jsou kvalitativně lepší či hygieničtější a ekologičtější než jiné druhy tepelné izolace. Vyplývá to ze statistiky Asociace výrobců minerální izolace (AVMI), která za loňský.

Častější nájemci nebytových prostor? Zdravotnické a farmaceutické společnosti!

25.8.2015

O zdravotnická zařízení mají zájem velké investiční firmy, ordinace vznikají v administrativních budovách nebo obchodních centrech. Podle průzkumu mezinárodní poradenské firmy DTZ, která má s tímto odvětvím bohaté zkušenosti a zastupuje řadu klientů z...

Letní bouřky: mnoho škod přepětím a nepřímým bleskem

19.8.2015

Po nedávných bouřkách pojišťovny obdržely hlášení o škodách. Kromě újmy způsobené úderem blesku a prudkým větrem přinesly bouře také výpadky dodávky elektrické energie či kolísání napětí nebo frekvence.

Exekuce za první pololetí 2015 klesaly

30.7.2015

Exekuce za první pololetí 2015 klesaly. V meziročním srovnání je dosavadní letošní podíl nařízených exekucí druhý nejnižší za posledních pět let. Ze statistických dat Ministerstva spravedlnosti vyplývá, že od počátku roku 2015 do konce června bylo zatím..

Mobilní telefony nerecyklujeme, doma máme dva i tři nevyužité

28.7.2015

Mobilní telefony nerecyklujeme, doma máme dva i tři nevyužité. Čtyři pětiny českých domácností mají doma minimálně jeden starý mobilní telefon, který nepoužívají. Vyplývá to z průzkumu, který pro Vodafone zpracovala společnost STEM/Mark.

Pražský festival SCULPTURE LINE zve na koncert

20.7.2015

Pražský festival SCULPTURE LINE zve na koncert pod Velkým prádlem. Ve čtvrtek 23. července se koná koncert na Novoměstské radnici spojený s představením sochařské instalace Velké prádlo.

Zvažujete tepelné čerpadlo? Ušetří až 80% energie!

16.7.2015

Zvažujete tepelné čerpadlo? Ušetří až 80% energie! Výměna starého zdroje vytápění může do domácnosti přinést nezanedbatelné úspory. Neekologické kotle na tuhá paliva a drahé elektrické topení v dnešní době představují pro rozpočet spíše zátěž a jejich...

Sběrné dvory: někde velký nepořádek, jinde vzorně uklizeno

15.7.2015

Sběrné dvory: někde velký nepořádek, jinde vzorně uklizeno. Mnohde příjemná obsluha, ale i neochotný personál a nedodržování pracovní doby. Se sběrným dvorem má zkušenost téměř každý a může podpořit v anketě o Sběrný dvůr roku právě ten dvůr, se kterým...

Historie plastových podhledů: dvacet let zakrýváme praskliny a zateplujeme stropy

9.7.2015

Historie plastových podhledů: dvacet let zakrýváme praskliny a zateplujeme stropy. Plast je dnes v domácnostech většinou vnímám ve spojitosti s okny, některými druhy nádobí nebo PET lahvemi.

Obklady a dlažby jako ze starých toskánských sídel

8.7.2015

Obklady a dlažby jako ze starých toskánských sídel. Společnost Los Kachlos, jeden z největších českých prodejců a dovozců značkových keramických obkladů a dlažeb ze Španělska, uvádí na trh novou interiérovou dlažbu Terracotta Altere, která je vyráběna...

Kancelářská budova s prvním certifikátem LEED Platinum je v Praze, Jungmannova 15

2.7.2015

IMMOFINANZ představuje projekt JUNGMANNOVA 15 jako první rekonstruovanou budovu s certifikací LEED Platinum v České republice. Certifikace Platinum je nejvyšší možné ocenění v nejnovějším systému LEED a uděluje se na základě velmi přísných kritérií, jako.