Tiskové zprávy - bydlení, jak lépe bydlet, stránka 182

Tipy pro koupelny: Vyhrává smaltovaná ocel nebo akrylát?

29.10.2013

Každý, kdo plánuje svou koupelnu, z ní chce mít radost ještě dlouhou dobu. Kromě optických kritérií výběru by se měli stavebníci soustředit zejména na kvalitu materiálu sanitárních výrobků.

Nový trend: rekreační bydlení je alternativou i investicí

25.10.2013

Novým trendem posledních let je pořizovat rekreační bydlení jako alternativu k městskému bytu s výhledem na případný pobyt po celý rok. Zároveň je rekreční nemovitost vnímaná jako atraktivní a dobrá investice.

Domov jako pevnost – stěny ze sádrokartonu, které vydrží vše

21.10.2013

Stavby ze sádrokartonu zažívají v poslední době nefalšovaný boom, spojují totiž mnoho výhodných vlastností, jako je rychlá montáž, nízká hmotnost, minimální tloušťka stěn, hygienická nezávadnost a rozumná cena.

Podzimní soutěž o poukaz na 4000 Kč má svého výherce!

17.10.2013

Partneři podzimní soutěže Bydlet.cz a Nábytek.cz vyhlašují výherce. Populární soutěž vyhrává a poukaz na nákup nábytku v hodnotě 4 000 Kč získává respondentka, paní...

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieTaké na jih od Prahy najdete severský rodinný dům

11.10.2013

Na jih od Prahy, v obci Klínec, najdete rodinný dům připomínající typickou severskou stavbu. Ačkoli střední Čechy nemusí čelit klimatickým podmínkám jako chladná Skandinávie, i zde našel uplatnění systém samonosných konstrukcí obvodových stěn, stropů a...

Rodinný nízkoenergetický dům na extrémě svažitém terénu za 7 měsíců?

8.10.2013

Dá se rodinný nízkoenergetický dům na extrémě svažitém terénu postavit za 7 měsíců? Ano, taký dům stojí v Brné u Ústí nad Labem. Zrealizovat se ho podařilo díky využití systému LINDAB STAVBY...

Co byste měli vědět o pojištění nemovitosti a báli jste se zeptat

30.9.2013

Podle statistik České asociace pojišťoven v České republice dlouhodobě vzrůstá procentuální podíl pojištěných nemovitostí. Cena pojištění se u průměrného domu pohybuje od 500 do 5000 korun za rok.

Dá se ušetřit až 70 % za vodu a za její ohřev?

25.9.2013

Nejsnazší způsob, jak ušetřit za vodu a energie na její ohřev až 70% jsou unikátní šetřiče vody pro vodovodní baterie a toalety. Díky úsporné technologii může čtyřčlenná domácnost ušetřit i několik tisíc za rok. Navíc aplikace je velmi snadná...

LED osvětlení – ideální do domácnosti i na stavbu

24.9.2013

Ty tam jsou doby, kdy na trhu s osvětlením hrály prim klasické žárovky. Pro svou energetickou neefektivitu jsou nahrazovány daleko úspornějšími variantami – zejména čím dál oblíbenějším LED osvětlením.

Patříte k polovině Čechů, která platí za teplo více než 24 tisíc ročně?

24.9.2013

Patříte k polovině Čechů, která platí za teplo více než 24 tisíc ročně? Jistě víte, že ve většině českých domovů patří mezi hlavní zdroje tepla plyn a ústřední topení. Asi půl milionu domácností se navíc týká povinná výměna kotle na tuhá paliva, zatím ji.

Bydlet v tichu – jak vyzrát na hlučné okolí

23.9.2013

Bydlíte-li na samotě u lesa, je pro vás hluk spíše občasnou záležitostí víkendových sekaček na trávu. Ve městě je však hluk všude a může se stát nevítaným hostem i doma. Potíže s nadměrnou hlučností okolí jsou pro mnoho lidí každodenní realitou a také...

Zloději mění zvyky - zabezpečené novostavby nechávají na pokoji, kradou ve starých bytech v centrech měst

16.9.2013

Zloději mění své zvyky - zabezpečené novostavby nechávají na pokoji, kradou ve starých bytech v centrech měst. Zatímco v minulosti operovali především v okrajových částích měst, v současně době se stále častěji zaměřují i na městská centra.

Pozor na záměnu: pořízení Průkazu energetické náročnosti budov není inspekce nemovitosti!

12.9.2013

Pozor na záměnu! Pořízení Průkazu energetické náročnosti budov není totéž co inspekce nemovitosti, která provádí komplexní kontrolu nemovitosti ze stavebně - technického hlediska a pomůže tak odhalit zásadní závady nemovitosti.

Zateplení bytu i domu je nejčastějším typem rekonstrukce

3.9.2013

Rekonstrukce, která se vyplatí je zateplení bytu i domu. Nezateplený dům bývá příčinou značných úniků tepla a zvýšených výdajů za energie. Pro snížení nákladů je důležitá zejména výměna oken, celkové zateplení domu, případně rekonstrukce topného systému.

Nepouštějte k sobě domů nezvané hosty!

30.8.2013

Nezvané hosty domů nepouštějte. Nezvanými hosty nemusí být jen otravná sousedka, podomní obchodník, nebo exekutor. Do vašeho domova se po dovolené mohou vloudit nepozvaní návštěvníci, které rádi necháte přede dveřmi.