Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 176

Letní bouřky: mnoho škod přepětím a nepřímým bleskem

19.8.2015

Po nedávných bouřkách pojišťovny obdržely hlášení o škodách. Kromě újmy způsobené úderem blesku a prudkým větrem přinesly bouře také výpadky dodávky elektrické energie či kolísání napětí nebo frekvence.

Exekuce za první pololetí 2015 klesaly

30.7.2015

Exekuce za první pololetí 2015 klesaly. V meziročním srovnání je dosavadní letošní podíl nařízených exekucí druhý nejnižší za posledních pět let. Ze statistických dat Ministerstva spravedlnosti vyplývá, že od počátku roku 2015 do konce června bylo zatím..

Mobilní telefony nerecyklujeme, doma máme dva i tři nevyužité

28.7.2015

Mobilní telefony nerecyklujeme, doma máme dva i tři nevyužité. Čtyři pětiny českých domácností mají doma minimálně jeden starý mobilní telefon, který nepoužívají. Vyplývá to z průzkumu, který pro Vodafone zpracovala společnost STEM/Mark.

Pražský festival SCULPTURE LINE zve na koncert

20.7.2015

Pražský festival SCULPTURE LINE zve na koncert pod Velkým prádlem. Ve čtvrtek 23. července se koná koncert na Novoměstské radnici spojený s představením sochařské instalace Velké prádlo.

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieZvažujete tepelné čerpadlo? Ušetří až 80% energie!

16.7.2015

Zvažujete tepelné čerpadlo? Ušetří až 80% energie! Výměna starého zdroje vytápění může do domácnosti přinést nezanedbatelné úspory. Neekologické kotle na tuhá paliva a drahé elektrické topení v dnešní době představují pro rozpočet spíše zátěž a jejich...

Sběrné dvory: někde velký nepořádek, jinde vzorně uklizeno

15.7.2015

Sběrné dvory: někde velký nepořádek, jinde vzorně uklizeno. Mnohde příjemná obsluha, ale i neochotný personál a nedodržování pracovní doby. Se sběrným dvorem má zkušenost téměř každý a může podpořit v anketě o Sběrný dvůr roku právě ten dvůr, se kterým...

Historie plastových podhledů: dvacet let zakrýváme praskliny a zateplujeme stropy

9.7.2015

Historie plastových podhledů: dvacet let zakrýváme praskliny a zateplujeme stropy. Plast je dnes v domácnostech většinou vnímám ve spojitosti s okny, některými druhy nádobí nebo PET lahvemi.

Obklady a dlažby jako ze starých toskánských sídel

8.7.2015

Obklady a dlažby jako ze starých toskánských sídel. Společnost Los Kachlos, jeden z největších českých prodejců a dovozců značkových keramických obkladů a dlažeb ze Španělska, uvádí na trh novou interiérovou dlažbu Terracotta Altere, která je vyráběna...

Kancelářská budova s prvním certifikátem LEED Platinum je v Praze, Jungmannova 15

2.7.2015

IMMOFINANZ představuje projekt JUNGMANNOVA 15 jako první rekonstruovanou budovu s certifikací LEED Platinum v České republice. Certifikace Platinum je nejvyšší možné ocenění v nejnovějším systému LEED a uděluje se na základě velmi přísných kritérií, jako.

Nová sociální síť Inspireli: síť pro architekty a designery

30.6.2015

Nová sociální síť Inspireli: síť pro architekty a designery. Pro studenty, architekty, designery, ale i pro ty, kteří jen hledají originální nápady, jak si zařídit domov – pro ty všechny vznikla celosvětová sociální síť Inspireli.

Rodinné a bytové domy: Nová zelená úsporám rozdělila již 46 % dotací

26.6.2015

Rodinné a bytové domy: Nová zelená úsporám rozdělila již 46 % dotací. Trend nízkoenergetických a pasivních domů neustále roste. Napomáhá tomu mimo jiné i program Nová zelená úsporám, který rozděluje dotace na snižování energetické náročnosti stávajících..

Rodinné a bytové domy: Nová zelená úsporám rozdělila již 46 % dotací

26.6.2015

Rodinné a bytové domy: Nová zelená úsporám rozdělila již 46 % dotací. Trend nízkoenergetických a pasivních domů neustále roste. Napomáhá tomu mimo jiné i program Nová zelená úsporám, který rozděluje dotace na snižování energetické náročnosti stávajících..

Půjčky: jak si Češi půjčují? Důvěra je nejdůležitější!

24.6.2015

Půjčky: jak si Češi půjčují? Důvěra je nejdůležitější! Průzkum trhu půjček SKOPOS ukázal, že při půjčování jsou pro nás nejdůležitější důvěra, férové podmínky a...

České stavební spoření: stavební spořitelny půjčily již 700 miliard

24.6.2015

České stavební spoření: stavební spořitelny půjčily již 700 miliard. Zhruba polovina z této částky byla na rekonstrukce a modernizace. Data ze sektoru stavebního spoření ilustrují, že Češi investují do svého bydlení stále více, ačkoliv ceny stavebních...

Plynové kotle: ty nehospodárné podle EU na podzim končí

22.6.2015

Plynové kotle: ty nehospodárné podle EU na podzim končí. Na podzim sice končí prodej nehospodárných plynových kotlů, ale kondenzační kotel se rychle zaplatí. V našem modelovém výpočtu za 4 roky.

Češi a oblečení: Češi v oblečení dávají přednost pohodlí

2.6.2015

Češi a oblečení: Češi v oblečení dávají přednost pohodlí a proto tepláky poráží sukně a obleky. Češi jsou zkrátka klasici a pohodlí je pro ně nejdůležitější. Kolik peněž jsou ochotni za nákup oblečení utratit a jak se nákupní chování v Česku liší od...